AKTUALNOŚCI

Urodziny Alicji.

25 września 2019 roku Alicja z grupy Tygrysków obchodziła 4 urodziny. Solenizantce koleżanki i koledzy życzyli dużo zdrowia, szczęścia, fajnych lalek, dużo Zingsów, Moji Popsów oraz miłych kolegów i koleżanek. Alunia bardzo cieszyła się i siedziała dumna z koroną na głowie.

Spotkanie nad Zalewem.

24 września 2019 roku z okazji Dnia Przedszkolaka oraz 10-lecia naszego przedszkola dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem bawiły się w ośrodku Fun Sport nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Wszystkie grupy przygotowały krótką część artystyczną. Przed rodzicami umiejętnościami wokalnymi i grą na instrumentach popisały się także Motylki, które po złożeniu przyrzeczenia zostały uroczyście pasowane na przedszkolaków. Nasze maluchy bardzo się starały i były dzielne.

Było wiele radości i zabawy, do dyspozycji dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, zorbing kula i plac zabaw. Rodzice mogli integrować się przy ognisku piekąc kiełbasę i ziemniaki.

.

Dziękujemy Państwu Rodzicom za udział w spotkaniu, a Motylkom z okazji pasowania na przedszkolaka życzymy, aby każdy dzień w przedszkolu był radosny, wypełniony zabawą i śmiechem.

Jesienny korowód.

23 września 2019 roku nasze przedszkolaki witały jesień, śpiewały piosenki o jesieni, brały udział w zabawach, zakładały jesienne kąciki przyrody oraz robiły liście, wianki i kwiaty. Następnie wszystkie grupy wzięły udział w kolorowym jesiennym korowodzie.

Warsztaty Kreatywni.

20 września 2019 roku grupa Pszczółek wzięła udział w warsztatach „Kreatywni” na KUL. Przedszkolaki z surowców wtórnych, według własnych pomysłów i skojarzeń wykonywały różne prace plastyczne. Powstał, np. Harry Potter, Hogwart, przedszkole, fotele, palma, sowa.

Dzień Przedszkolaka.

20 września 2019 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze bawiły się w przedszkolnej dyskotece. Z tej okazji dziewczynki włożyły kolorowe sukienki oraz spódniczki. Każda z nich pięknie wyglądała.

Było wiele radości, mali tancerze popisywali się umiejętnościami tanecznymi, dzieci tańczyły różne tance, np. Despacito, Kaczuchy. Naszym przedszkolakom szczególnie podobały się zabawy i tańce w rytmie disco polo oraz przy piosence Sofia i Bailando.

Pszczółki grają w bingo.

19 września 2019 roku grupa Pszczółek otrzymała nowe zabawki, gry, puzzle i układanki, które dzieciom bardzo się podobały. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra towarzyska bingo. Starszaki podzielone na trzy zespoły grały z wielkim zaangażowaniem. Udział w grze sprawił im wiele przyjemności.

Przedszkolaki uczą się języka angielskiego.

19 września 2019 roku, jak każdego dnia wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego. W naszym przedszkolu prowadzona jest codzienna edukacja dwujęzyczna, umożliwiająca dzieciom poznanie wiedzy w języku polskim i angielskim. Codziennie prowadzone są zajęcia języka angielskiego. Nauczyciel używa języka angielskiego zarówno podczas prowadzenia zajęć dydaktycznych jak i w kontakcie z dziećmi podczas zabaw swobodnych, spacerów, zabaw w ogródku przedszkolnym, posiłków, czynności porządkowych i higienicznych. Wszystkie nasze przedszkolaki, nawet najmłodsze Motyki, bardzo chętnie uczą się języka angielskiego.

Urodziny Gucia.

18 września 2019 roku Gucio z grupy Słoneczek obchodził 4 urodziny. Z tej okazji koleżanki i koledzy życzyli Mu dużo zdrowa, wiele radości i fajnych prezentów.

Bezpieczna droga.

17 września 2019 roku Motylki i Tygryski brały udział w zajęciach „Bezpieczna droga”, podczas których poznały podstawowe znaki drogowe oraz uczyły się bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

Warsztaty Podróż dookoła słowa.

17 września 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków brały udział w warsztatach „Podróż dookoła słowa”, które odbywały się na KUL w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Przedszkolaki poznały znaczenie słów: onomatopeja, porównanie, homonim oraz wraz z prowadzącym tworzyły rymowanki i wyrazy zaczynające się na tę samą głoskę. Rysowały także ilustracje do czytanych wierszy.

