AKTUALNOŚCI

Warsztaty matematyczne w Pszczółkach.

20 grudnia 2019 roku Pszczółki brały udział w warsztatach matematycznych „Ukryte figury”, podczas których utrwalały znajomość figur geometrycznych, ćwiczyły spostrzegawczość i umiejętność wyszukiwania ukrytych na obrazkach figur oraz układały według wzorów rytmy z figur geometrycznych. Ponadto starszaki z darów Froebla ułożyły bardzo ciekawe „Figurowe obrazki”.

PC200253-Resizer-800
1804b
Pomóż dzieciom przetrwać zimę.

Od 14 listopada do 18 grudnia 2019 roku nasze przedszkole brało udział w akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Dary złożone przez dzieci i rodziców zostały w dniu 20 grudnia 2019 roku przekazane do magazynów akcji. Zostało zebranych 72 kg żywności długoterminowej i słodyczy.

Dziękujemy Dzieciom i Państwu Rodzicom za hojność i pomoc dla potrzebujących dzieci.

Dziękujemy także pani Ewelince za zaangażowanie i koordynowanie akcji.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest

i nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Choinka Motylków i Pszczółek.

19 grudnia 2019 roku nasze maluchy po raz pierwszy w przedszkolu ubierały wspólnie choinkę. Każde dziecko zawiesiło na choince swoją bombkę. Wszystkim naszym przedszkolakom bardzo podobała się choinka Motylków. Natomiast pracowite Pszczółki od rana robiły kolorowe łańcuchy na choinkę, każde dziecko chciało aby jego łańcuch był najdłuższy. Starszaki najpierw śpiewały kolędy, a później z zapałem przystąpiły do ubierania swojej choinki.

PC190227-Resizer-800
PC180193-Resizer-800
Warsztaty z programowania.

18 grudnia 2019 roku w grupie Pszczółek odbyły się warsztaty z programowania „Ręka lewa, ręka prawa-utrwalamy kierunki”, podczas których dzieci utrwaliły prawidłowe określanie kierunków i uczyły się kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. Przedszkolaki wykonywały zadania indywidualnie i w zespołach oraz prezentowały efekty swojej pracy.

Jasełka w Motylkach i Słoneczkach.

17 grudnia 2018 roku w grupie Motylków i Słoneczek odbyły się jasełka. Dzieci zaprezentowały inscenizację związaną z Bożym Narodzeniem, śpiewały kołysanki, pastorałki i kolędy, a także pięknie tańczyły i grały na instrumentach perkusyjnych. Nasi przedszkolni aktorzy w efektownych strojach aniołków, pastuszków, królów prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Dziękujemy dzieciom za przypomnienie biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem Jezusa na świat oraz za stworzenie ciepłej, świątecznej atmosfery. Dziękujemy także rodzicom za liczne przybycie i spędzenie razem z nami tych miłych chwil.

PC170153-Resizer-800
PC170102-Resizer-800
Spotkanie opłatkowe w przedszkolu.

17 grudnia 2019 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci i pracowników przedszkola. Wszyscy nawzajem składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu, by ten szczególny czas w roku upłynął w radości i pokoju, w gronie rodziny i najbliższych. Aby świąteczna atmosfera trwała jak najdłużej, a radość i optymizm towarzyszyły w każdym dniu Nowego Roku.

Jasełka w Pszczółkach.

16 grudnia 2019 roku w grupie Pszczółek odbyły się jasełka. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację oraz piosenki w języku angielskim „Christmas surprise”. Zgodnie z umową, dzieci dotrzymały tajemnicy, dlatego też rodzice byli bardzo zaskoczeni i podziwiali ich umiejętności językowe. Podobały się też tańce w wykonaniu Pszczółek oraz wersja instrumentalna piosenki „Hola, hola piosenki z pola”.

Jasełka zakończyły się wspólnym z rodzicami śpiewaniem kolędy „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz gromkimi brawami dla naszych starszaków.

PC160077-Resizer-800
PC160057-Resizer-800
Urodziny Julci.

16 grudnia 2019 roku Julcia z grupy Słoneczek obchodziła 4 urodziny koleżanki i koledzy

życzyli Jej dużo szczęścia, zdrowia, fajnych prezentów oraz dużo koleżanek.

Jasełka w Tygryskach.

13 grudnia 2019 roku w grupie Tygrysków odbyły się jasełka. Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację związaną z Bożym Narodzeniem, śpiewały kolędy i pastorałki, wykonały improwizację muzyczną do utworu „Jingle Bells” oraz tańczyły w rytm piosenki „Hallelujah”.

Nasi przedszkolni aktorzy w uroczystych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji i z zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Dziękujemy dzieciom za wprowadzenie w świąteczną atmosferę, a rodzicom za spędzenie razem z nami tych miłych chwil.

PC130055-Resizer-800
PC131761-Resizer-800
Zdrowo i sportowo.

10, 12, 13 grudnia 2019 roku dzieci z każdej grupy w ramach programu „Zdrowo i sportowo” wzięły udział w zabawach ruchowych „Zima”. Przedszkolaki podczas zabaw ruchowych wykonywały ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie ciała, doskonaliły swoją wytrzymałość i kondycję, np. pokonując tor przeszkód, „odśnieżając” lub ciągnąc na „sankach” kolegę z pary.

