AKTUALNOŚCI

P6260275-Resizer-800
Mały Miś w świecie literatury.

26 czerwca 2019 roku tym razem w grupie Tygrysków gościła Mama i Siostra Ronisia, aby w ramach projektu „Mały miś w świecie literatury” poczytać dzieciom książkę. Roniś był bardzo dumny ze swojej Mamy i starszej siostry Shyrin, które do przedszkola przyniosły książkę „Polscy poeci dzieciom”. Przedszkolaki słuchały wierszy Pan Hilary, Abecadło oraz legendy Bazyliszek.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Mamie i Siostrze Ronisia za ciekawe czytanie oraz stworzenie miłej atmosfery i słodką niespodziankę.

Sprintem do maratonu.

25 czerwca 2019 roku nasze przedszkolaki wzięły udział w biegu w ramach V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”, który odbył się na osiedlowym boisku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wzięły udział w rozgrzewce, bo każde z nich chciało dobrze przygotować do biegu i zająć pierwsze miejsce. Nasze przedszkolaki okazały się bardzo sprawnymi biegaczami. Każdy uczestnik zmagań sportowych otrzymał dyplom.

P6250201-Resizer-800
P6240185-Resizer-800
Mały Miś w świecie literatury.

24 czerwca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Tygrysków gościł Tata Anusi i czytał dzieciom książki „Basia i wyprawa do lasu”, „Basia i biwak”. Opowiadania wprowadziły dzieci w wakacyjny nastrój. W grupie było bardzo wesoło, bo Tata stworzył miły i radosny nastrój. Ania była bardzo, bardzo dumna ze swojego Taty.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Tacie Ani za ciekawe zaprezentowanie bajki oraz poświęcony czas.

Latawce Pszczółek.

24 czerwca 2019 roku grupa Pszczółek wykonała techniką origami kolorowe latawce. Inspiracją do pracy plastycznej było opowiadanie L. Łącz „Przygoda z latawcami”.

P6240174-Resizer-800
P6240164-Resizer-800
Urodziny Indzi.

24 czerwca 2019 roku Indzia z grupy Motylków obchodziła 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy składali Jej życzenia. Inga w koronie wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Wizyta w bibliotece.

19 czerwca 2019 roku przedszkolaki po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Dzieci oddały wypożyczone książki, uczestniczyły w zabawach oraz podziękowały paniom bibliotekarkom za całoroczną współpracę i miłą atmosferę.

P6190156-Resizer-800
P6180041-Resizer-800
Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego w Pszczółkach i Motylkach.

18 czerwca 2019 roku nasze najstarsze przedszkolaki zakończyły rok przedszkolny 2018/2019 i pożegnały przedszkole. Podczas uroczystości Pszczółki wystawiły przedstawienie „Kopciuszek”. Za wspaniałe odegranie swoich ról przedszkolni aktorzy otrzymali od rodziców gromkie brawa.

W drugiej części uroczystości starszaki żegnały przedszkole recytując wiersze, śpiewając piosenki. Zaprezentowały także kilka układów tanecznych, np. do utworów Move your feet, Taki Taki, La Zumbera, Gimi, gimi oraz instrumentalną wersję utworu J. Strausa Marsz perski.

Uroczyście rok przedszkolny zakończyły także Motylki, które zaprezentowały przed rodzicami zdobyte w przedszkolu umiejętności wokalne i recytatorskie i taneczne. Wszystkie nasze maluchy bardzo się starały i były dzielne. Za swoje występy otrzymały wiele braw.

Pszczółki i Motylki przygotowały także wiersze i piosenki z okazji Dnia Rodziny oraz prezenty, dziękując w ten sposób Rodzicom za miłość i trud wychowania.

Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia grupy przedszkolnej oraz ukończenia przedszkola i nagrody książkowe.

Wszystkim naszym Przedszkolakom i Rodzicom życzymy wspaniałych i słonecznych wakacji. Państwu rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i wspieranie działań przedszkola.

Dzieciom, które idą do pierwszej klasy życzymy wspaniałych szkolnych przyjaźni oraz wielu sukcesów w nauce.

Zakończenie roku przedszkolnego w Słoneczkach i Tygryskach.

17 czerwca 2018 roku grupa Słoneczek i Tygrysków uroczyście zakończyła rok przedszkolny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki nawiązujące do wakacji oraz popisywały się umiejętnościami tanecznymi, np. do utworów Tańcz tańcz, Paradise, Move your feet, Marsz Rodetzky'ego, Różowa pantera oraz taniec grosik. Bardzo podobała się instrumentalizacja utworu Gallop komediantów. W drugiej części uroczystości odbył się koncert dla rodziców z okazji Dnia Rodziny. Grupa Tygrysków zaprezentowała rodzicom wiersz własnego autorstwa „Tygryskowe rymowanki dla mamy i taty”, za który otrzymała gromkie brawa. Jako wyraz wdzięczności przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom samodzielne przygotowane upominki.

Dziękujemy dzieciom za stworzenie miłego, wakacyjnego nastroju i ciepłe życzenia dla swoich rodziców.