Warsztaty Mali ratownicy.

17 września 2019 roku grupa Pszczółek uczestniczyła w warsztatach „Mali ratownicy, czyli o pierwszej pomocy dla przedszkolaków”, które odbywały się na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Nasze przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy i praktycznie ćwiczyły udzielanie jej na fantomach. Poznały także wyposażenie karetki pogotowia oraz obserwowały helikopter medyczny.

Mały miś w świecie literatury.

16 września 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Motylków gościła pani bibliotekarka i czytała dzieciom bajki „Prosiaczek i pojazdy”, „Auto Ferdynant”, „Pamelo rośnie”, „Piękna i mądra bajka o troskach zająca Grajka”. Nasze najmłodsze przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.

Tygryski i Pszczółki z nowymi podręcznikami.

16 września 2018 roku dzieci z najstarszej grupy Pszczółek i Tygrysków zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z nowymi podręcznikami. Nasze najstarsze przedszkolaki korzystać będą z pakietu edukacyjnego „Plac zabaw”, który składa się z książki, 4 zestawów kart pracy (jesień, zima, wiosna, lato), wyprawki plastycznej, księgi zabaw z literami oraz klaseru z literami.

Mały Miś w świecie literatury

12 września 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Motylków gościła Mama Tymonka i czytała dzieciom wiersze „Stefek Burczymucha” i „Na straganie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych wierszy.

Panie Ewelinka i Edytka wraz z Motylkami dziękują Mamie Tymonka za ciekawe zaprezentowanie utworów.

W bieżącym roku szkolnym w naszym przedszkolu będziemy czytać polskie bajki, baśnie i wiersze. Czytać dzieciom będą nauczyciele, zaproszeni goście i panie bibliotekarki. Czytanie odbywać się będzie także w domu-Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek lub odrysują swoją rączkę.

Zapraszamy Państwa Rodziców i innych członków rodzin dzieci do czytania w przedszkolu.

Słoneczka w bibliotece.

12 września 2019 roku dzieci z grupy Słoneczek po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, podczas których słuchały opowiadania „O liściu i spacerze”, bawiły się w kącikach zainteresowań oraz wypożyczały książki. Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie książki.

Wakacyjne wspomnienia.

12 września 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Wakacyjne wspomnienia”. Przedszkolaki prezentowały pamiątki z wakacji i albumy. Dzieliły się wrażeniami z pobytu w Hiszpanii, Turcji, Grecji, Polsce i na Ukrainie.

Urodziny Danielka.

9 września 2019 roku w grupie Słoneczek było dzisiaj bardzo wesoło bo Danielek obchodził 4 urodziny. Wszystkie dzieci składały „Solenizantowi” serdeczne życzenia.

Urodziny Erysia.

4 września 2019 roku Eryś z grupy Tygrysków obchodził 5 urodziny. Z tej okazji koleżanki i koledzy życzyli Mu dużo zdrowa, wiele radości i fajnych prezentów.

Pierwsze zabawy Motylków.

2 września 2019 roku nasze najmłodsze Motylki, pomimo iż był to ich pierwszy dzień pobytu w przedszkolu były bardzo dzielne i chętnie się bawiły i rysowały.

Zebranie Rodziców 03.09.2019 (wtorek).

Zapraszamy Państwa Rodziców na zebranie organizacyjne w dniu 03.09.2019 r. (wtorek) godz. 16.30.

Zajęcia adaptacyjne.

22 sierpnia 2019 roku po raz ostatni odbyły się zajęcia adaptacyjne „Jak zatrzymać lato”. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz wykonały z flizeliny, muszelek i kolorowych kulek pracę plastyczną „Wodny świat”.

Zapraszamy nasze Maluszki do przedszkola w dniu 2 września.

Wyprawka dla dzieci 3 – letnich na rok przedszkolny 2019/2020

1. Antypoślizgowe obuwie na zmianę,

2. Mała poduszka,

3. Ubranie na przebranie w ciągu dnia (np. bluzeczka, spodenki, bielizna) w podpisanym woreczku,

4. Strój do ćwiczeń gimnastycznych w podpisanym woreczku,

5. Kubek i szczoteczka do zębów (podpisane).

Wakacyjne podróże.