Tygryski ubierają choinkę.

10 grudnia 2019 roku grupa Tygrysków przygotowując się do świąt wspólnie ubierała choinkę. Każde dziecko zawiesiło na choince swoją bombkę, niektóre z nich robiły to kilkakrotnie. Jako dominujący kolor ozdób grupa wybrała fiolet. Wszystkim bardzo podobała się choinka Tygrysków.

PC101686-Resizer-800
PC091674-Resizer-800
Mały miś w świecie wielkiej literatury.

9 grudnia 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Tata Antosia z grypy Pszczółek do czytania przyniósł książkę „Bajeczki z naszego dzieciństwa”, z której wybrał bajkę ”Czerwony Kapturek” i „Trzy koziołki”. Czytając bajki zmieniał głos i dzieci musiały naciskać na guzik, aby znów Tata Antosia wrócił do swojego głosu.

Pani Ewelinka i dzieci dziękują Tacie Antosia za przeczytanie ciekawych bajek i gumy mamby.

Profilaktyka stomatologiczna w Bajkolandii.

9 grudnia 2019 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z zakresu profilaktyki stomatologicznej dla przedszkolaków prowadzonych przez higienistkę z Fundacji Wiewiórki Julii. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą higieny jamy ustnej oraz wspólnie poszukiwały odpowiedzi na pytania: „Dlaczego należy myć zęby?”, „Jak należy je myć?” i „Jak często myjemy zęby?”. Dzieci dowiedziały się też skąd biorą się bakterie. Każdy przedszkolak za udział w spotkaniu otrzymał naklejkę i szczoteczkę do mycia zębów.

PC091638-Resizer-800
PC061574-Resizer-800
Mikołaj w Bajkolandii.

6 grudnia 2019 roku w przedszkolu gościliśmy Mikołaja oraz Śnieżynkę. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenki, brały też udział we wspólnych zabawach oraz otrzymały prezenty, na które tak bardzo czekały. Spotkanie z Mikołajem przyniosło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Szczególne wrażenie Mikołaj zrobił na naszych maluchach, które bardzo się mu przyglądały i dziwiły, że ma taką długą brodę.

Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

5 grudnia 2019 roku grupa Tygrysków uczestniczyła w warsztatach matematycznych „Uczymy się liczyć”. Podczas zabaw dzieci podejmowały próby rozpoznawania zapisu cyfrowego liczb oraz porównywania czy dana liczba jest mniejsza lub większa od wskazanej na wybranym kartoniku oraz przyporządkowywały do siebie zbiory równoliczne.

PC051508-Resizer-800
PC041439-Resizer-800
Zdjęcia pamiątkowe z książką Tygrysków, Motylków i Pszczółek.

4 grudnia 2019 roku dzieci z grupy Motylków, Tygrysków i Pszczółek zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z książkami, które otrzymały w związku z realizowanym przez Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie projektem „Z książką na start”.

Barbórka w przedszkolu.

4 grudnia 2019 roku w przedszkolu obchodzona była Barbórka. Tygryski obejrzały film edukacyjny „Górnik”, poznając w ten sposób trudne warunki pracy w kopalni. Przedszkolaki zrobiły czapki górnicze, które bardzo im się podobały, dlatego też zrobiły sobie w nich pamiątkowe zdjęcie.

IMG_20191204_130718-Resizer-800
IMG_20191204_095530-Resizer-800
Urodziny Hani.

4 grudnia 2019 roku Hania z grupy Tygrysków obchodziła 4 urodziny koleżanki i koledzy życzyli jej zdrowia, szczęścia, dużo kolegów i koleżanek oraz fajnych lalek i prezentów.

Zajęcia otwarte w Motylkach.

4 grudnia 2019 roku w grupie Motylków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „W oczekiwaniu na święta”. Maluchy słuchały opowiadania „Święta”oraz rozmawiały na jego podstawie o tradycjach bożonarodzeniowych. Razem z rodzicami składały z gotowych elementów choinkę oraz ozdabiały ją. Natomiast podczas zajęć języka angielskiego, w trakcie zabawy dydaktycznej, utrwalały nazwy kolorów i części ciała. Z powodzeniem też próbowały ilustrować ruchem i śpiewać piosenkę „Christmas tree”.

Dziękujemy Państwu Rodzicom za udział w zajęciach, a pani Ewelince, Edytce i Patrycji za  przeprowadzenie zajęć, które sprawiły dzieciom wiele radości.

PC041447-Resizer-800
PC031423-Resizer-800
Wizyta w bibliotece.

3 grudnia 2019 roku wszystkie dzieci po raz kolejny w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych „Dawno, dawno temu...-wprowadzenie w świat baśni” oraz „W krainie dinozaurów-prehistoria dla najmłodszych”. Dzieci wypożyczyły wybraną przez siebie książkę i słuchały opowiadania „Niezwykłe Boże Narodzenie”, a także bawiły się w kącikach tematycznych.

Zajęcia otwarte w Słoneczkach.

3 grudnia 2019 roku w grupie Słoneczek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „W świątecznym nastroju”. Podczas zajęć dzieci słuchały opowiadania „Komu potrzebne są święta?”, rozmawiały o świętach oraz rozwiązywały zagadki z nimi związane. Wspólnie z rodzicami z gotowych elementów składały i ozdabiały choinkę.