Z racji zakończenia roku przedszkolnego dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

P6171077-Resizer-800
P6141041-Resizer-800
Przedstawienie "Grające drzewko".

14 czerwca 2019 roku w przedszkolu gościł Teatr Pierwszego Kontaktu z Lublina prezentując przedstawienie „Grające drzewko”. Dzieci śledziły poczynania młodego księcia, który postanawia odnaleźć dla ukochanej księżniczki grające drzewko strzeżone przez ducha lasu. Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci wzięły udział w tańcu radości.

Zajęcia adaptacyjne.

13 czerwca 2019 roku po raz ostatni przed przerwą wakacyjną odbyły się zajęcia adaptacyjne

'Wakacyjne podróże”. Dzieci słuchały i bawiły się przy piosence „Po łące biega lato” oraz „Rączki robią klap, klap”. Maluchy przy pomocy rodziców zrobiły kolorowe wiatraczki oraz bawiły się w ogródku przedszkolnym.

Zapraszamy na ostatnie zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 22 sierpnia 2019 roku o godz. 10.00.

P6131016-Resizer-800
P6120989-Resizer-800
Urodziny Filipka.

12 czerwca 2019 roku Filipek z grupy Tygrysków obchodził 6 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantowi” dużo zdrowia, fajnych prezentów oraz szybkiego zrobienia prawa jazdy. Tygryski mają już na uwadze nawet tak odległą przyszłość.

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki
żyj nam Filipku długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o wszystkich Tygryskach mile”.

Mały miś w świecie literatury.

11 czerwca 2019 roku tym razem w grupie Tygrysków gościła Babcia, aby w ramach projektu „Mały miś w świecie literatury” poczytać dzieciom książki. Juluś był bardzo dumny ze swojej Babci, bo przyniosła do przedszkola bardzo ciekawą, interaktywną książkę „Turlututu – magiczne przygody”oraz „Bardzo głodna gąsienica” z kolorowymi i oryginalnymi ilustracjami.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc aktywnie w czytaniu.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Babci Julcia za ciekawe zaprezentowanie bajki oraz stworzenie miłej i radosnej atmosfery.

P6110974-Resizer-800
P6100952-Resizer-800
Mały miś w świecie literatury.

10 czerwca 2019 roku w dniu dzisiejszym Tygryski po raz drugi słuchały czytanych przez rodziców książek. Mama Gabrysi przyniosła do czytania książkę „Duch starej kamienicy” oraz „Wielką książkę detektywa Pozytywki”, w której, ku radości dzieci, było wiele humorystycznych sytuacji. Ponieważ, książka wzbudziła duże zainteresowanie, dzieci poprosiły Mamę o pozostawienie jej w przedszkolu ponieważ chciały poznać dalsze losy bohaterów.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Mamie Gabrysi za czytanie bajek oraz skuteczne zachęcenie dzieci do czytania.

Mały miś w świecie literatury.

10 czerwca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury”w grupie Tygrysków gościł Tata Tymonka i czytał dzieciom książki „Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal” oraz „Tupcio Chrupcio. Wizyta u dziadków”. Dzięki ciekawej interpretacji czytanych bajek nasze przedszkolaki były bardzo skupione i słuchały z dużym zainteresowaniem. W ramach podsumowania Tata Tymonka rozmawiał z dziećmi o przygodach bohaterów. Za uważne słuchanie i  rzeczową rozmowę dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Tacie Tymonka za ciekawe zaprezentowanie bajki oraz słodycze.

P6100942-Resizer-800
P6070907-Resizer-800
Warsztaty konstrukcyjne "Na bezludnej wyspie".

Dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek brały udział w warsztatach konstrukcyjnych „Bezludna wyspa”. Przedszkolaki wspólnie zastanawiały się co może im przydać się na bezludnej wyspie, a następnie z klocków Mammutico konstruowały statek, tratwę, łódkę, szałas, namiot, domek na drzewie, motorówkę oraz wędkę. Podczas warsztatów uczyły się planowania i pracy w grupie i kreatywności.

Urodziny Ksawusia.

7 czerwca 2019 roku w grupie Motylków było dzisiaj bardzo wesoło bo Ksawuś obchodził 4 urodziny. Wszystkie dzieci składały „Solenizantowi” serdeczne życzenia.

P6070901-Resizer-800
P6060880-Resizer-800
Zajęcia adaptacyjne.

6 czerwca 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne. Chętne dzieci z czarodziejskiego pudełka wyjmowały zwierzątka i nazywały je. Słuchały także opowiadania „Zwierzęta w dżungli” i bawiły się przy piosence „Dżungla” oraz razem ze starszymi kolegami i rodzicami wykonały piękną palmę. Nasze przyszłe przedszkolaki są coraz bardziej śmiałe i samodzielne.

Bardzo chętnie uczestniczyły też w zabawach w ogródku przedszkolnym. Niektóre z nich były tak zaangażowane w zabawę, że zupełnie zapomniały o swoich rodzicach.