22 sierpnia 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w zajęciach

Wakacyjne podróże”. W grupach opowiadały sobie nawzajem o miejscach, które odwiedziły podczas wakacji oraz wskazywały je na mapach i wykonywały prace plastyczne przedstawiające miejsca wakacyjnych wypraw.

Wizyta w bibliotece.

23 sierpnia 2019 roku wszystkie przedszkolaki odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych „W wakacje też lubmy czytać”, podczas których panie bibliotekarki czytały ciekawe książki oraz zorganizowały zabawy w kącikach zainteresowań.

Zatopione wspomnienia.

20 sierpnia 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek wykonały prace plastyczne „Zatopione wspomnienia”

Warsztaty konstrukcyjne.

21 sierpnia 2019 roku dzieci z grupy Słoneczek uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych „Budujemy tor przeszkód”, który później z powodzeniem pokonywały.

Zabawa klockami.

26 lipca 2019 roku Motylki budowały z klocków magnetycznych „Jollyheap” . Dzieci konstruowały garaże , zamki a także łóżeczka.

Pszczółki i Tygryski budowały wakacyjne pojazdy z małych klocków „Mammuticko”. Powstały między innymi samoloty, quady, samochody i statki.

Słoneczka wypłynęły na bezludną wyspę zbudowanym przez siebie statkiem pirackim.

Tukany - prace plastyczne Pszczółek.

26 lipca 2019 roku Pszczółki tworzyły prace przedstawiające tukana. 

"Żaglówki technika Origami" w grupie Motylków.

25 lipca 2019 roku w grupie Motylków odbywały się zabawy plastyczne w technice Origami.

" Zabawy z Wiatrakiem Matematycznym" w grupie Tygrysków i Pszczółek.

25 lipca 2019 roku dzieci z grup Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w zabawach z Wiatrakiem, podczas których wyrażały własną ekspresję poprzez ruch, a przede wszystkim były świetną zabawą.

"W morskich głębinach"- prace plastyczne Słoneczek i Tygrysków.

25 lipca 2019 roku dzieci projektowały prace plastyczne z użyciem różnych materiałów: bibułki, pomponów i guzików.

Urodziny Oskarka.

22 lipca 2019 roku Oskarek obchodził urodziny. „Dostojnemu Jubilatowi” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki
żyj nam Oskarku długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o wszystkich „Słoneczkach” mile.

Przedszkolaki zwiedzają Stare Miasto.

18 lipca 2019 roku dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce na Starym Mieście. Przedszkolaki podziwiały Zamek Lubelski, Plac po Farze, Trybunał Koronny i Ratusz oraz kamienice Starego Miasta w Lublinie. Z wycieczki wróciły nieco zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe.

Przedstawienie Czerwony Kapturek pędzi na ratunek.

16 lipca 2019 roku w przedszkolu gościło Studio Artystyczne Efekt z Białegostoku prezentując przedstawienie „Czerwony Kapturek pędzi na ratunek”. Dzieci śledziły wędrówkę Czerwonego Kapturka i podstępne poczynania wilka. Przedstawienie zawierało wiele humorystycznych scen, dlatego też było wiele śmiechu i radości. Podczas przedstawienia dzieci miały także możliwość utrwalania sobie numerów alarmowych. Na koniec przedstawienia poszczególne grupy zrobiły sobie na pamiątkę zdjęcie z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem.

Mały miś w świecie literatury

12 lipca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Tygrysków gościła Mama Martynki i czytała książkę „Kawiarenka Kangurzycy” i „Marchewka dla wszystkich”. Dzieci śledziły poszukiwania Kłapouchego, który zaginął w stumilowym lesie. Po namowie królika jego przyjaciele zjedli marchewki, które poprawiły ich wzrok i dzięki temu udało się im odnaleźć Kłapouchego. Mama Martysi przyniosła także owocowo-warzywny tort aby zachęcić dzieci do jedzenia owoców i warzyw.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Mamie Martynki za ciekawe zaprezentowanie bajek oraz zdrową niespodziankę.

Podróże po kontynentach - Australia.

12 lipca 2019 roku w związku z realizacją cyklu zajęć „Podróże po kontynentach” dzieci wybrały się do Australii. Poznały charakterystyczne dla tego kontynentu rośliny i zwierzęta, np. misia koalę, kangura. Zapoznały się także życiem na rafie koralowej. Przedszkolaki wycinały z kolorowego papieru misia koalę i ozdabiały sylwety rybek.