Dziękujemy Państwu Rodzicom za udział w zajęciach, a pani Ewelince za  przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć, które sprawiły dzieciom wiele radości.

PC021388-Resizer-800
PB291259-Resizer-800
Andrzejki w Bajkolandii.

29 listopada 2019 roku dzieci ze wszystkich grup bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Starszaki same wybierały utwory przy których później tańczyły. Zgodnie z tradycją andrzejkową przedszkolaki brały udział w zabawach i wróżbach, losowały imię przyszłego męża i żony, ustawiały buty i z entuzjazmem śledziły kto pierwszy wyjdzie za mąż lub znajdzie żonę oraz jaki zawód jako dorośli będą wykonywać. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były też okazją do wspólnej zabawy.

Mój ulubiony owoc.

28 listopada 2019 roku Motylki podczas zabawy badawczej „Owocowe soki” degustowały sok i odgadywały z jakich owoców jest zrobiony. Ze smakiem zjadły także chipsy z jabłek oraz układały puzzle i nazywały ułożone owoce.

PB281146-Resizer-800
IMG_20191125_140901_BURST001_COVER-Resizer-800
Warsztaty konstrukcyjne.

21, 22 i 27 listopada 2019 roku grupa Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek uczestniczyła w warsztatach konstrukcyjnych „Przyjazne stworki” Każde dziecko z klocków mini „Mammutico” konstruowało swojego stworka. Następnie każdy przedszkolak prezentował powstałe dzieło, informując jakie nadał mu imię i krótko o nim opowiadał.

Urodziny Jerysia.

27 listopada 2019 roku Jeryś z grupy Słoneczek obchodził 4 urodziny. ”Solenizantowi” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

PB271139-Resizer-800
IMG_20191127_114328-Resizer-800
Warsztaty matematyczne w Pszczółkach.

27 listopada 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Intuicje geometryczne”, podczas których utrwalały nazwy figur, układały geometryczne rytmy oraz podejmowały próby określania cech istotnych i różniących poszczególne figury.

Warsztaty z programowania w Pszczółkach.

27 listopada 2019 roku grupa Pszczółek uczestniczyła w warsztatach z programowania „Dzień Misia”. Dzieci tworzyły krótką opowieść o ich ulubionej maskotce oraz razem z misiem uczyły się programowania rysując na konturze misia tor, po którym poruszał się Ozobot. Przedszkolaki słuchały także wiersza „Droga Misia do miodu”, w treści którego ukryta była informacja o kodach, których należy użyć i miejscu do którego zmierza miś.

PB271118-Resizer-800
PB261115-Resizer-800
Teatrzyk Pinokio.

26 listopada 2019 roku dzieci obejrzały teatrzyk „Pinokio” w wykonaniu artystów firmy Magnus Grybów. Po spektaklu odbyła się sesja zdjęciowa, w której uczestniczyły wszystkie dzieci, pozując chętnie do zdjęć.

Dzień Pluszowego Misia.

25 listopada 2019 roku w przedszkolu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie, które towarzyszyły im w zabawach. Podczas warsztatów plastycznych dzieci malowały portrety i ozdabiały na kolorowo drewnianą sylwetę misia. Słoneczka urządziły misiom przyjęcie „częstując ich miodem”. Pszczółki natomiast sadzały swoje misie na specjalnie przygotowanym dla solenizantów krzesełku, wkładały im koronę i śpiewały 100 lat. Tygryski obejrzały prezentację multimedialną „Historia o pluszowym misiu” i film „Miś Uszatek”. Na pamiątkę każda grupa z misiami zrobiła sobie zdjęcia w fotobudce.

IMG_20191125_101948-Resizer-800
PB221031-Resizer-800
Warsztaty matematyczne w Pszczółkach.

22 listopada 2019 roku Pszczółki wzięły udział w warsztatach matematycznych „Rytmy”, podczas których dzieci w trakcie zabaw i gier wykonywały zadania związane ze spostrzeganiem powtarzających się elementów oraz kontynuowaniem rytmów poprzez dokładanie przedmiotów oraz odtwarzanie rytmów ruchem. Rysowały także na kartkach grane na różnych instrumentach perkusyjnych rytmy.

Urodziny Ali i Tymonka.

21 listopada 2019 roku w grupie Pszczółek było bardzo wesoło bo Ala i Tymonek obchodzili szóste urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli „Solenizantom” dużo zdrowia, szczęścia, tysiąc prezentów, ładnego chłopaka i ładnej dziewczyny oraz fajnej pani i dobrych ocen w szkole.

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki
żyj nam Alu i Tymonku długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o wszystkich „Pszczółkach” mile.

PB210921-Resizer-800
PB220967-Resizer-800
Zdrowo i sportowo.

19, 20 i 22 listopada 2019 roku dzieci z każdej grupy w ramach programu „Zdrowo i sportowo” wzięły udział w zabawach ruchowych „Międzynarodowy dzień pluszowego misia”. Przedszkolaki razem z pluszowym misiem brały aktywny udział w zabawach, np. orientacyjno-porządkowych oraz ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha oraz nóg i stóp.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

20 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkolaki rozmawiały ze swoimi paniami o swoich prawach, jak również o problemach dzieci z innych krajów, w których prawa dziecka nie są przestrzegane. Dzieci obejrzały film „Prawa dziecka”, w którym przedstawiona była postać Janusza Korczaka jako obrońcy praw dziecka oraz wykonały pracę plastyczną „Prawa dziecka”.