Zapraszamy na kolejne zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 6 czerwca 2019 roku o godz. 10.00.

Drzewko szczęścia.

5 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek robiły drzewka szczęścia, które będzie pamiątką z pobytu w przedszkolu.

P6050857-Resizer-800
P6050847-Resizer-800
Urodziny Lesia.

5 czerwca 2019 roku Lesio z grupy Motylków obchodził 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy składali Mu życzenia. Lesio bardzo cieszył się i siedział dumny z koroną na głowie.

Mały miś w świecie literatury.

5 czerwca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury”w grupie Tygrysków gościła mama Olusia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały dwóch części bajki pt. „Gruffalo”, śledząc historię małej myszki wędrującej przez las, na którą czają się drapieżniki. Sprytna myszka chcąc uniknąć problemów straszy lisa, sowę i węża wymyślonym przez siebie potworem, który jak się później okazało naprawdę istnieje. Mama Olusia przyniosła także dwie maskotki Gruffalo, które bardzo podobały się dzieciom. Po wysłuchaniu bajki Tygryski rysowały do niej ilustracje. Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje mamie Aleksandra za cieka

P6050831-Resizer-800
P6040816-Resizer-800
Mały miś w świecie literatury.

4 czerwca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” rodzice zapraszani są do przedszkola w celu czytania dzieciom książek. Dzisiaj w grupie Tygrysków gościła mama Kamilki i czytała książkę „Kicia Kocia gotuje”. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o tym co robiła Kicia Kocia podczas pobytu u babci. Kamilka była bardzo dumna ze swojej mamy.

Zapraszamy Państwa Rodziców z grupy Tygrysków do czytania dzieciom książek.

Zabawa z okazji Dnia Dziecka.

31 maja 2019 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka nasze przedszkolaki bawiły się na przedszkolnej dyskotece, na której zgodnie z życzeniem dzieci królowała muzyka disco-polo oraz ulubione piosenki dziecięce. Chłopcy chętnie wcielali się w wybraną przez siebie postać zwierzątka, dziewczynki zaś włożyły hawajskie spódniczki. Zabawom i tańcom nie było końca. Wybawione i wytańczone przedszkolaki w mig zjadły cały obiadek i ciastka.

Dzieci w prezencie otrzymały kolorowe wiatraczki i balony.

P5310731-Resizer-800
IMG_20190530_095122-Resizer-800
Warsztaty "Przedszkole poezji".

30 maja 2019 roku grupa Tygrysków była w Domu Słów w Lublinie na warsztatach „Masło śpi” inspirowanych bajką Tiny Oziewicz i Agaty Królak. Po wysłuchaniu, której dzieci opowiadały o swoich snach oraz rysowały sny wybranego przez siebie przedmiotu, który jest najważniejszy w ich pokoju. Na podziw zasługują niesamowite i bardzo ciekawe pomysły dzieci oraz sposób przedstawienia ich w formie plastycznej. Warsztaty odbywały się w sali, w której znajdowały się ilustracje z bajki umieszczone na ścianach i podłodze w otwieranych klapkach, co pobudzało wyobraźnię dzieci i tworzyło pełną tajemniczości atmosferę. Po takim intelektualnym wysiłku przedszkolaki leżąc na kolorowych poduchach odpoczywały słuchając muzyki relaksacyjnej.

Tygryski z wycieczki wróciły bardzo, bardzo zadowolone.

Zajęcia adaptacyjne.

30 maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne. Chętne dzieci z czarodziejskiego pudełka wyjmowały zwierzątka i nazywały je. Słuchały także opowiadania „Zwierzęta w dżungli” i bawiły się przy piosence „Dżungla” oraz razem ze starszymi kolegami i rodzicami wykonały piękną palmę. Nasze przyszłe przedszkolaki są coraz bardziej śmiałe i samodzielne.

Bardzo chętnie uczestniczyły też w zabawach w ogródku przedszkolnym. Niektóre z nich były tak zaangażowane w zabawę, że zupełnie zapomniały o swoich rodzicach.

Zapraszamy na kolejne zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 6 czerwca 2019 roku o godz. 10.00.

P5300631-Resizer-800
P5240550-Resizer-800
Warsztaty "Przedszkole poezji".

24 maja 2019 roku grupa Słoneczek uczestniczyła w warsztatach „Przedszkole poezji” powadzonych przez animatorów Domu Słów w Lublinie, podczas których dzieci słuchały wiersza „Ryby, żaby i raki” Jana Brzechwy oraz rysowały ilustrację do wiersza. Wolontariuszka prowadząca warsztaty zachęcała dzieci do czytania poezji.

Warsztaty Spotkanie z przyrodą-fenomen gołębia pocztowego.

24 maja 2019 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach „Spotkanie z przyrodą -fenomen gołębia pocztowego”, podczas których poznały gołębia pocztowego. Dowiedziały się także o jego roli w przenoszeniu informacji, umiejętności powrotu nawet z dużych odległości do własnego gołębnika oraz z jaką prędkością potrafią lecieć gołębie. Przedszkolaki oglądały gniazda lęgowe, zegary, puchary, klatki w których żyją gołębie, rodzaje karmy, obrączki. Każde z nich miało możliwość pogłaskania gołębia, jak też obserwowania momentu jego wypuszczenia.

