AKTUALNOŚCI

Górski krajobraz - praca Motylków.
Wycieczka do biblioteki.

28 czerwca 2021 roku dzieci ze wszystkich grup odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki zwróciły wypożyczone książki oraz podziękowały paniom bibliotekarkom za całoroczną współpracę.

Piknik Słoneczek.
Pszczółki - Dzień Smerfa.
Słoneczka - Dzień Smerfa.
Dzień Smerfa w Tygryskach.
Pan Paweł wręcza dyplomy naszym Przedszkolakom.
Słoneczka - prace wykonane techniką origami.
Pani Lato - prace Pszczółek.
Urodziny Klarci.

24 czerwca 2021 roku z okazji 6 urodzin Klary, dzieci z grupy Tygrysków zaśpiewały Jej 100 lat i życzyły zdrowia, pomyślności, szczęścia, dużo prezentów.

Klarcia dla koleżanek i kolegów przyniosła balony.

W Twoje Klarciu urodzinki
życzymy Ci wesołej minki”.

Urodziny Indzi.
Dzień Taty w Tygryskach.
Dzień Taty w Motylkach.
Laurki na dzień Taty- prace Słoneczek
Zabawy taneczno-ruchowe naszych Przedszkolaków.

23 czerwca 2021 roku wszystkie dzieci odwiedziły Studio Tańca DanceFlow. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach tanecznych oraz uczyły się nowej choreografii do utworu „Better when im dancing”.

Pszczółki żegnają przedszkole.

22 czerwca 2021 roku nasze najstarsze przedszkolaki zakończyły rok przedszkolny 2020/2021 i pożegnały przedszkole. Z okazji uroczystości Pszczółki wystawiły przedstawienie „Morskie opowieści”, podczas którego Załoga Wilków Morskich żegnała się z przedszkolem, a także zastanawiała się kim zostanie w przyszłości.

Pszczółki zaprezentowały także kilka układów tanecznych, np. do utworów „A seilor”, „Wellerman” oraz „Baby Shark”. Szczególne wzruszenia wywołała piosenka „Pożegnanie przedszkola”.

Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia grupy przedszkolnej oraz ukończenia przedszkola i nagrody książkowe.

Wszystkim naszym Przedszkolakom i Rodzicom życzymy wspaniałych i słonecznych wakacji. Państwu Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i wspieranie działań przedszkola.

Pszczółkom, które idą do szkoły życzymy wspaniałych szkolnych przyjaźni oraz wielu sukcesów w nauce.

"Wiosenna łąka" - prace Tygrysków.
Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego w Tygryskach.

21 czerwca 2018 roku grupa Tygrysków uroczyście zakończyła rok przedszkolny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki nawiązujące do wakacji. Wszystkim uczestnikom uroczystości bardzo podobały się prezentowane tańce: walc wiedeński, walc angielski i cha cha. Dziękujemy dzieciom za stworzenie miłego, wakacyjnego nastroju.

Z racji zakończenia roku przedszkolnego dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Prace Pszczółek z okazji pierwszego dnia lata – Pani Lato.
Motylki - "Letnia podróż balonem".
Konkurs "Rodzina, ach rodzina".

18 czerwca 2021 roku w ramach spaceru Pszczółki odwiedziły Przedszkole nr 5 w Lublinie, ponieważ reprezentanci tej grupy Kaja S., Michał N i Ania N otrzymali wyróżnienie za udział w konkursie piosenki „Rodzina, ach rodzina”. W konkursie brały także udział dziewczynki grupy Motylków i Słoneczek – Emilka W., Patrycja K, i Konstancja K. Za zdobycie wyróżnienia i udział w konkursie nasze przedszkolaki otrzymały dyplomy i nagrody, które Pszczółki osobiście odebrały.

Gratulujemy sukcesu.

Uroczystość zakończenia roku przedszkolnego w Słoneczkach.

17 czerwca 2018 roku w grupie Słoneczek odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki nawiązujące do wakacji, grały na instrumentach perkusyjnych oraz popisywały się umiejętnościami tanecznymi, np. do utworów „Love bing” i „Gumi miś”. Słoneczka na uroczystość przygotowały także piosenkę w języku angielskim „Holiday train”.

Z okazji zakończenia roku przedszkolnego dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Places in town - zajęcia z języka angielskiego.

18 czerwca 2021 roku na zajęciach języka angielskiego podczas zabaw i gier dydaktycznych Pszczółki poznały słownictwo dotyczące obiektów użyteczności publicznej, np. basen, muzeum, centrum handlowe, park. W zespołach budowały miasto wraz z całą infrastrukturą, a także wykonały makiety Lublina, o których później opowiadały posługując poznanymi w języku angielskim zwrotami.

Prace Motylków - malowanie stopami.
Zakończenie roku w Motylkach.