Nawet nasze maluch w ramach projektu „Miś pluszowy i prawa dziecka” poznały swoje prawa, ale także i obowiązki.

IMG_20191121_095933-Resizer-800
PB190886-Resizer-800
Urodziny Kacperka.

19 listopada 2019 roku Kacperek z grupy Słoneczek obchodził 4 urodziny. Z tej okazji koleżanki i koledzy życzyli Mu dużo zdrowa, wiele radości, fajnych prezentów oraz wielu kolegów.

Zajęcia otwarte w Tygryskach.

19 listopada 2019 roku w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „ W świecie zwierząt” i „Zabawy w krainie pogody”. Podczas zajęć, dzieci w trakcie zabaw utrwalały nazwy zjawisk atmosferycznych i kolorów w języku angielskim. Słuchały opowiadania „Domowi ulubieńcy” i bardzo ładnie odpowiadały na pytania dotyczące bohaterów opowiadania. Nasze przedszkolaki popisywały się przed rodzicami umiejętnościami dzielenia wyrazów na sylaby, układaniem z rozsypanki literowej wyrazu, a także wykonaniem zadania w książce, podczas którego z wielkim zaangażowaniem wspierali ich rodzice.

Dziękujemy Państwu Rodzicom za udział w zajęciach, a pani Monice i pani Patrycji za przeprowadzenie bardzo atrakcyjnych zabaw, które sprawiły dzieciom wiele radości.

PB190852-Resizer-800
PB190835-Resizer-800
Warsztaty konstrukcyjne w Bajkolandii.

13,14 i 19 listopada 2019 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych „Bajkowa kraina”. Poszczególne zespoły, po krótkiej naradzie dokonywały wyboru bajki, która inspirowała ich do wznoszenia różnych budowli. Nasi mali konstruktorzy wybrali ”Krainę lodu”, „Trzy małe świnki”, „Czerwonego Kapturka”, „Zamek Roszpunki”, „Samochód strażaka Sama”. Należy stwierdzić, że nasze przedszkolaki potrafią doskonale planować, konstruować i pracować w grupie.

Mały miś w świecie wielkiej literatury.

15 listopada 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Mama Samuelka z grypy Motylków czytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy: „Samochwała”, „Leń”, „Skarżypyta”, „Kłamczucha” i „Staś Pytalski”. Maluchy z zainteresowaniem słuchały pełnych humoru wierszy, które jednocześnie uczą i wychowują ośmieszając naganne zachowanie.

Panie i dzieci dziękują Mamie Samiego za przeczytanie ciekawych wierszy.

PB150818-Resizer-800
PB150810-Resizer-800
Mały miś w świecie wielkiej literatury.

15 listopada 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Mama Kacperka z grypy Pszczółek czytała dzieciom książkę „Bambi”, którą wybrał Kacperek. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wzruszającej historii małego jelonka, który po chwilach radosnego dzieciństwa musiał szybko wydorośleć po utracie mamy i samodzielnie pokonywać trudności. Kacperek był dumny ze swojej Mamy i zaprosił ją na kolejne czytanie.

Pani Ewelinka i Pszczółki dziękują Mamie Kacperka za przeczytanie ciekawego opowiadania i słodką niespodziankę.

Zdrowo i sportowo.

Dzieci z każdej grupy w ramach programu „Zdrowo i sportowo” wzięły udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych „Legendy polskie”. Dzięki tym zabawom przedszkolaki miały możliwość wcielania się w bohaterów legend i przeżywania emocji, które im towarzyszyły. Dzieci, naśladując bohaterów z zaangażowaniem wykonywały ich zadania ćwicząc przy tym mięśnie postawne, mięśnie nóg, rąk i koordynację wzrokowo-ruchową.

PA250294-Resizer-800
PB140790-Resizer-800
Występy w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie

14 listopada 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek gościły w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie, gdzie zaprezentowały program artystyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pensjonariusze ze wzruszeniem słuchali wierszy i pieśni patriotycznych: „My Pierwsza Brygada”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Biały krzyż”. Bardzo podobał się krakowiak i polonez w wykonaniu naszych starszaków.

Za bardzo piękny występ nasi aktorzy otrzymali od Mamy Martynki cukierki.

Motylki bawią się na magicznym dywanie.

13 listopada 2019 roku dzieci z grupy Motylków po raz pierwszy bawiły się na magicznym dywanie. Bardzo podobały im się gry ruchowe „Pszczółki zbierają miód”, „Baloniki pękają”, „Pływamy w wodzie”. Zabawom towarzyszyła radość i satysfakcja z otrzymanych punktów.

PB130750-Resizer-800
IMG_20191113_141234-Resizer-800
Mały miś w świecie wielkiej literatury.

13 listopada 2019 roku za oknem szara, deszczowa pogoda, a Mama Ani z grupy Pszczółek ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, zgodnie z dzisiejszym nastrojem przyniosła do przedszkola książkę „Szary domek”. Dlatego też naszym najstarszym przedszkolakom bardzo łatwo udało się przenieść w na ulicę Wietrzną do szarego domku. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wzruszającej, pełnej refleksji opowieści o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni i przezwyciężaniu tego co niemożliwe.