Podczas spotkania było dużo emocji, starsze przedszkolaki zadawały pytania.

Dziękujemy Dziadziowi Alicji za bardzo ciekawe warsztaty i czas poświęcony dla naszych dzieci.

P5240611-Resizer-800
P5230526-Resizer-800
Zajęcia adaptacyjne.

23 maja 2019 roku w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyły się zajęcia adaptacyjne. Dzieci słuchały i bawiły się przy piosence o żabce, robiły samodzielnie staw dla żabek oraz różnorodnymi materiałami plastycznymi wyklejały sylwetę żabki. Nasi kandydaci na przedszkolaków odwiedziły także salę gimnastyczną, w której czekały na nich zjeżdżalnie, drabinki i tunel. Zabawy ruchowe w sali bardzo im się podobały, niektóre z dzieci nie chciały z niej wychodzić.

Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 30 maja 2019 roku o godz. 10.00.

Urodziny Szymonka.

22 maja 2019 roku w grupie Pszczółek było wiele radości, bo Szymek obchodził 7 urodziny. Koledzy i koleżanki życzyli Solenizantowi aby był dobrym uczniem i otrzymywał w szkole dużo szóstek, miał wielu kolegów i udane wakacje. Słodką niespodziankę zrobiła rówieśnikom także Julcia, która w dniu dzisiejszym obchodziła imieniny. Z tej okazji dzieci życzyły Jej aby była zdrowa, zawsze uśmiechnięta i śmiała, bo wszyscy ją bardzo lubią.

P5220516-Resizer-800
P5210513-Resizer-800
Gitary Słoneczek.

21 maja 2019 roku w związku z realizacją cyklu zajęć „Wszystko może być muzyką” dzieci z grupy Słoneczek z materiałów wtórnych robiły gitary, na których próbowały nawet grać.

Program kulturalno-edukacyjny Retro bajki.

16 maja 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek były w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ramach programu „Retro Bajki” oglądały film „Przygody Koziołka Matołka-Gwiazdor filmowy” oraz uczestniczyły w warsztatach związanych z filmem, podczas których tworzyły fabułę filmu i kadry do animacji.

IMG_20190516_111851-Resizer-800
IMG_20190516_113155-Resizer-800
Udział w Finale Konkursu Matematycznego „Poznajemy świat matematyki”.

16 maja 2019 roku dwóch reprezentantów naszego przedszkola z grypy Tygrysków wzięło udział w finale X edycji konkursu matematycznego „Poznajemy świat matematyki”, który odbył się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Nasi mali matematycy zajęli 5 miejsce. Za udział otrzymali statuetkę, medale, dyplomy i nagrody.

Zajęcia adaptacyjne.

16 maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia adaptacyjne. Dzieci uczestniczyły w zabawie „Żabki na łące”. Samodzielnie lub z pomocą rodziców udało im się zrobić pięknego, kolorowego motyla. Z zainteresowaniem słuchały wiersza „Na łące”.

Wszystkie maluchy bardzo chętnie brały udział w zabawach dowolnych w sali nie zwracając uwagi na swoich rodziców.

Zapraszamy na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 23 maja 2019 roku o godz. 10.00.

P5160504-Resizer-800
P5160489-Resizer-800
Urodziny Jędrusia.

16 maja 2019 roku w grupie Słoneczek było bardzo wesoło bo Jędruś obchodził 4 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantowi” dużo prezentów, zdrowia, szczęścia, fajnych samochodów i zabawek, dużo koleżanek i kolegów oraz sukcesów w piłce nożnej.

Urodziny Kai.

14 maja 2019 roku Kaja z grupy Pszczółek obchodziła 7 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantce” udanych wakacji, dużego tortu, dobrych ocen w szkole, aby wszyscy Ją lubili i żeby nigdy już nie była smutna.

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki
żyj nam Kaju długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o wszystkich „Pszczółkach” mile.

IMG_20190514_121238-Resizer-800
P5140442-Resizer-800
Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

14 maja 2019 roku grupa Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek była na wycieczce w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Ponadto mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także uczestniczyły w symulowanym alarmie. Oglądały samochody strażackie, łodzie ratunkowe, ubrania których strażacy używają podczas akcji oraz obserwowały zachowania strażaków podczas alarmu. Przedszkolaki uczyły się udzielania pierwszej pomocy i przymierzały specjalnie dla nich przygotowane ubrania strażackie.  AA

Atrakcją była możliwość wsiadania do wozu strażackiego i poczucia się jak prawdziwy strażak.

Za wykazanie się bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa uczestnicy wycieczki otrzymali certyfikaty „Dzielny mały strażak”.