16 czerwca 2021 roku grupa Motylków uroczyście zakończyła rok przedszkolny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki nawiązujące do wakacji, dziewczynki zaprezentowały taniec z wstążkami do utworu „Right here waiting”. Na uroczystość przygotowały także piosenkę w języku angielskim „Butterfly”.

Wszystkie nasze maluchy bardzo się starały i były dzielne. Za swoje występy otrzymały wiele braw.

Za ukończenie grupy Motylków dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.

Słoneczka - "Wakacje nad jeziorem" prace robione techniką origami.
Turniej tańca.

12 czerwca 2021 roku dwanaścioro dzieci z grupy Tygrysków wzięło udział w Turnieju tańca dla par początkujących, który odbył się w Studio Tańca DanceFlow w Lublinie. Mali tancerze tańczyli polkę, walca angielskiego, walca wiedeńskiego i cha cha.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, złote medale i upominki.

Zakończenie projektu „Zdrowo i sportowo”.

11 czerwca 2021 roku odbyło się w naszym przedszkolu zakończenie akcji „ Zdrowo i sportowo „ . Dzieci ze wszystkich grup na sportowym pikniku brały udział w grze w siatkówkę , mini golfa , piłkę nożną oraz budowały wieżę z puf w formie rywalizacji.

Urodziny Antosia.

11 czerwca 2021 roku Antoś z grupy Pszczółek obchodził 7 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli mu dużo zdrowia, szczęścia, fajnych prezentów oraz zaśpiewali sto lat.

Ocean animals - zajęcia z języka angielskiego.
Urodziny Leonka.

9 czerwca 2021 roku Leonek z grupy Motylków obchodził 4 urodziny. Panie zrobiły Mu koronę, w której wyglądał jak prawdziwy król, a Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę. Wszystkie maluchy złożyły Leonkowi bardzo serdeczne życzenia.

Motylki praca plastyczna - latawiec.
Światowy Dzień Oceanów w Bajkolandii.
Urodziny Lesia.

8 czerwca 2021 roku Lesio z grupy Tygrysków obchodził 6 urodziny. Z tej okazji koleżanki i koledzy śpiewali Mu sto lat i składali życzenia.

Z okazji swoich urodzin Lesio dla koleżanek i kolegów przyniósł słodycze za które dzieci z grupy Słoneczek bardzo dziękują.

Urodziny Julci.

7 czerwca 2021 roku Julcia z grupy Słoneczek obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Jej zdrowia, dużo zabawek, fajnych kolegów i koleżanek, oraz zaśpiewali sto lat w języku angielskim.

W Twoje Julciu urodzinki
życzymy Ci wesołej minki”.

Urodziny Ksawerego.

7 czerwca 2021 roku Ksawery z grupy Tygrysków skończył 6 lat. „Dostojnemu Solenizantowi” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

Ksawery dziś wielki dzień Twojego święta,

każde ze Tygrysków o Tobie pamięta,

więc z okazji urodzin,

składamy ci moc życzeń:

uśmiechu, zdrowia, radości,

mnóstwa prezentów i gości.

"Dzieci świata" - prace Tygrysków.
Dzień Dziecka w Bajkolandii.
"Dzieci świata" - prace Słoneczek.
Prace Motylki - "Bocian".
"Wiosenna łąka" - prace Pszczółek.
Motylki - "Malowanie do muzyki".
"Tęcza" , "Kolorowe bąbelki" - zajęcia w Motylkach.

28 maja 2021 roku dzieci z grupy Motylków na zajęciach rozwijały motorykę oraz dowiedziały się jak powstaje tęcza i jakie ma kolory.

Konkurs języka angielskiego w Słoneczkach.

27 maja 2021 roku dzieci z grupy Słoneczek uczestniczyły w konkursie z języka angielskiego. Dzieci konkurowały ze sobą mając do wykonania 5 zadań. Oceniana była poprawność oraz czas wykonania zadań. Zwycięzcy z grupy Słoneczek to:

1. Marcel D.

2. Natalia S.

3. Julia K.

4. Tymon Z.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, natomiast dzieci, które otrzymały najwięcej punktów nagrody w postaci kolorowanek „Język angielski dla dzieci”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrych wyników i sukcesu zwycięzcom.

Dzień Mamy w przedszkolu

26 maja 2021 roku w związku z obchodzonym w przedszkolu Dniem Mamy nasze przedszkolaki zrobiły kolorowe laurki, wachlarze oraz namalowały portret swojej Mamy.

Z okazji dzisiejszego święta wszystkie Mamy otrzymają kupony niespodzianki, które zapewniają Im w dniu Ich święta spełnienie marzeń, zaplanowanie spędzenia czasu lub upoważniają Mamę do całodniowego odpoczynku od wszelkich zajęć domowych, a także wyboru miejsca rekreacji dla całej rodziny.

Mamy z grupy Pszczółek otrzymają także dyplomy dla super Mamy.