Pani Ewelinka i dzieci z grupy Pszczółek dziękują Mamie Ani za przeczytanie ciekawego opowiadania.

Urodziny Filipka.

12 listopada 2019 roku Filipek z grupy Pszczółek obchodził 6 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Solenizantowi dużo prezentów, szczęścia, pomyślności, wesołej dziewczyny i pobicia rekordu najdłużej żyjącego człowieka na świecie.

PB120725-Resizer-800
PB120698-Resizer-800
Koncert "Hej chłopcy bagnet na broń".

12 listopada 2019 roku dzieci uczestniczyły w koncercie instrumentalno-wokalnym „Hej chłopcy bagnet na broń” w wykonaniu artystów Klubu Muzycznego Smyk. Przedszkolaki słuchały i śpiewały razem z muzykami znane im pieśni patriotyczne, np. „Przybyli ułani pod okienko”, „Pałacyk Michla”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Wojenko, wojenko”. Poznały także nową pieśń „Cała Polska śpiewa”. Nasze przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, wykazały się doskonałą ich znajomością.

Uczymy się języka angielskiego.

8 listopada 2019 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek poprzez gry i zabawy ruchowe na magicznym dywanie takie jak , np. „Riddle mix”, „Merry go round”, „English for fun” bawiły się utrwalając nazwy kolorów, owoców i warzyw, a także poznawały nazwy produktów spożywczych. Nasze przedszkolaki uwielbiają zabawy na magicznym dywanie, które sprawiają im wiele radości i dają satysfakcję z wygranej.

PB080687-Resizer-800
PB080646-Resizer-800
Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu.

8 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z obchodami Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez najstarszą grupę. W uroczystości udział wzięli rodzice dzieci z grupy Pszczółek oraz wszystkie przedszkolaki. Piękne wiersze, przeplatane pieśniami patriotycznymi, np. „My Pierwsza Brygada”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Biały krzyż” przybliżyły wszystkim zgromadzonym uczucia towarzyszące Polakom, którzy różnymi drogami szli ku niepodległości. Symbolika radości z odradzającego się państwa Polskiego została wyrażona w pięknym polonezie i krakowiaku w wykonaniu grupy Pszczółek. Całość dopełniło wspólne śpiewanie hymnu.

Dzieci jako podziękowanie za piękne występy otrzymały kolorowanki z grą edukacyjną „Poznajemy Polskę”.

Młodsze przedszkolaki z okazji obchodów w naszym przedszkolu Narodowego Święta Niepodległości włożyły biało-czerwone ubrania oraz zrobiły flagi, które zabiorą do domu.

Przegląd "Bo to nasz kraj nasza Ojczyzna".

7 listopada 2019 roku reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w przeglądzie wierszy i piosenek patriotycznych „Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna” zorganizowanym przez

Przedszkole nr 5 w Lublinie.

Nasi uczestnicy konkursu Agnieszka i Tymon zaśpiewali piosenkę „Nasze polskie ABC” Za piękne wykonanie utworu otrzymali gromkie brawa oraz nagrody.

Gratulujemy naszym małym artystom oraz dziękujemy pani Ewelince za przygotowanie dzieci do przeglądu.

20191107_104917-Resizer-800
PB050464-Resizer-800
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

5 listopada 2019 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek wszystkie grupy

obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek” przygotowane przez panią Monikę i panią Ewelinkę. Dzieci uczestniczyły także w zabawach i grach dydaktycznych związanych z przyporządkowywaniem postaci do odpowiednich bajek, które pomieszała zła czarownica Bambaryca. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz podczas zabaw muzyczno-ruchowych naśladowały ulubionych bohaterów z bajek. Brały też udział w różnych konkurencjach, np. oddzielanie grochu od fasoli. Wszystkie dzieci wykazały się doskonałą znajomością bajek, podczas zabaw było wiele radości i śmiechu.

Jako nagrodę najstarsze przedszkolaki otrzymały kolorowanki „Postacie z bajek”.

Mały miś w świecie wielkiej literatury.

31 października 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Mama Ksawerka z grypy Motyków czytała dzieciom książkę „Opowiadania do chichotania”. Maluchy z zainteresowaniem słuchały zabawnego i pełnego wdzięku opowiadania o codziennych sprawach dotyczących zakładania butów, które widziane oczyma przedszkolaka stają niezwykle emocjonujące.

Panie i dzieci z Motylków dziękują Mamie Ksawerego za przeczytanie ciekawego opowiadania.

PA310460-Resizer-800
PA310441-Resizer-800
Halloween.

31 października 2019 roku podczas zajęć z języka angielskiego we wszystkich grupach dzieci poznały zwyczaj oraz słownictwo związane z obchodami Halloween w krajach anglojęzycznych. Był też odpowiedni ku temu nastrój, ponieważ pani Patrycja przebrana była za czarownicę, przebrania włożyły także niektóre dzieci. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych zabawach, np. w tańcu szkieletorów. Pszczółki zaś zrobiły bardzo pomysłowe potwory Halloweenowe.

Kasztankowe ludziki.