W ramach programu przeszkoleni strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Dzieci nauczą się również jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy. Będą też mogły przymierzyć specjalnie dla nich przygotowane ubrania strażackie. 

llll

W ramach rządowego programu „Bezpieczna +” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie powstała sala edukacyjna „OGNIK”. „Bezpieczna +”  - to program realizowany w ramach Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna +” – „Ogniki”. Zadanie związane jest z realizacją celu szczegółowego nr 4 – „Tworzenie warunków do prowadzenia w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej praktycznych zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowego. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Akcja skierowana jest  do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Na realizację projektu wygospodarowane zostały pomieszczenia w Jednostce Ratowniczo–Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Nr 4 przy ul. Węglarza 4 w Lublinie, sala przypomina typowe mieszkanie wraz ze sprzętem i wyposażeniem, które mogą być źródłem zagrożeń.

 

 

W ramach programu przeszkoleni strażacy prowadzą zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków jest wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Dzieci nauczą się również jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy. Będą też mogły przymierzyć specjalnie dla nich przygotowane ubrania strażackie. 

Nagrody dla przedszkolnych aktorów.

10 maja 2019 roku nasi aktorzy z grupy Pszczółek za wystawienie bajki „Kopciuszek” otrzymali nagrody. Dziewczynki książkę pt. „Dziewczynka z zapałkami”, chłopcy „Mali detektywi”. Przedstawienie teatralne bardzo się wszystkim podobało.

P5100345-Resizer-800
P5100344-Resizer-800
Międzyprzedszkolny przegląd plastyczny Mój ulubiony bohater z bajki lub z baśni -moja książka.

10 maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny przegląd plastyczny „Mój ulubiony bohater z bajki lub z baśni -moja książka”. W przeglądzie wzięły udział dzieci z innych przedszkoli oraz reprezentanci poszczególnych grup z naszego przedszkola. Uczestnicy przeglądu przygotowali bardzo ciekawe i kolorowe książki. Przedszkolaki chętnie słuchały bajek autorstwa koleżanek i kolegów. Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie otrzymał dyplomy oraz nagrody.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w przeglądzie, a paniom nauczycielkom za rozwijanie talentów plastycznych.

Dzieciom gratulujemy ciekawych bajek.

Zajęcia otwarte w naszym przedszkolu.

9 maja 2019 roku w przedszkolu gościliśmy dzieci, które od września 2019 roku będą uczęszczać do naszego przedszkola. Pan Paweł prowadzący zajęcia taneczne proponował dzieciom ciekawe zabawy rytmiczno–taneczne, w których brały udział razem z rodzicami. Kandydaci na przedszkolaków na początku obserwowali z boku zabawy swoich starszych kolegów, ale z upływem czasu próbowali w nich brać udział. Dzieci bardzo chętnie bawiły się przedszkolnymi zabawkami w sali oraz w ogródku. Jeden z przyszłych przedszkolaków nie chciał iść do domu. Chyba bardzo podobało mu się przedszkole.

Zapraszamy na kolejne zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w dniu 16 maja 2019 roku o godz 10.00-11.00.

P5090283-Resizer-800
IMG_20190507_095103-Resizer-800
Urodziny Hani.

7 maja 2019 roku Hania z grupy Słoneczek obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Hanusi dużo zdrowia, fajnych prezentów, dużo smakołyków, jajek niespodzianek, kolorowych balonów oraz pięknej lalki Elsy.

Przedszkolaki w bibliotece.

7 maja 2019 roku wszystkie przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie i wypożyczyły książki. Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały z odpadów bębenki. Było także podsumowanie konkursu „Chronimy przyrodę”, za udział w którym dzieci otrzymały nagrody.

P5070221-Resizer-800
P4300210-Resizer-800
Warsztaty matematyczne w Pszczółkach.

30 kwietnia 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Mierzymy swój wzrost”, podczas których porównywały wysokość i określały co jest wysokie, a co niskie. Przedszkolaki miały także okazje do wnioskowania, stwierdzenia faktu, że określenia dotyczące wielkości są względne i zależą od tego do czego się odnoszą.

Urodziny Stasia.

29 kwietnia 2019 roku w grupie Słoneczek było bardzo wesoło bo Staś obchodził 4 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantowi” dużo zdrowia, szczęścia, dużo prezentów, kolorowych zabawek i balonów oraz słodkich buziaków.

P4290204-Resizer-800
P4290195-Resizer-800
O smoku i królu Leniuchu.

29 kwietnia 2019 roku nasze przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny „O smoku i królu Leniuchu” w wykonaniu artystów Teatrowo To i Owo z Bielska Białej, który odbył się w Centrum Kongresowym w Lublinie. Podczas spektaklu dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że należy dbać o higienę i zdrowe odżywianie.

Teatrzyk sportowy Drużyna Kangura.

26 kwietnia 2019 roku w naszym przedszkolu gościł teatrzyk sportowy „Drużyna Kangura”. Dzieci ze wszystkich grup i nawet najmłodsze Motylki razem z kangurem i jego przyjaciółmi wybrały się w podróż dookoła świata.