Konkurs języka angielskiego w Pszczółkach i w Tygryskach.

26 maja 2021 roku dzieci z grupy Pszczółek i Tygrysków uczestniczyły w konkursie z języka angielskiego. Dzieci w zespołach konkurowały ze sobą mając do wykonania 4 zadania. Oceniana była poprawność oraz czas ich wykonania. Było też zadanie, w którym konkurowali ze sobą kapitanowie drużyn, a pozostali uczestnicy gorąco im dopingowali.

W grupie Pszczółek zwyciężył zespół w składzie:

Wiktoria M.

Antoni K.

Stanisław L.

Michał T.

W grupie Tygrysków zwyciężył zespół w składzie:

Klara S.

Julia T.

Natalia F.

Lech W.

Marcin D.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, zaś członkowie drużyny która zwyciężyła otrzymali nagrody w postaci kolorowanek „Język angielski dla dzieci”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom dobrych wyników i sukcesu zwycięskim drużynom.

Warsztaty z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

24 maja 2021 roku wszystkie grupy uczestniczyły w warsztatach z zakresu profilaktyki stomatologicznej „Co to jest próchnica i jak się ją leczy?”, podczas których dowiedziały się co sprzyja powstawaniu próchnicy, jakie są jej objawy i jak się ją leczy.

Przedszkolaki obserwowały pokaz prawidłowego mycia zębów, natomiast Tygryski i Pszczółki samodzielnie myły zęby, które wcześniej zostały potraktowane płynem barwiącym osad nazębny w celu wskazania miejsc niedoczyszczonych w trakcie szczotkowania. Takie mycie zębów bardzo się dzieciom podobało.

Słoneczka, Tygryski i Pszczółki od sponsora „Fundacji Wiewiórki Julii” Dr Scott Zdrowie i zabawa otrzymały szczoteczki z minutnikiem.

Zabawa Słoneczek ulubionymi pufami.
Urodziny Antosi.

24 maja 2021 roku Antosia z grupy Słoneczek obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Jej dużo prezentów i cukierków, zdrowia, fajnych zabawek oraz żeby zawsze była wesoła i uśmiechnięta.

Dzień Kosmosu.

21 maja 2021 roku w związku z Dniem Kosmosu dzieci trakcie zajęć poznały planety Układu Słonecznego, rozwiązywały zagadki o kosmosie, śpiewały piosenkę „W układzie słonecznym” oraz zrobiły rakiety, Układ Słoneczny i ufoludki. Pszczółki zaś przy pomocy swojej pani złożyły dużą rakietę i pomalowały ją farbami. Z wielką przyjemnością wkładały strój kosmonauty i pozowały w nim do zdjęcia.

Majowa łąka.

21 maja 2021 roku podczas zajęć języka angielskiego „Majowa łąka” dzieci obserwowały przez lupy różne owady. Obejrzały na słońcu kolorowy teatrzyk cieni, odgadując jednocześnie jaki to owad i jak wygląda. Podczas zabaw i gier dydaktycznych nazywały w języku angielskim różne owady, np. mrówkę, pszczołę, biedronkę, muchę, żuka

Zdrowo i sportowo.

21 maja 2021 roku w ramach akcji „Zdrowo i sportowo” nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych „ZOO”. Podczas zabaw ruchowych, np. „Berek wielbłąd”, „Kangury”, „Małpie wyścigi”, „Polowanie na jaszczurki”, „Kalambury zwierzęce” dzieci wcielały się w postacie różnych zwierząt. Doskonale bawiąc się jednocześnie doskonaliły swoją sprawność motoryczną w zakresie skoczności.

Światowy Dzień Pszczół.

20 maja 2021 roku w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pszczół, podczas którego przedszkolaki dowiedziały się jakie jest znaczenie pszczół dla środowiska naturalnego, rolnictwa i człowieka. Dzieci bliżej poznały stadia rozwojowe pszczoły miodnej oraz gdzie żyje i czym się żywi. Najstarsze przedszkolaki zastanawiały nad tym, co może się stać gdy zabraknie pszczół oraz w jaki sposób możemy zapewnić im dobre warunki do życia. Grupa Pszczółek jako prezent, z zebranych własnoręcznie materiałów wykonała poidełko dla pszczół i umieściła je w przedszkolnym ogródku. Dzieci korzystając z różnych materiałów plastycznych zrobiły swoje pszczoły.

Motylki - motyle z chusteczek.
Prace plastyczne Tygrysków.
Konkurs języka angielskiego.

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO W BAJKOLANDII

Pszczółki - 26 maja 2021 roku godz. 10.00

Tygryski - 26 maja 2021 roku godz 11.00

Słoneczka - 27 maja 2021 roku godz. 10.00

Zakres materiału na konkurs został przesłany Rodzicom pocztą elektroniczną.

Dzień Rodziny w Tygryskach i Pszczółkach.