29 października 2019 roku grupa Pszczółek w ramach realizacji tematu „Dary jesieni” z materiałów przyrodniczych i plastycznych wykonała „Kasztankowe ludziki”. Nasze najstarsze przedszkolaki okazały się bardzo pomysłowe, bowiem każdy ludzik był inny i jednocześnie bardzo kolorowy. Gratulujemy pięknych prac.

PA290405-Resizer-800
PA290394-Resizer-800
Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

29 października 2019 roku grupa Tygrysków brała udział w warsztatach matematycznych „Rytmy”. Dzieci pracowały w dwóch grupach nabywając umiejętność dostrzegania powtarzających się sekwencji, odczytywania i kontynuowania rytmu. Rozpoznawały także i nazywały figury geometryczne oraz odtwarzały rytm na instrumentach perkusyjnych.

Warsztaty z programowania.

25 października 2019 roku Pszczółki wzięły udział w warsztatach z programowania „Jesień w lesie” podczas których wykonały bardzo ciekawą makietę lasu z darów Froebla, utrwaliły nazwy grzybów jadalnych i trujących, a także na kartach pracy dzieci wypełniały przestrzeń między liniami, tworząc trasę dla robota. Kolorowały kody w taki sposób, żeby ruch robota po konturze grzyba był ciągły i żeby powstała pętla „zawsze”.

PA250333-Resizer-800
PA250294-Resizer-800
ćwiczenia gimnastyczne.

25 października 2019 roku pani Edytka jak w każdy piątek rano przygotowała różne przyrządy gimnastyczne, na których ćwiczyły wszystkie nasze przedszkolaki. Oczywiście, planując ćwiczenia bierze pod uwagę umiejętności ruchowe i sprawność motoryczną poszczególnych dzieci. Ważne jest to, aby ćwiczenia pozwalały im się rozwijać i kształtowały prawidłową postawę ciała oraz dawały możliwość osiągania sukcesu, który daje nawet maluchom bardzo dużo radości i satysfakcji. Wszystkie przedszkolaki starały się dokładnie wykonywać wszystkie zadania ruchowe zgodnie z poleceniami pani Edytki.

Urodziny Kacperka.

24 października 2019 roku Kacperek z grupy Pszczółek obchodził 5 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy życzyli Mu dużo szczęścia, zdrowia, dużo prezentów i Avengersów,

fajnych kolegów i koleżanek oraz dobrych stopni w szkole. Natomiast Kacperek marzy o jeżdżeniu na motorze.

PA240239-Resizer-800
PA240223-Resizer-800
Kim jestem.?

23 października 2019 roku grupa Pszczółek otrzymała nową grę „Kim jestem ?”, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Dzieci świetnie bawiły się odgadując jaką postać lub rzecz wylosowało wybrane dziecko. Przedszkolaki okazały się bardzo pomysłowe w formułowaniu różnych pytań, które ułatwiały im odgadnięcie” kim jest w tym momencie kolega lub koleżanka”.

Wizyta w bibliotece.

22 października 2019 roku dzieci z grupy Słoneczek po raz drugi, zaś pozostałe grupy po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych „Urodziny Kubusia Puchatka”. Motylki wypożyczyły po raz pierwszy wybraną przez siebie książkę i w ten sposób stały się czytelnikami biblioteki. Młodsze przedszkolaki z różnych materiałów plastycznych wykonały pracę plastyczną, zaś starsze makietę „W stumilowym lesie”, a także bawiły się w kącikach tematycznych. Wszystkie dzieci otrzymały trójwymiarowe naklejki.

PA220181-Resizer-800
PA180121-Resizer-800
Zdrowo i sportowo.

17-18 października 2019 roku wszystkie grupy w ramach programu „Zdrowo i sportowo” wzięły udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych o tematyce „Polska”. Przedszkolaki bawiły się w zabawy tematycznie związane z naszym krajem, np. „Bal u króla Sobieskiego”, „Kopernik”, „Husaria”, „Orzeł biały”, „Berek biało-czerwony”. Ćwiczenia miały na celu wzmacnianie siły mięśni postawnych i podnoszenie ogólnej sprawności i wydolności organizmu.

Tygryski robią owocowe szaszłyki.

16 października 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków przyniosły do przedszkola różne owoce. Przedszkolaki oglądały je, porównywały ich kształt, wielkość oraz nazywały.

Dzieci miały dużo pracy, dokładnie umyły ręce, włożyły fartuszki i przystąpiły do krojenia. Z wielką zręcznością nadziewały na patyki kawałki owoców robiąc pyszne i zdrowe szaszłyki. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków sprawiło przedszkolakom wiele radości i satysfakcji.

PA160023-Resizer-800
IMG_20191015_094817-Resizer-800
Urodziny Kai.

15 października 2019 roku Kaja z grypy Tygrysków obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy z grupy życzyli jej dużo szczęścia, zdrowia, wiele prezentów, ładnych lalek, fajnych kolegów i koleżanek. Kaja w koronie na głowie wyglądała jak prawdziwa księżniczka.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Kaju mamy
również wiele całusów
bo Cię Kochamy!”

Mały miś w świecie wielkiej literatury.