Podróż po kontynentach-Azja.

11 lipca 2019 roku w związku z realizacją cyklu zajęć „Podróż po kontynentach” nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Azji. Poznały charakterystyczne stroje azjatyckie, architekturę, zwierzęta, oglądały chiński mur, uprawy ryżu oraz chiński alfabet, którym starszaki ozdobiły wykonane przez siebie kapelusze. Dzieci uczyły się posługiwać pałeczkami, którymi degustowały ryż oraz ćwiczyły ukłon, który jest tradycyjną formą powitania i pożegnania. Bardzo chętnie też mierzyły kimona. Dziewczynki wyglądały w nich jak prawdziwe Japonki.

Podróż po kontynentach.

10 lipca 2019 roku grupa Motylków w związku z realizacją cyklu zajęć „Podróż po kontynentach” wybrała się z wizytą do wioski indiańskiej. Maluchy bawiły się przy piosence „Einsamer Hirte”,  tańczyły taniec e poi tai tai, wykonały indiańskie pióropusze oraz bawiły się przy ognisku. W podróż po Ameryce Północnej i Południowej wybrały się także Pszczółki i Tygryski. Poznały żyjące na obu kontynentach zwierzęta, wyszukiwały na mapie największe miasta, rzeki, jeziora i góry. Wykonały także kolorowe pióropusze i zgodnie z indiańskim zwyczajem pomalowały sobie twarze.

Warsztaty Kraina Oz.

9 lipca 2019 roku Tygryski i Pszczółki brały udział w warsztatach „Kraina Oz”, które odbywały się w Domu Słów w Lublinie. Nasze przedszkolaki miały możliwość przenieść się do Szmaragdowego Grodu, niezwykłego świata z barwnymi postaciami. Poruszeni przygodami bohaterów wspierały ich pomagając wykonać im różne zadania. Dzieci dowiedziały się, że w życiu bardzo ważna jest odwaga, rozum i serce. Na koniec każdy z uczestników otrzymał piernikowe serce.

Podróż po kontynentach.

Prace plastyczne Pszczółek po wizycie w Muzeum Afryki.

Wycieczka do Muzeum Afryki w Lublinie.

8 lipca 2019 roku nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Afryki, które mieści się w Domu Misyjnym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Aryki w Lublinie. Dzieci obejrzały prezentację „Afrykańska wioska”, poznały zabawki, którymi bawią się dzieci w Afryce, oglądały też różne eksponaty z Afryki oraz przymierzały stroje afrykańskie. Duże wrażenie zrobiła 10 metrowa skóra węża, którą dzieci dotykały i głaskały. Chętnie tez próbowały nosić na głowie naczynie na wodę.

Mały miś w świecie literatury.

4 lipca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Tygrysków gościła Mama Nicole i czytała dzieciom książkę „Basia i taniec”, „Basia i podróż”.

Dzieci bardzo lubią książki z tej serii, dlatego też z dużym zainteresowaniem słuchały o kolejnych przygodach znanej im bohaterki Basi.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Mamie Nicole za ciekawe zaprezentowanie bajki oraz słodką niespodziankę.

W Ogrodzie Saskim.

4 lipca 2019 roku nasze przedszkolaki były w Ogrodzie Saskim. Spacerowały alejkami parku podziwiając stare ogromne drzewa, w których jak szybko zauważyły dzieci były dziuple wiewiórek i ptaków. Obserwowały także pawie i kaczki oraz bawiły się na pacu zabaw. Przedszkolakom tak bardzo podobały się zabawy, że nie chciały wracać do przedszkola i pytały kiedy jeszcze pojadą do Ogrodu Saskiego.

Podróż po kontynentach.

W pierwszym tygodniu lipca 2019 roku w ramach cyklu zajęć „Podróż po kontynentach” Tygryski i Pszczółki ze 160 elementów puzzli układały w zespołach dużą mapę świata. Poznały nazwy kontynentów oraz charakterystyczne dla nich zwierzęta. Rozwiązywały różne zagadki o zwierzętach, odszukiwały je na mapie świata i umieszczały ich sylwety na poszczególnych kontynentach.

Mój przyjaciel pies.