19 maja 2021 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek odbyła się uroczystość z okazji wyjątkowego święta w roku jakim jest Dzień Rodziny. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze dla swoich rodziców. Dziewczynki z grupy Tygrysków na uroczystość przygotowały bardzo piękny taniec z kwiatowymi obręczami, zaś Pszczółki zatańczyły dynamiczny i efektowny taniec minionków. Nasze najstarsze przedszkolaki dedykowały też swoim rodzicom wiersz i piosenkę w języku angielskim.

Jako wyraz wdzięczności za okazywaną miłość przedszkolaki przygotowały swoim rodzicom upominki.

Certyfikat dla naszego przedszkola.
Urodziny Samuelka.

19 maja 2021 roku Samuelek z grupy Słoneczek obchodził 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Mu dużo prezentów, zdrowia, fajnych zabawek oraz żeby zawsze był wesoły i uśmiechnięty.

Dzień Rodziny w Motylkach i Słoneczkach.

18 maja 2021 roku w grupie Motylków i Słoneczek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, grały na instrumentach perkusyjnych. Nasze najmłodsze przedszkolaki jako niespodziankę dla rodziców zaśpiewały piosenkę w języku angielskim. Dzieci na uroczystość przygotowały upominki, które wręczą swoim rodzicom jako wyraz wdzięczności za okazywaną miłość.

Urodziny Zosi.

14 maja 2021 roku Zosia z grupy Motylków obchodziła 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z klocków zbudowali Jej tron, a panie zrobiły koronę, w której wyglądała jak prawdziwa księżniczka. Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę i złożyły najserdeczniejsze życzenia.

Prezenty z okazji Dnia Rodziny.

Z okazji Dnia Rodziny wszystkie przedszkolaki przygotowały prezenty dla swoich rodziców. Każde dziecko mozolnie pracowało i bardzo się starało aby upominki dla były bardzo ładne i kolorowe.

Urodziny Jędrusia.

14 maja 2021 roku z okazji 6 urodzin Jędrusia, dzieci z grupy Pszczółek zaśpiewały Mu 100 lat i życzyły zdrowia, szczęścia, dużo prezentów. Pszczółki przekazały Jędrusiowi wyrazy sympatii, powiedziały że lubią Go za poczucie humoru, za to że jest miły, ładnie rysuje, potrafi fajnie się bawić, ma ciekawe pomysły. Koleżanki i koledzy przygotowali dla Jędrusia kartkę urodzinową oraz z pomocą pani Magdy balonowego kwiatka i koronę.

Dzień Unii Europejskiej - zajęcia edukacyjne w Pszczółkach.
Owieczki na hali - praca plastyczna Słoneczek.
Prace plastyczne Słoneczek.
Prace plastyczne Tygrysków.
Urodziny Jurusia.

11 maja 2021 roku Juruś z grupy Motylków obchodził 3 urodziny. Koleżanki i koledzy z klocków zbudowali Mu tron, a panie zrobiły koronę, w której wyglądał jak prawdziwy król. Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę i złożyły Mu najserdeczniejsze życzenia.

Zwierzęta na farmie - zajęcia z języka angielskiego.

10 maja 2021 roku podczas zajęć języka angielskiego „Zwierzęta na farmie” budowały z klocków farmę oraz w czasie zabaw dydaktycznych, np. „Karmienie zwierząt”, „Farmer” przypomniały sobie poznane wcześniej słowa oraz zwroty dotyczące nazw zwierząt i farmy.

Sprintem do maratonu.

10 maja 2021 roku wszystkie grupy wzięły udział w corocznym biegu „Sprintem do maratonu”. Zawody rozpoczęły zaśpiewaniem znanego dzieciom hymnu „Sprintem do maratonu” oraz rozgrzewką. Konkurencja biegowa dostarczyła przedszkolakom wiele radości, każdy mały biegacz chciał ją wygrać. W każdej grupie wiekowej wyłonionych zostało trzech zwycięzców, którzy otrzymali drobne nagrody.

Motylki:

I miejsce Zuzanna D.

II miejsce Michał W.

III miejsce Leon P.

Słoneczka:

I miejsce Marceli D.

II miejsce Helena S.

III miejsce Ksawery K.

Tygryski:

I miejsce Jan K.

II miejsce Klara S.

III miejsce Natalia F.

Pszczółki;

I miejsce Stanisław L.

II miejsce Michał T.

III miejsce Nicole D.

Wszyscy uczestnicy za udział w biegu otrzymali dyplomy i medale.

Po zmaganiach sportowych dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Gratulujemy sukcesów naszym małym sportowcom.

Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek.

 7 maja 2021 roku w związku z obchodami w naszym przedszkolu Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek grupa Pszczółek przygotowała kartkę okolicznościową jako podziękowanie za współpracę i podczas spaceru wręczyła ją paniom bibliotekarkom Biblioteki Miejskiej Filia nr 4 w Lublinie z okazji ich święta. Pani Marta i pani Ania wypożyczyły dla dzieci z naszego przedszkola książki, które razem z rodzicami przeczytają w domu.