11 października 2019 roku w ramach udziału w programie „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Mama Ronisia czytała opowiadanie „Poszukiwanie Pani Jesieni”, w którym zmieniła imiona bohaterów na imiona dzieci z grupy Pszczółek. Przedszkolaki czuły się dosłownie tak, jak postacie z opowiadania. Zgodnie z życzeniem Ronisia, kolegów i koleżanek Mama czytała także ciekawostki o Merkurym.

Pszczółki zostały poczęstowane upieczonym przez Mamę pysznym ciastem marchewkowym oraz owocową herbatką.

Pani Ewelinka wraz z Pszczółkami dziękuje Mamie Ronisia za ciekawe zaprezentowanie opowiadania oraz słodką niespodziankę.

PA111142-Resizer-800
PA101026-Resizer-800
Zdrowo i sportowo

Słoneczka, Tygryski i Pszczółki w ramach programu „Zdrowo i sportowo” wzięły udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych „Multisport - siatkówka”. Przedszkolaki poznawały zasady gry w piłkę siatkową oraz z wielkim zaangażowaniem ćwiczyły podstawowe uderzenia stosowane w siatkówce.

Zajęcia sportowe.

11 października 2019 roku wszystkie grupy uczestniczyły w ogólnorozwojowych zajęciach ruchowych z elementami piłki nożnej prowadzonych przez trenera Socatots. Wszystkim dzieciom, a szczególnie chłopcom bardzo podobały się zabawy z piłką i jeżykami. Nasze przedszkolaki bardzo lubią przebierać się w stroje sportowe i ćwiczyć w sali gimnastycznej jak prawdziwi sportowcy.

PA111138-Resizer-800
PA101022-Resizer-800
Przygody wilka i zająca.

10 października 2019 roku Tygryski i Pszczółki oglądały w Centrum Kongresowym UM w Lublinie spektakl „Przygody wilka i zająca” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru inN-Art. Nasze przedszkolaki razem z bohaterami bajki przeżyli

wiele pouczających przygód - odwiedziny w barze u świnki wegetarianki, spotkanie z policjantem, czy wróżką kozą. W końcu, gdy konflikt sięgał zenitu, wilk i zając wpadali w pułapkę przebiegłego kota magika. Dzieci miały okazję przekonać się, że tylko dzięki współpracy można wyjść z tarapatów.
Oglądając pełne humoru sceny wspomagane sugestywną muzyką i bajkowymi kostiumami dzieci wspaniale się bawiły.

Warsztaty konstrukcyjne.

Słoneczka, Tygryski i Pszczółki uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych „Wakacyjne podróże”, podczas który nasi pomysłowi konstruktorzy zbudowali samoloty, pociągi, motorówki, samochody i super expres korzystając z klocków mini Mammutico i Jolly Heap.

IMG_20190930_142042-Resizer-800
PA081002-Resizer-800
Przygody Pippi.

8 października 2019 roku dzieci grupy Słoneczek obejrzały spektakl „Przygody Pippi” w wykonaniu aktorów Teatrowo ToiOwo, który wystawiany był w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Nasze przedszkolaki z dużym zainteresowaniem śledziły opowieść o Pippi, piegowatej dziewczynce z rudymi włosami splecionymi w dwa warkocze, która mieszkała ze swymi przyjaciółmi małpą Nillsonem i koniem. Pippi bardzo podobała się małym widzom. Przedszkolaki podziwiały jej umiejętności, siłę oraz pomysłowość. Podczas spektaklu było wiele humorystycznych scen, na które dzieci reagowały śmiechem i brawami.

Mały miś w świecie wielkiej literatury.

7 października 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Mama Antosia z grypy Pszczółek czytała dzieciom książkę „Najpiękniejsze baśnie świata”, którą wybrał Antoś. Starszaki z zainteresowaniem słuchały baśni „Malarz smoków” oraz „Piękna i bestia”. Dzieci stwierdziły, że potwory nie są wcale takie straszne. Bardzo podobały im się ilustracje, które oglądały w książce.

Pani Ewelinka i Pszczółki dziękują Mamie Antosia za przeczytanie ciekawych baśni.

PA070973-Resizer-800
PA040940-Resizer-800
Motylki robią owocowe szaszłyki.

4 października 2019 roku nasze najmłodsze przedszkolaki do przedszkola przyniosły różne owoce. Dzieci założyły fartuszki i przystąpiły do robienia owocowych szaszłyków. Pomimo, że są jeszcze takie małe, to udało im się zrobić szaszłyki, które póżniej z apetytem zjadły.

Mały Miś w świecie literatury.

3 października 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” Tata Natalki z grypy Motylków czytał dzieciom książki „Kicia Kocia i straszna burza” oraz „Kicia Kocia zima”. Najmłodsze przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły wydarzenia, w których brała udział główna bohaterka Kici Kocia.

Panie razem z dziećmi dziękują Tatusiowi Natalki za poświęcony czas i sprawienie dzieciom radości.

Zapraszamy Tatusiów do czytania dzieciom.

PA030883-Resizer-800
PA030833-Resizer-800
Mali wirtuozi.

3 października 2019 małe Motylki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach rytmiki. Podczas zajęć dzieci biorąc udział w zabawach muzyczno-ruchowych, śpiewają, a także podejmują próby gry na instrumentach. Okazało się, że nasze najmłodsze przedszkolaki bardzo lubią grać i bardzo dobrze im to wychodzi.

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Zwierząt.