2 lipca 2019 roku wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Mój przyjaciel pies” z udziałem psa, który wabił się Lulu. Warsztaty prowadzone były przez instruktora stowarzyszenia „Łapa na szlaku”. Dzieci miały możliwość obserwować jak pies wykonywał różne komendy i prezentował psie sztuczki. Dowiedziały się także jak należy postępować z nieznajomym psem oraz jak zachować się w przypadku ataku psa. Poznały najważniejsze zasady opieki nad psem. Nawet nasze najmłodsze pociechy z chęcią głaskały psa oraz czesały jego sierść. Przedszkolaki szybko zaprzyjaźniły się z Lulu i szkoda było im się z nią rozstawać.

Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

28 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Podróże małe i duże”, którym towarzyszył wakacyjny nastrój. Przedszkolaki rozmawiały o lądowych, wodnych i powietrznych środkach transportu. Następnie programowały ozoboty do podróży wprowadzając kody jedz prosto, podróż, przyśpieszenie, jedz wolno, zawróć. Tygryski także samodzielnie, według własnego pomysłu projektowały trasę dla ozobotów.

Zabawy logopedyczne w Motylkach.

28 czerwca 2019 roku w grupie Motylków gościła Mama Klarci, która poprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zabawy logopedyczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych ćwiczeniach i zabawach, a Klara była bardzo dumna ze swojej Mamy.

Panie i dzieci z Motylków dziękują Mamie Klary za fajne zabawy i słodką niespodziankę.

Mały Miś w świecie literatury.

28 czerwca 2019 roku tym razem w grupie Tygrysków gościł Tata Izuni, który w ramach projektu „Mały miś w świecie literatury” postanowił przeczytać dzieciom wybrane opowiadania z „Księgi pierwszych czytanek”. Opowiadania te były bardzo pouczające, bowiem dotyczyły przyjaźni, spożywania zdrowych posiłków oraz mówiły o tym jak należy uwierzyć w siebie.

Iza od samego rana bardzo cieszyła się na myśl o wizycie Taty w przedszkolu.

Pani Ewelinka i Tygryski bardzo dziękują Tacie Izy za przeczytanie ciekawych opowiadań i miłą atmosferę.

Urodziny Agniesi.

27 czerwca 2019 roku Agniesia z grupy Tygrysków obchodziła 6 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli pomyślności oraz aby uśmiech zawsze gościł na Jej buzi.

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech Agniesiu długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki”.

Koncert Hawajskie wakacje.

27 czerwca 2019 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie muzyczno-wokalnym

Hawajskie wakacje” w wykonaniu artystów Muz Art z Lublina. Przedszkolaki tańczyły taniec hula do utworu Uru Te Hami oraz taniec tuki, tuki przy akompaniamencie utworu Ko Matou Nei. Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawie „Hawajska uczta”. Koncert wprowadził dzieci w wesoły wakacyjny nastrój.

Urodziny Julianka

27 czerwca 2019 roku Julcio z grupy Pszczółek obchodził obchodził 7 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Solenizantowi wiele pomyślności, aby był dobrym uczniem i otrzymywał w szkole dużo piątek, miał wielu kolegów i aby był bardziej poważny oraz miał udane wakacje.

W Twoje Julciu urodzinki
życzymy Ci wesołej minki.
W szkole ocen celujących,
w domu skrzatów sprzątających”.

Morskie opowieści.

27 czerwca 2019 roku grupa Pszczółek zastanawiała się jak wygląda bezludna wyspa. Nasze starszaki miały bardzo dużo pomysłów dotyczących bezludnej wyspy. Po burzliwej rozmowie dzieci przystąpiły do wykonania z wytłoczek, rurek i kolorowego papieru bezludnej wyspy.

Po pracy w ramach relaksu uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence „Morskie opowieści” oraz grały w grę planszową „Po morzach i oceanach”.

Urodziny Klarci.

27 czerwca 2019 roku Klarcia z grypy Motylków obchodziła 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy składali jej serdeczne życzenia. Klarcia siedziała dumna w koronie na głowie. Wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Klarciu mamy
również wiele całusów
bo Cię Kochamy!”

Kolorowe obuwie Pszczółek.

26 czerwca 2019 roku Michasia i Karinka z grupy Pszczółek wykonały z papieru i kolorowych pasków klapki i sandały na wakacyjne wędrówki. Dzieciom tak bardzo podobał się ten pomysł, że wszystkie zrobiły sobie kolorowe letnie obuwie.

Archiwum

Tutaj możesz zobaczyć aktualności z lat poprzednich.
to top button