Podczas pobytu na poszczególnych kontynentach w towarzystwie cioci Pingu Adeli, EL Małpino, Erefanta Trąbalskiego, Panny Bocianny, Mr. Skunksa oraz Pandymonix dzieci naśladowały sposoby poruszania się żyjących tam zwierząt. Drużyna kangura wykonywała także ćwiczenia z elementami gry w piłkę nożną i siatkówkę. Zabawy i ćwiczenia wyzwoliły w dzieciach spontaniczną radość i przyniosły wiele satysfakcji. Na zakończenie zabaw sportowych wszystkie dzieci otrzymały od Kangura pieczątki mocy za zaangażowanie podczas wykonywania ćwiczeń.

P4260103-Resizer-800
P4260060-Resizer-800
Urodziny Gabrysi.

26 kwietnia 2019 roku Gabrysia z grupy Motylków obchodziła 3 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy składali Jej serdeczne życzenia. Gabrysia w koronie i pięknej sukni wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej.

25 kwietnia 2019 roku przedstawiciele grupy Słoneczka i Tygryski wzięli udział w VII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki Ekologicznej „Owoce i warzywa”, który odbył się w Amfiteatrze O.O. Kapucynów w Lublinie. Nasze przedszkolaki ubrane w kolorowe stroje zaprezentowały dwie piosenki „Jarzynowe cha, cha” i „Owoce i warzywa”. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, jako nagrodę za udział w przeglądzie otrzymały kosz owoców i statuetkę oraz każdy z uczestników otrzymał dyplom.

Gratulujemy naszym przedszkolnym zespołom pięknego występu.

P4251082-Resizer-800
P4241049-Resizer-800
Urodziny Adasia.

24 kwietnia 2019 roku w grupie Tygrysków było bardzo wesoło bo Adaś obchodził 6 urodziny. Wszystkie dzieci składały „Solenizantowi” serdeczne życzenia.

Dzień radosny, dzień jedyny
dziś są Twoje Adasiu urodziny,
Z serca składamy Ci życzenia
dużo szczęścia, miłych gości

moc uśmiechów i radości.

Warsztaty konstrukcyjne.

10, 18, 19 kwietnia 2019 roku grupa Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek wspaniale bawiła się podczas warsztatów konstrukcyjnych „Mój wymarzony plac zabaw”. Nasze przedszkolaki okazały się bardzo kreatywnymi projektantami. Na ich placu zabaw powinna znajdować się trampolina, siłownia, zjeżdżalnia, tor przeszkód, kolorowy namiot, huśtawki, ścianka wspinaczkowa, basen, drabinki, domek z laserami, domek na drzewie i wyrzutnia piłek.

P4191042-Resizer-800
P4181014-Resizer-800
Wielkanocne spotkanie.

18 kwietnia 2019 roku zgodnie z tradycją Świat Wielkanocnych w przedszkolu odbyło się spotkanie podczas, którego dzieci i pracownicy przedszkola dzielili się jajkiem i składali sobie życzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy Wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech ten niezwykły czas, przypominający o wielkim poświęceniu i miłości, jaką obdarzył nas Pan, przyniesie nadzieję i wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.

Pracownicy Przedszkola Bajkolandia.

Pszczółki w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

18 kwietnia 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek były w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ramach programu „Retro Bajki” oglądały film Bolek i Lolek-opiekunowie zwierząt oraz zwiedziły studio nagrań dźwiękowych, w którym zapoznały się z urządzeniami potrzebnymi do nagrywania dźwięku, a następnie pod okiem prawdziwego dziennikarza przeprowadzały wywiad z postacią z bajki.

P4180999-Resizer-800
IMG_20190418_104546-Resizer-800
Świąteczny zajączek.

18 kwietnia 2019 roku nasze przedszkolaki z okazji Świąt Wielkanocnych przyniosły do przedszkola słodkie niespodzianki. Przebrane za zajączki częstowały kolegów i koleżanki. Wszystkim dzieciom słodycze bardzo smakowały. Dziękujemy!!!

Wielkanocne koszyczki Pszczółek.

16 kwietnia 2019 roku w ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych dzieci z grupy Pszczółek przygotowały kolorowe wielkanocne koszyczki, które zabiorą ze sobą do domu.

P4160933-Resizer-800
P4160921-Resizer-800
Zajęcia otwarte w Motylkach.

16 kwietnia 2019 roku w grupie Motylków odbyły się zajęcia otwarte „Nie niszczymy roślin”, podczas których dzieci śpiewały, grały na instrumentach oraz obejrzały teatrzyk „Czy Agata kocha się w kwiatach?”. Nasze najmłodsze przedszkolaki tańczyły walczyka oraz wspólnie z rodzicami ozdabiały jajka.

Dziękujemy Państwu Rodzicom za przyjęcie zaproszenia i udział w zajęciach.

Zajęcia otwarte w Pszczółkach.

15 kwietnia 2019 roku w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców „Szkoła już blisko”. Nasze najstarsze przedszkolaki popisywały się przed rodzicami różnymi umiejętnościami, a przede wszystkim w zakresie czytania i rozwiązywania zadań. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi dzieci pod czujnym okiem Rodziców ozdabiały styropianowe jajka.