Urodziny Helenki.

7 maja 2021 roku Michałek z grupy Motylków obchodził 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z klocków zbudowali Mu tron, a panie zrobiły koronę, w której wyglądał jak prawdziwy król. Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę i złożyły najserdeczniejsze życzenia.

Urodziny Michałka.

7 maja 2021 roku Michałek z grupy Motylków obchodził 4 urodziny. Koleżanki i koledzy z klocków zbudowali Mu tron, a panie zrobiły koronę, w której wyglądał jak prawdziwy król. Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę i złożyły najserdeczniejsze życzenia.

Motylki robią kanapki.

6 maja 2021 roku podczas zajęć Motylki poznały pracę kucharza oraz owoce, warzywa i przyprawy, które wykorzystywane są podczas sporządzania posiłków. Nasze najmłodsze przedszkolaki postanowiły zamienić się w kucharzy i przygotować kolorowe kanapki, które później ze smakiem zjadły.

Kącik przyrody Motylków.
Kącik przyrody Pszczółek.
Kącik przyrody Tygrysków.
Kącik przyrody Słoneczek.
" Łąka majowa " - prace plastyczne Słoneczek.
Dzień Strażaka.

4 maja 2021 roku w przedszkolu obchodzony był Dzień Strażaka. Starsze dzieci obejrzały film edukacyjny „Straż pożarna” i rozwiązywały quiz dotyczący pracy strażaka. Przedszkolaki zrobiły pracę plastyczną „Strażak w akcji”, „Ogień” oraz „Wóz strażacki”.

Zajęcia z origami Słoneczek - łódka.
Majowe święta.

30 kwietnia 2021 roku nasze przedszkolaki w ramach przygotowań do obchodów Dnia Flagi i 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zrobiły biało - czerwone kotyliony i flagi, wyklejały godło Polski oraz w zespole wykonały biało-czerwoną mapę Polski. Z wielką powagą odśpiewały hymn Polski, słuchały patriotycznych pieśni i wierszy. Najstarsza grupa rozwiązywała sudoku związane z symbolami narodowymi, z którym doskonale sobie poradziła.

Niech te świąteczne dni staną się okazją, by w rodzinnym gronie, przypominać dzieje naszej Ojczyzny i wzmocnić dumę z bycia Polakami.

Prace plastyczne Pszczółek.
Poznajemy budowę jamy ustnej.

30 kwietnia 2021 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z zakresu profilaktyki stomatologicznej prowadzonym przez higienistkę Fundacji Wiewiórki Julii „Budowa jamy ustnej”.

Przedszkolaki poznały zęby mleczne i zęby stałe oraz dowiedziały się czym różnią się od siebie i jaką pełnią rolę w układzie trawienia. Dzieci dokładnie przyjrzały się też budowie jamy ustnej i starały się zgadnąć ile jest poszczególnych rodzajów zębów.

Dziękujemy Pani higienistce – mamie naszej Zuzi z Motylków za bardzo ciekawe spotkanie.

Urodziny Stasia.

29 kwietnia 2021 roku z okazji 6 urodzin Stasia, dzieci z grupy Pszczółek zaśpiewały Mu 100 lat i życzyły zdrowia, szczęścia, dużo prezentów. Pszczółki przekazały Stasiowi wyrazy sympatii, powiedziały że lubią Go za poczucie humoru, za to że się uśmiecha, potrafi fajnie się bawić, ma ciekawe pomysły. Koleżanki i koledzy przygotowali dla Stasia kartkę urodzinową oraz z pomocą pani Magdy balonowego kwiatka i koronę.

Urodziny Paulinki.

27 kwietnia 2021 roku z okazji 6 urodzin Paulinki z grupy Pszczółek dzieci zaśpiewały Jej 100 lat i życzyły zdrowia, szczęścia oraz dużo prezentów. Pszczółki przekazały Paulince wyrazy sympatii, powiedziały że Ją lubią za to, że się uśmiecha, jest miła, uprzejma i że potrafi fajnie się bawić.

Koleżanki i koledzy przygotowali dla Paulinki kartkę urodzinową.

Urodziny Helenki.

27 kwietnia 2021 roku Helenka z grupy Słoneczek obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Jej dużo prezentów i cukierków, zdrowia, fajnych zabawek oraz żeby zawsze była wesoła i uśmiechnięta.

Poznajemy afrykańskie zwierzęta.

26 kwietnia 2021 roku podczas zajęć języka angielskiego „Afrykańskie zwierzęta” dzieci słuchały opowiadania „Dzikie zwierzęta”, zrobiły lornetkę, przez którą podczas „podróży” po sawannie i dżungli obserwowały żyjące tam zwierzęta. Najstarsze przedszkolaki zaprojektowały i wykonały makietę ZOO. Zabawy były okazją do poznania nazw zwierząt i posługiwania się znanymi zwrotami w języku angielskim.

