AKTUALNOŚCI

P7260908-Resizer-800
Zabawa klockami.

26 lipca 2019 roku Motylki budowały z klocków magnetycznych „Jollyheap” . Dzieci konstruowały garaże , zamki a także łóżeczka.

Pszczółki i Tygryski budowały wakacyjne pojazdy z małych klocków „Mammuticko”. Powstały między innymi samoloty, quady, samochody i statki.

Słoneczka wypłynęły na bezludną wyspę zbudowanym przez siebie statkiem pirackim.

Tukany - prace plastyczne Pszczółek.

26 lipca 2019 roku Pszczółki tworzyły prace przedstawiające tukana. 

P7250875-Resizer-800
P7250015-Resizer-800
"Żaglówki technika Origami" w grupie Motylków.

25 lipca 2019 roku w grupie Motylków odbywały się zabawy plastyczne w technice Origami.

" Zabawy z Wiatrakiem Matematycznym" w grupie Tygrysków i Pszczółek.

25 lipca 2019 roku dzieci z grup Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w zabawach z Wiatrakiem, podczas których wyrażały własną ekspresję poprzez ruch, a przede wszystkim były świetną zabawą.

P7250895-Resizer-800
IMG_20190725_100024-Resizer-800
"W morskich głębinach"- prace plastyczne Słoneczek i Tygrysków.

25 lipca 2019 roku dzieci projektowały prace plastyczne z użyciem różnych materiałów: bibułki, pomponów i guzików.

Urodziny Oskarka.

22 lipca 2019 roku Oskarek obchodził urodziny. „Dostojnemu Jubilatowi” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki
żyj nam Oskarku długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o wszystkich „Słoneczkach” mile.

P7220013-Resizer-800
P7180828-Resizer-800
Przedszkolaki zwiedzają Stare Miasto.

18 lipca 2019 roku dzieci z naszego przedszkola były na wycieczce na Starym Mieście. Przedszkolaki podziwiały Zamek Lubelski, Plac po Farze, Trybunał Koronny i Ratusz oraz kamienice Starego Miasta w Lublinie. Z wycieczki wróciły nieco zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe.

Przedstawienie Czerwony Kapturek pędzi na ratunek.

16 lipca 2019 roku w przedszkolu gościło Studio Artystyczne Efekt z Białegostoku prezentując przedstawienie „Czerwony Kapturek pędzi na ratunek”. Dzieci śledziły wędrówkę Czerwonego Kapturka i podstępne poczynania wilka. Przedstawienie zawierało wiele humorystycznych scen, dlatego też było wiele śmiechu i radości. Podczas przedstawienia dzieci miały także możliwość utrwalania sobie numerów alarmowych. Na koniec przedstawienia poszczególne grupy zrobiły sobie na pamiątkę zdjęcie z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem.

P7160789-Resizer-800
P7120778-Resizer-800
Mały miś w świecie literatury

12 lipca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Tygrysków gościła Mama Martynki i czytała książkę „Kawiarenka Kangurzycy” i „Marchewka dla wszystkich”. Dzieci śledziły poszukiwania Kłapouchego, który zaginął w stumilowym lesie. Po namowie królika jego przyjaciele zjedli marchewki, które poprawiły ich wzrok i dzięki temu udało się im odnaleźć Kłapouchego. Mama Martysi przyniosła także owocowo-warzywny tort aby zachęcić dzieci do jedzenia owoców i warzyw.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Mamie Martynki za ciekawe zaprezentowanie bajek oraz zdrową niespodziankę.

Podróże po kontynentach - Australia.

12 lipca 2019 roku w związku z realizacją cyklu zajęć „Podróże po kontynentach” dzieci wybrały się do Australii. Poznały charakterystyczne dla tego kontynentu rośliny i zwierzęta, np. misia koalę, kangura. Zapoznały się także życiem na rafie koralowej. Przedszkolaki wycinały z kolorowego papieru misia koalę i ozdabiały sylwety rybek.

P7120758-Resizer-800
P7110703-Resizer-800
Podróż po kontynentach-Azja.

11 lipca 2019 roku w związku z realizacją cyklu zajęć „Podróż po kontynentach” nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Azji. Poznały charakterystyczne stroje azjatyckie, architekturę, zwierzęta, oglądały chiński mur, uprawy ryżu oraz chiński alfabet, którym starszaki ozdobiły wykonane przez siebie kapelusze. Dzieci uczyły się posługiwać pałeczkami, którymi degustowały ryż oraz ćwiczyły ukłon, który jest tradycyjną formą powitania i pożegnania. Bardzo chętnie też mierzyły kimona. Dziewczynki wyglądały w nich jak prawdziwe Japonki.