Dziękujemy Państwu Rodzicom za liczny udział w zajęciach.

P4150871-Resizer-800
P4150847-Resizer-800
Urodziny Amandy.

15 kwietnia 2019 roku Amandzia z Motylków obchodziła 3 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy składali Jej serdeczne życzenia. Amanda bardzo cieszyła się i siedziała dumna z koroną na głowie.

Przegląd Przedszkolnej Piosenki Angielskiej.

12 kwietnia 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek brały udział w IX Przeglądzie Przedszkolnej Piosenki Angielskiej, który odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Nasi artyści zaśpiewali piosenkę „Put the knife on the table”.

Starszaki wróciły bardzo zadowolone ze swojego występu oraz cieszyły się, że mogły śpiewać na dużej scenie przy tak licznej publiczności. Wszystkie dzieci za udział w przeglądzie otrzymały dyplomy i nagrody.

Gratulujemy naszym przedszkolakom udanego występu i dziękujemy, że tak ładnie zaśpiewały piosenkę.

P4120821-Resizer-800
IMG_20190412_092703-Resizer-800
Urodziny Lenki.

12 kwietnia 2019 roku Lenka z grupy Słoneczek obchodziła 4 urodziny. Wszyscy życzyli Jej zdrowia, fajnych koleżanek, dużo prezentów i wiele radości.

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne.

11 kwietnia 2019 roku wszystkie przedszkolaki brały udział w warsztatach przyrodniczo-kulinarnych „Wielkanoc pachnąca czekoladą”. Dzieci słuchały opowiadania „Królik”, dzięki któremu poznały bliżej zwyczaje zwierzęcia i rasy królików. Miały także okazję do obserwowania królika baranka i sprawdzenia jak bardzo puszysta i miękka jest jego sierść oraz przygotowania czekolady i wykonania słodkiego koszyczka wielkanocnego. Niestety koszyczek nie znajdzie się na wielkanocnym stole, bo dzieci ze smakiem go zjadły.

P4110755-Resizer-800
P4090629-Resizer-800
Pierwsze wiosenne zabawy

9 kwietnia 2019 roku Wygląda na to, że wiosna zapukała do nas na dobre i dzieci wreszcie mogą bawić się w ogródku przedszkolnym oraz korzystać z pierwszych ciepłych promieni słońca. Zabawy ruchowe dostarczają dzieciom wiele radości i są okazją do ćwiczenia zręczności i zwinności oraz zaspokojenia potrzeby swobodnego ruchu.

Urodziny Paulinki.

8 kwietnia 2019 roku Paulinka z grupy Słoneczek obchodziła 4 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantce”dużo zdrowia oraz aby w prezencie dostała fajne zabawki, kolorowe balony i różowy rower.

P4080622-Resizer-800
Turniej tańca towarzyskiego.

6 kwietnia 2019 roku dwanaścioro dzieci reprezentujących grupę Pszczółek i Tygrysków wzięło udział w Turnieju Tańca Towarzyskiego dla par początkujących w Piaskach. Nasi mali tancerze zdobyli złote, srebrne i brązowe medale. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

IMG_20190406_084400-Resizer-800
P4030608-Resizer-800
Przedstawienie "Kopciuszek"

3 kwietnia 2019 roku wszystkie dzieci obejrzały przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu grupy Pszczółek w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Nasze najstarsze przedszkolaki do zaprezentowania tej bajki bardzo starannie się przygotowały. Należy podkreślić, że w roli aktorów spisały się znakomicie, dlatego też od widowni otrzymały gromkie brawa.

Motylki zakładają kącik przyrody.

2 kwietnia 2019 roku grupa Motylków zakładała kącik przyrody. Dzieci siały rzeżuchę oraz sadziły cebulki. Przedszkolaki będą podlewać je i obserwować jak rosną.

P4020576-Resizer-800
P3290512-Resizer-800
Słoneczka zakładają kącik przyrody.

29 marca 2019 roku grupa Słoneczek zakładała kącik przyrody. Dzieci sadziły cebulki, które przyniosła Kaja oraz poznały warunki niezbędne do wzrostu roślin.

Warsztatach matematyczne „Robimy zakupy” w Pszczółkach.

28 marca 2019 roku grupa Pszczółek wzięła udział w warsztatach matematycznych „Robimy zakupy”, podczas których dzieci w sytuacjach zabawowych poznały nominały wybranych monet i banknotów oraz pojęcia awers i rewers. Rozwiązywały też zadania tekstowe podczas zabawy „Robimy zakupy”.

P3280484-Resizer-800
P3280497-Resizer-800
Warsztaty konstrukcyjne .

27,28,i 29 marca 2019 roku grupa Słoneczek, Pszczółek, Tygrysków uczestniczyła w warsztatach konstrukcyjnych „Mały wynalazca”. Nasze przedszkolaki wykazały się niezwykłą fantazją zbudowały latający domek, namiot, latające sanie oraz zamek, super nowoczesny samolot, motorówkę z turbo doładowaniem, helikopter na nartach, kapsułę czasu i łódź podwodną.