Nasze miasto Lublin.

26 kwietnia 2021 roku dzieci z grupy Motylków podczas zajęć „Nasze miasto” poznały bliżej Zamek Lubelski oraz legendę powstania herbu Lublina. Nasze maluchy oglądały także ludowy strój krzczonowski i dowiedziały się w jaki sposób piecze się tradycyjny lubelski cebularz oraz namalowały herb Lublina.

Urodziny Gabrysi.

26 kwietnia 2021 roku Gabrysia z grupy Tygrysków obchodziła 5 urodziny. Koleżanki i koledzy życzyli Jej dużo prezentów i cukierków, zdrowia, fajnych zabawek oraz żeby zawsze była wesoła i uśmiechnięta.

Projekt Bajeczna księga.

26 kwietnia 2021 roku grupa Słoneczek zakończyła udział w projekcie czytelniczym „Bajeczna księga”. Dzieci wspólnie z rodzicami wymyślały kolejne fragmenty bajki „Ratujemy nasz dom” i samodzielnie wykonywały ilustrację do tego fragmentu. Powstała bardzo ciekawa bajka i wiele interesujących i pomysłowych ilustracji.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu.

Wiosenne kwiaty prace grupy Słoneczek.

26 kwietnia 2021 roku Słoneczka wykonały prace za pomocą pasteli z użyciem ramek.

Światowy Dzień Książki w Bajkolandii.

23 kwietnia 2021 roku z okazji Światowego Dnia Książki każde dziecko z grupy Słoneczek zrobiło swoją wiosenną książeczkę, zaś Tygryski, Pszczółki i Motylki przygotowały kolorowe zakładki do książki. Dzieci z grupy Tygrysków projektowały także okładkę do swojej ulubionej książki.

Urodziny Patrycji.

23 kwietnia 2021 roku Patrycja z grupy Słoneczek obchodziła 4 urodziny. Solenizantce koleżanki i koledzy życzyli dużo zdrowia, szczęścia, fajnych lalek,oraz miłych kolegów i koleżanek. Patrycja bardzo cieszyła się i siedziała dumna z koroną na głowie.

Zawody sportowe w Bajkolandii.

23 kwietnia 2021 roku wszystkie grupy uczestniczyły w zawodach sportowych, które odbyły się w ramach akcji „Zdrowo i sportowo”. Przedszkolni sportowcy, ubrani w kolorowe koszulki, z wielkim zaangażowaniem brali udział w zespołowej rywalizacji, każdy zespół starał się wygrać daną konkurencję. Przedszkolaki rywalizowały, np. w rzucie do celu, przechodzeniu pod liną, w slalomie, w przeciąganiu po ławce, przejściu po jeżykach sensorycznych.

Uczestnicy zawodów za dobre wyniki sportowe i zaangażowanie otrzymali dyplomy i medale.

Gratulujemy sukcesów naszym małym sportowcom!

Dzień Ziemi w Motylkach, Słoneczkach i Tygryskach.

22 kwietnia 2021 roku w przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy Słoneczek wykonały farbami marmurkowymi mapę Ziemi, na którą przykleiły serduszka zawierające postanowienia związane z dbaniem o naszą planetę. Tygryski obejrzały prezentację o segregowaniu śmieci i wykonały makietę Ziemi, zaś Motylki wspólnie układały kodeks małego ekologa.

Dzień Ziemi w Pszczółkach

22 kwietnia 2021 roku w grupie Pszczółek obchodzony był Światowy Dzień Ziemi. Najstarsze przedszkolaki obejrzały prezentację „Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?” oraz śpiewały piosenkę „Ekologia”. Podczas zabaw ruchowych, np. „Do kosza wrzuć”, „Slalom między butelkami” przypomniały sobie jak należy segregować śmieci. Układały także kodeks małego ekologa oraz wykonały pracę plastyczną „Nasza planeta”. Korzystały z gier multimedialnych związanych z ekologią w języku angielski. W związku z tym poznały nowe słowa, np. glass, paper, bin, compost, plastic, recycling, grass, earth, rubbish,

Praca plastyczna Motylków - koniki.
Urodziny Zuzi.

22 kwietnia 2021 roku Zuzia z grupy Motylków obchodziła 4 urodziny. Panie zrobiły Jej koronę, w której wyglądała jak prawdziwa księżniczka, a Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę i złożyły najserdeczniejsze życzenia.

Urodziny Danielka.

21 kwietnia 2021 roku Danielek z grupy Motylków obchodził 4 urodziny. Panie zrobiły Mu koronę, w której wyglądał jak prawdziwy król, a Motylki wspólnie przygotowały urodzinową laurkę. Wszystkie maluchy złożyły Danielkowi serdeczne życzenia.