Podróż po kontynentach.

10 lipca 2019 roku grupa Motylków w związku z realizacją cyklu zajęć „Podróż po kontynentach” wybrała się z wizytą do wioski indiańskiej. Maluchy bawiły się przy piosence „Einsamer Hirte”,  tańczyły taniec e poi tai tai, wykonały indiańskie pióropusze oraz bawiły się przy ognisku. W podróż po Ameryce Północnej i Południowej wybrały się także Pszczółki i Tygryski. Poznały żyjące na obu kontynentach zwierzęta, wyszukiwały na mapie największe miasta, rzeki, jeziora i góry. Wykonały także kolorowe pióropusze i zgodnie z indiańskim zwyczajem pomalowały sobie twarze.

P7100668-Resizer-800
P7090598-Resizer-800
Warsztaty Kraina Oz.

9 lipca 2019 roku Tygryski i Pszczółki brały udział w warsztatach „Kraina Oz”, które odbywały się w Domu Słów w Lublinie. Nasze przedszkolaki miały możliwość przenieść się do Szmaragdowego Grodu, niezwykłego świata z barwnymi postaciami. Poruszeni przygodami bohaterów wspierały ich pomagając wykonać im różne zadania. Dzieci dowiedziały się, że w życiu bardzo ważna jest odwaga, rozum i serce. Na koniec każdy z uczestników otrzymał piernikowe serce.

Podróż po kontynentach.

Prace plastyczne Pszczółek po wizycie w Muzeum Afryki.

P7080564-Resizer-800
P7080554-Resizer-800
Wycieczka do Muzeum Afryki w Lublinie.

8 lipca 2019 roku nasze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Afryki, które mieści się w Domu Misyjnym Zgromadzenia Sióstr Misjonarek NMP Królowej Aryki w Lublinie. Dzieci obejrzały prezentację „Afrykańska wioska”, poznały zabawki, którymi bawią się dzieci w Afryce, oglądały też różne eksponaty z Afryki oraz przymierzały stroje afrykańskie. Duże wrażenie zrobiła 10 metrowa skóra węża, którą dzieci dotykały i głaskały. Chętnie tez próbowały nosić na głowie naczynie na wodę.

Mały miś w świecie literatury.

4 lipca 2019 roku w ramach realizacji projektu „Mały miś w świecie literatury” w grupie Tygrysków gościła Mama Nicole i czytała dzieciom książkę „Basia i taniec”, „Basia i podróż”.

Dzieci bardzo lubią książki z tej serii, dlatego też z dużym zainteresowaniem słuchały o kolejnych przygodach znanej im bohaterki Basi.

Pani Ewelinka wraz z Tygryskami dziękuje Mamie Nicole za ciekawe zaprezentowanie bajki oraz słodką niespodziankę.

P7040519-Resizer-800
P7040494-Resizer-800
W Ogrodzie Saskim.

4 lipca 2019 roku nasze przedszkolaki były w Ogrodzie Saskim. Spacerowały alejkami parku podziwiając stare ogromne drzewa, w których jak szybko zauważyły dzieci były dziuple wiewiórek i ptaków. Obserwowały także pawie i kaczki oraz bawiły się na pacu zabaw. Przedszkolakom tak bardzo podobały się zabawy, że nie chciały wracać do przedszkola i pytały kiedy jeszcze pojadą do Ogrodu Saskiego.

Podróż po kontynentach.

W pierwszym tygodniu lipca 2019 roku w ramach cyklu zajęć „Podróż po kontynentach” Tygryski i Pszczółki ze 160 elementów puzzli układały w zespołach dużą mapę świata. Poznały nazwy kontynentów oraz charakterystyczne dla nich zwierzęta. Rozwiązywały różne zagadki o zwierzętach, odszukiwały je na mapie świata i umieszczały ich sylwety na poszczególnych kontynentach.

IMG_20190628_133556-Resizer-800
P7020434-Resizer-800
Mój przyjaciel pies.

2 lipca 2019 roku wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Mój przyjaciel pies” z udziałem psa, który wabił się Lulu. Warsztaty prowadzone były przez instruktora stowarzyszenia „Łapa na szlaku”. Dzieci miały możliwość obserwować jak pies wykonywał różne komendy i prezentował psie sztuczki. Dowiedziały się także jak należy postępować z nieznajomym psem oraz jak zachować się w przypadku ataku psa. Poznały najważniejsze zasady opieki nad psem. Nawet nasze najmłodsze pociechy z chęcią głaskały psa oraz czesały jego sierść. Przedszkolaki szybko zaprzyjaźniły się z Lulu i szkoda było im się z nią rozstawać.

Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

28 czerwca 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Podróże małe i duże”, którym towarzyszył wakacyjny nastrój. Przedszkolaki rozmawiały o lądowych, wodnych i powietrznych środkach transportu. Następnie programowały ozoboty do podróży wprowadzając kody jedz prosto, podróż, przyśpieszenie, jedz wolno, zawróć. Tygryski także samodzielnie, według własnego pomysłu projektowały trasę dla ozobotów.

P6280375-Resizer-800
P6280362-Resizer-800
Zabawy logopedyczne w Motylkach.

28 czerwca 2019 roku w grupie Motylków gościła Mama Klarci, która poprowadziła z dziećmi bardzo ciekawe zabawy logopedyczne. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych ćwiczeniach i zabawach, a Klara była bardzo dumna ze swojej Mamy.

Panie i dzieci z Motylków dziękują Mamie Klary za fajne zabawy i słodką niespodziankę.

Mały Miś w świecie literatury.

28 czerwca 2019 roku tym razem w grupie Tygrysków gościł Tata Izuni, który w ramach projektu „Mały miś w świecie literatury” postanowił przeczytać dzieciom wybrane opowiadania z „Księgi pierwszych czytanek”. Opowiadania te były bardzo pouczające, bowiem dotyczyły przyjaźni, spożywania zdrowych posiłków oraz mówiły o tym jak należy uwierzyć w siebie.

Iza od samego rana bardzo cieszyła się na myśl o wizycie Taty w przedszkolu.

Pani Ewelinka i Tygryski bardzo dziękują Tacie Izy za przeczytanie ciekawych opowiadań i miłą atmosferę.

P6280347-Resizer-800
P6270299-Resizer-800
Urodziny Agniesi.

27 czerwca 2019 roku Agniesia z grupy Tygrysków obchodziła 6 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli pomyślności oraz aby uśmiech zawsze gościł na Jej buzi.

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech Agniesiu długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki”.

Koncert Hawajskie wakacje.

27 czerwca 2019 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie muzyczno-wokalnym

Hawajskie wakacje” w wykonaniu artystów Muz Art z Lublina. Przedszkolaki tańczyły taniec hula do utworu Uru Te Hami oraz taniec tuki, tuki przy akompaniamencie utworu Ko Matou Nei. Przedszkolaki uczestniczyły także w zabawie „Hawajska uczta”. Koncert wprowadził dzieci w wesoły wakacyjny nastrój.

P6270336-Resizer-800
P6270301-Resizer-800
Urodziny Julianka

27 czerwca 2019 roku Julcio z grupy Pszczółek obchodził obchodził 7 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Solenizantowi wiele pomyślności, aby był dobrym uczniem i otrzymywał w szkole dużo piątek, miał wielu kolegów i aby był bardziej poważny oraz miał udane wakacje.

W Twoje Julciu urodzinki
życzymy Ci wesołej minki.
W szkole ocen celujących,
w domu skrzatów sprzątających”.

Morskie opowieści.

27 czerwca 2019 roku grupa Pszczółek zastanawiała się jak wygląda bezludna wyspa. Nasze starszaki miały bardzo dużo pomysłów dotyczących bezludnej wyspy. Po burzliwej rozmowie dzieci przystąpiły do wykonania z wytłoczek, rurek i kolorowego papieru bezludnej wyspy.

Po pracy w ramach relaksu uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych przy piosence „Morskie opowieści” oraz grały w grę planszową „Po morzach i oceanach”.

P6270304-Resizer-800
P6270286-Resizer-800
Urodziny Klarci.

27 czerwca 2019 roku Klarcia z grypy Motylków obchodziła 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy składali jej serdeczne życzenia. Klarcia siedziała dumna w koronie na głowie. Wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Klarciu mamy
również wiele całusów
bo Cię Kochamy!”

Kolorowe obuwie Pszczółek.

26 czerwca 2019 roku Michasia i Karinka z grupy Pszczółek wykonały z papieru i kolorowych pasków klapki i sandały na wakacyjne wędrówki. Dzieciom tak bardzo podobał się ten pomysł, że wszystkie zrobiły sobie kolorowe letnie obuwie.

P6260284-Resizer-800

Archiwum

Tutaj możesz zobaczyć aktualności z lat poprzednich.
to top button