Międzynarodowy Dzień Teatru w przedszkolu.

27 marca 2019 roku w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia związane z teatrem. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Teatr”, dowiedziały się czym różni się teatr współczesny od starożytnego oraz poznały rodzaje kukiełek. Obejrzały także teatrzyk stolikowy „Cztery koty” z wykorzystaniem darów Froebla. Dzieci doskonale potrafiły wcielić się w rolę aktorów wystawiając bajkę „Czerwony Kapturek”, „Jaś i Małgosia” oraz „Kopciuszek”, które dedykowane były kolegom i koleżankom z grupy.

P3270437-Resizer-800
P3260395-Resizer-800
Warsztaty bębniarskie.

26 marca 2019 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w warsztatach bębniarskich prowadzonych przez artystę i muzyka z Gwinei. Przedszkolaki opanowały proste rytmy i szybko udało im się zagrać je na bębnach afrykańskich. Uczyły się także śpiewać piosenkę w języku afrykańskim. Było wiele dobrej zabawy, śmiechu i radości. Okazało się, że nasze dzieci mają w sobie tyle energii i doskonale potrafią reagować na zmianę tempa i dynamiki.

Urodziny Anusi.

26 marca 2019 roku Ania z grupy Tygrysków obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli jej pomyślności, wiele radości, smacznego tortu, kolorowych balonów, piątek i szóstek w szkole.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Anusiu mamy
również wiele całusów
bo Cię Kochamy!”

P3260330-Resizer-800
P3250320-Resizer-800
Urodziny Izuni.

25 marca 2019 roku w grupie Tygrysków było bardzo wesoło bo Izunia obchodziła 6 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantce” pomyślności, fajnych kolegów i koleżanek oraz sukcesów tanecznych.

Urodziny Leonka.

25 marca 2019 roku Leoś z grupy Motylków skończył 3 lata. „Solenizantowi” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

P3250318-Resizer-800
P3250303-Resizer-800
Zabawa nowymi klockami.

22 marca 2019 roku dzieci z grupy Motylków otrzymały nowe klocki konstrukcyjne Linkazoo oraz klocki magnetyczne Tactoids. Było wiele radości i powstały bardzo pomysłowe budowle.

Urodziny Martynki.

22 marca 2019 roku Martynka z grupy Tygrysków obchodziła 6 urodziny. „Solenizantce” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Martynko mamy
również wiele całusów
bo Cię Kochamy”.

P3220290-Resizer-800
P3210278-Resizer-800
Absolwent naszego przedszkola czyta dzieciom.

22 marca 2019 roku w odwiedziny do przedszkola przyszedł Piotruś nasz absolwent. Ponieważ bardzo lubi książki postanowił młodszym kolegom i koleżankom przeczytać wybrane wiersze z „Wielkiej księgi polskiej poezji dla dzieci”. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez kolegę wierszy.

Powitanie wiosny.

21 marca 2019 roku Aby wiosna przyszła szybko i było już ciepło, trzeba należycie pożegnać zimę. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki z marzanną i kwiatami uroczyście żegnały zimę i witały wiosnę. Dzieciom podczas spaceru udało się znaleźć wiele zwiastunów wiosny.

znych „Klasyfikowanie”. Dzieci uczyły się segregować przedmioty według ustalonych kodów oraz podejmowały próby ich odczytywania. Ponadto dorysowywały w zbiorach tyle figur geometrycznych, aby ich liczba była zgodna ze wskazaną cyfrą.

P3210261-Resizer-800
P3200219-Resizer-800
PRZEDSZKOLAKI W FILHARMONII

20 marca 2019r. - w pierwszy dzień astronomicznej wiosny wszystkie nasze przedszkolaki były w filharmonii na koncercie edukacyjnym pt. ,,Wiosna w muzycznym zoo ''.

Młodzi słuchacze prowokowani do aktywnego udziału w koncercie poszerzali swoją wiedzę o  instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych. Dzieci poznały brzmienie skrzypiec, wiolonczeli,fletu i fortepianu i wysłuchały:

A. Vivaldi – Cztery pory roku – cz. 1 Wiosna Allegro RV 269
A. Vivaldi – Koncert fletowy D-dur Szczygieł RV 428: Allegro
G. Dinicu – Skowronek
C. Saint-Saëns –  Łabędź z cyklu Karnawał zwierząt
S. Prokofiew – Gawot z I Symfonii D-dur op. 25 „Klasyczna”
J.S. Bach – Badinerie z II suity orkiestrowej h-moll BWV 1067
V. Monti – Czardasz
N. Rimski-Korsakow – Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie
D. Kabalewsky – Klauny
H. Wieniawski – Obertas G-dur op. 19
J. Strauss – Polka Tritsch-Tratsch

Archiwum

Tutaj możesz zobaczyć aktualności z lat poprzednich.
to top button