Wiosenne sadzenie w Słoneczkach.

21 kwietnia 2021 roku dzieci z grupy Słoneczek brały udział w zabawie badawczej „Wiosenne sadzenie”, podczas której sadziły groch oraz zakładały książeczki wzrostu rośliny, w których będą rysować kolejne zaobserwowane etapy jej wzrostu.

Praca plastyczna Motylków - świnka.
Urodziny Amandzi.
Motylki- sadzenie cebulki.
Prace Motylków - nasz kolorowy stworek.
Urodziny Nicole.

19 kwietnia 2021 roku z okazji 7 urodzin Nicole, dzieci z grupy Pszczółek zaśpiewały Jej 100 lat i życzyły zdrowia, szczęścia, dużo prezentów, szóstek w szkole oraz rozwijania pasji związanej z jazdą konną. Koleżanki i koledzy przygotowali dla Nicole kartkę urodzinową oraz z pomocą pani Magdy balonowego kwiatka.

Motylki- kolorowe owady.

16 kwietnia 2021 roku Motylki podczas zajęć „Kolorowe owady” poznały motyla, biedronkę i pszczołę oraz ich rolę w przyrodzie. Z figur geometrycznych wykonały wyklejankę „Biedronki i pszczoły”. Panie przygotowały dla dzieci niespodziankę w postaci maty sensorycznej, na której gołymi stopami rozpoznawały różne faktury i opisywały swoje doznania. Zabawy na macie sensorycznej bardzo się maluchom podobały.

Niebo ciemną nocą.

15 kwietnia 2021 roku dzieci z grupy Słoneczek podczas zajęć „Gwiazdy, gwiazdeczki” brały udział w zabawach matematycznych wykorzystując wycięte wcześniej i pomalowane przez siebie gwiazdy. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Niebo ciemną nocą” jako ilustrację do wiersza E. Szelburg – Zarębiny „Idzie niebo”.

Nagroda dla Słoneczek.

15 kwietnia 2021 roku grupa Słoneczek otrzymała nagrodę za udział w konkursie „Pomysłowa zabawa karnawałowa”.

Motylki- kolorowe konewki.
Wiosenne prace Pszczółek.
Zabawy badawcze w Motylkach.

14 kwietnia 2021 roku dzieci z grupy Motylków uczestniczyły w zabawach badawczych „Woda źródłem życia”, podczas których sprawdzały co pływa, a co tonie oraz jakie produkty rozpuszczają się w wodzie. Dowiedziały się także do czego potrzebna jest woda i jakie ma właściwości. Jako niespodziankę wspólnie mieszały wodę, olej i barwnik, a następnie robiły kolorowe bańki.

W zabawach brały także udział, za pomocą platformy Zoom, dzieci przebywające w domu.

Warsztaty w Słoneczkach "Chcę zostać kosmonautą".

14 kwietnia 2021 roku dzieci z grupy Słoneczek uczestniczyły w warsztatach badawczych „Chcę zostać kosmonautą”, podczas których wykonały eksperyment „Start rakiety” oraz „Dmuchanie balona” wykorzystując ocet i sodę, a także słuchały bajki o Księżycu i rozwiązywały zagadki.

W zabawach brały także udział, za pomocą platformy Zoom, dzieci przebywające w domu.

Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

14 kwietnia 2021 roku dzieci z grupy Tygrysków brały udział w warsztatach matematycznych „Orientacja przestrzenna”. Podczas zabaw ruchowych, np. „Woogie boogie”, „Pudełko misia” i ćwiczeń na kartkach papieru doskonaliły orientację przestrzenną.

W zabawach brały także udział, za pomocą platformy Zoom, dzieci przebywające w domu.

Wizyta Ufoludków - prace plastyczne Słoneczek.
Ziemia - nasza planeta.

12 kwietnia 2021 roku Motylki i Pszczółki uczestniczyły w zajęciach „Ziemia nasza planeta”, w czasie których poznały w jaki sposób należy dbać o Ziemię. Podczas ilustracji ruchowej piosenki „Nasza planeta” dzieci zamieniły się w ekoludków , wkładając wcześniej przygotowane opaski. Oglądając globus poszukiwały odpowiedzi na pytanie „Czego na Ziemi jest więcej wody czy lądów?”. Następnie wykonały pracę plastyczną „Nasza planeta” odbijając na kartonie zamoczony w farbie balon .

W nagrodę przedszkolaki otrzymały medal „Przyjaciel Ziemi”.

Dzień czekolady w Bajkolandii.

12 kwietnia 2021 roku w przedszkolu obchodzony był Dzień czekolady. Nasze przedszkolaki dowiedziały się z czego robi się czekoladę i gdzie rosną drzewa kakaowca. Utrwaliły sobie przy okazji słownictwo i zwroty w języku angielskim związane z produkcją czekolady i jej rodzajami.