3 października 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Świętujemy Międzynarodowy Dzień Zwierząt”, podczas których przedszkolaki poznały ciekawostki z życia świnki morskiej i żółwia. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały zwierzątka, i każde bardzo chciało je pogłaskać. Przedszkolaki oglądały także książkę „Zwierzęta w naszym domu”i poznały niektóre ich tajemnice oraz zrobiły kanapkę w kształcie żółwia, którą później ze smakiem skonsumowały.

PA030855-Resizer-800
PA030864-Resizer-800
Tygryski z nową maskotką.

3 października 2019 roku grupa Tygrysków zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z nową maskotką tygrysa. Dzieci bardzo lubią się do niego przytulać, pomimo że wygląda trochę groźnie.

Mały miś w świecie wielkiej literatury.

1 października 2019 roku w ramach realizacji programu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” w grupie Pszczółek gościła mama Tomka, która przyniosła do czytania książkę „Gang słodziaków”. Starszaki z zainteresowaniem słuchały opowiadania „Siła przytulania” i „Drzewo”. Dzieci dowiedziały się jaką magiczną moc ma przytulanie oraz poznały rolę drzew w środowisku przyrodniczym.

Mama Tomcia upiekła dla dzieci drożdżówki z jabłkiem, które zjadły ze smakiem.

Pani Ewelinka wraz z Pszczółkami dziękuje Mamie Tomka za ciekawe zaprezentowanie opowiadań oraz słodką niespodziankę.

PA010729-Resizer-800
IMG_20191001_105757-Resizer-800
Warsztaty z programowania.

1 października 2019 roku w Pszczółkach odbyły się warsztaty z programowania „Kosz Pani Jesieni”, podczas których dzieci poznały zasady działania Ozobotów oraz rysowały koła, zwracając uwagę na odpowiednią grubość linii po których później będzie jeździł Ozobot. Ponadto starszaki wstawiały kod „zawróć na końcu linii” na otrzymanych kartach pracy, a następnie obserwowały przejazd robota po narysowanym przez siebie kodzie.

Warsztaty sprawiły dzieciom wiele radości i cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem.

Zabawy Pszczółek.

1 października 2019 roku Pszczółki z radością i zaangażowaniem bawiły się nowymi zabawkami, szczególnym powodzeniem cieszyło się domino oraz remiza strażacka.

IMG_20190925_115416-Resizer-800
P9300664-Resizer-800
Pszczółki zakładają jesienny kącik przyrody.

30 września 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek przyniosły do przedszkola dary jesieni z lasu. sadu i ogrodu. Starszaki w ramach realizacji tematu „Dary jesieni” zorganizowały jesienny kącik przyrody oraz słuchały i analizowały treść wiersza J. Brzechwy „Pomidor”. Oglądały także pod lupą grzyb w przekroju i mieszkające w nim robaki, a także poznały jego budowę.

Dzień Chłopaka.

30 września 2019 roku w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla chłopaków laurki, śpiewały im 100 lat oraz składały życzenia. Panie, dziewczynki i rodzice i przygotowali dla chłopaków słodki poczęstunek.

P9300662-Resizer-800
P9270641-Resizer-800
Warsztaty matematyczne w grupie Pszczółek.

27 września 2019 roku w grupa Pszczółek uczestniczyła po raz pierwszy w tym roku szkolnym w warsztatach matematycznych „Orientuje się w przestrzeni”. Nasze najstarsze przedszkolaki podczas zabaw ruchowych ćwiczyły szybką orientację w przestrzeni oraz uczyły się przyjmowania punktu widzenie drugiej osoby.

Warsztaty będą prowadzone w oparciu o program „Dar matematyki” opracowany przez nauczyciela grupy Pszczółek.

Moje ciało.

27 września 2019 roku grupa Tygrysków brała udział w zajęciach „Poznajemy ciało człowieka”. Dzieci korzystały z wielkiej księgi odpowiedzi „Moje ciało” oraz biblioteczki Montessori „Ciało człowieka”. Przedszkolaki z zainteresowaniem rozpoznawały i nazywały narządy wewnętrzne ciała człowieka.

P9270611-Resizer-800
P9120030-Resizer-800
Zdrowo i sportowo.

We wrześniu 2019 roku dzieci z każdej grupy w ramach programu „Zdrowo i sportowo” wzięły udział w ćwiczeniach i zabawach ruchowych „Kolory”. Wszystkie przedszkolaki, nawet nasze maluszki z Motylków bardzo chętnie bawiły się i ćwiczyły jednocześnie utrwalając nazwy kolorów.

Tygryski zakładają jesienny kącik przyrody.

26 września 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków przyniosły do przedszkola różne dary jesieni, np. owoce warzywa, żołędzie, szyszki, kasztany, liście i wspólnie zakładały jesienny kącik przyrody.

P9260547-Resizer-800
P9260529-Resizer-800
Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

26 września 2019 roku dzieci z grupy Tygrysków po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym wzięły udział w warsztatach matematycznych „Wesołe zabawy – orientuję się w przestrzeni”. Przedszkolaki poznały jak działają Ozoboty z dużym zaangażowaniem uczyły się projektować proste tory, po których one się poruszały.

Archiwum

Tutaj możesz zobaczyć aktualności z lat poprzednich.
to top button