Samodzielnie robiły czekoladę, a następnie przygotowały smaczny deser z banana i czekolady, który ze smakiem po obiedzie zjadły.

Grupa Słoneczek -"Podróż w kosmos".
Praca plastyczna - gąsienica.

8 kwietnia 2021 roku wszystkie dzieci bawiły się w ogrodników. Wcześniej, w tym celu zrobiły kolorowe kapelusze ogrodnika i posadziły w woreczkach foliowych fasolę. Przedszkolaki będą codziennie obserwować fazy wzrostu fasoli.

Kolorowe zabawy.

9 kwietnia 20121 roku w ramach akcji „Zdrowo i sportowo” nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ruchowych „Kolorowe zabawy” . W ćwiczeniach ruchowych brały także udział poprzez platformę Zoom dzieci przebywające w domu. Podczas zabaw było bardzo wesoło, ponieważ zadaniem dzieci było np. zbudowanie wieży, zbieranie kokosów (20 kulek papieru) w jak najkrótszym czasie, rzucanie do celu oraz chodzenie po linii i slalom pomiędzy pachołkami.

Za udział w konkurencjach i uzyskanie dobrego czasu wykonania zadań przedszkolaki otrzymały nagrody.

Kapelusz ogrodnika.

8 kwietnia 2021 roku wszystkie dzieci bawiły się w ogrodników. Wcześniej, w tym celu zrobiły kolorowe kapelusze ogrodnika i posadziły w woreczkach foliowych fasolę. Przedszkolaki będą codziennie obserwować fazy wzrostu fasoli.

Praca plastyczna - bociany.
Wiosna w ogrodzie.

7 kwietnia 2021 roku w ramach realizacji tematu „Wiosna w ogrodzie” wszystkie nasze przedszkolaki, nawet te przebywające w domu za pomocą platformy Zoom uczestniczyły w zajęciach, podczas których zakładały hodowle fasoli. Poznały także czynniki niezbędne do wzrostu roślin i nazwy kwiatów rosnących w ogrodzie.

Jeździectwo -zajęcia w Bajkolandii.

6 kwietnia 2021 roku podczas zajęć dotyczących tematu „Jeździectwo” dzieci wykonały pracę plastyczną „Koń” wykorzystując papierowe talerzyki oraz wzięły udział w gazetowej zabawie, mającej na celu przygotowanie konia do zawodów jeździeckich.

Portret Papieża - malowanie sylwety papieża kaszą manną.
Wielkanocna para - "Kogucik i kurka" praca plastyczna.
Easter - zajęcia z języka angielskiego.
Wiosenny spacer.
Świąteczne spotkanie.

31 marca 2021 roku zgodnie z tradycją Świat Wielkanocnych w przedszkolu odbyło się spotkanie podczas, którego dzieci i pracownicy przedszkola dzielili się jajkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

"Jajko" ozdoba świąteczna - prace plastyczne.
Spacer wiosenny - obserwacja kwitnących kwiatów.
Zajęcia wielkanocne w Bajkolandii.
Zabawy ruchowe "Wielkanocne harce".

31 marca 20121 roku w ramach akcji „Zdrowo i sportowo” prowadzone były zabawy ruchowe „Wielkanocne harce”, podczas których dzieci bawiąc się rywalizowały ze sobą. W zajęciach tych, po przez platformę Zoom uczestniczyły także dzieci przebywające w domu.

"Koszyczki" - praca plastyczne origami.
Międzynarodowy "Dzień Teatru".

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru panie z naszego przedszkola przygotowały przedstawienie „Leśne pogaduchy”, do obejrzenia którego zapraszamy wszystkie dzieci z Bajkolandii.

Warsztaty badawcze w Bajkolandii.

30 marca 2021 roku podczas warsztatów badawczych dzieci uczestniczyły w zabawach badawczych z jajkami. Wykonały doświadczenie z octem „Gumowe jajko”, „Czy jajko pływa ?” doświadczenie z solą, octem i wodą. Poprzez eksperymentowanie starały się odróżnić jajko surowe od ugotowanego oraz barwiły je naturalnymi barwnikami, np. burakiem i łuskami cebuli.

Warsztaty były także okazją do utrwalenia słownictwa i zwrotów w języku angielskim związanych z wykonywaniem doświadczeń.

"Kurczątka" - praca plastyczne origami.
Prace plastyczne - wielkanocne jajka.
Prezenty wielkanocne Pszczółek.
Tygryski robią prezenty wielkanocne.
Słoneczka robią prezenty wielkanocne.
Motylki robią prezenty wielkanocne.
Kartka wielkanocna dla seniora.

26 marca 2021 roku w ramach akcji „Wielkanoc dla seniora” dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek przygotowały kolorowe wielkanocne kartki, które mamy nadzieję, że sprawią wiele radości seniorom.