AKTUALNOŚCI

P5220056-Resizer-800
Zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu.

22 maja 2018 roku po raz kolejny rodzice, babcie i nianie przyprowadziły do naszego przedszkola najmłodsze pociechy. Dzisiaj raz pierwszy dzieci były w sali gimnastycznej, w której miały do dyspozycji materace, zjeżdżalnię, drabinki, ściankę do wspinaczki, tunele, piłki i kosz. Dzieci były bardzo zafascynowane zabawami ruchowymi, wykazały że są bardzo sprytne, udało się nawet niektórym z nich trafić do kosza. Następnie pani Ewelina zaprosiła dzieci do sali, w której bawiły się oraz wspólnie ze swoimi opiekunami ozdabiały kolorowe motyle, które na pamiątkę zabrały ze sobą do domu.

Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

18 maja 2018 roku w grupie Motylków w związku z akcją „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” gościła Mama Antosia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajkę „O smoku, który lubił krówki” i dowiedziały się, że wyraz krówka ma też inne znaczenie.

Pani Monika wraz z Motylkami dziękuje Mamie Antosia za ciekawe zaprezentowanie bajki oraz słodki poczęstunek.

P5180013-Resizer-800
P5180523-Resizer-800
Wiosenne spotkania w Wiedniu.

18 maja 2018 roku w przedszkolu odbył się koncert w wykonaniu artystów Muz Art „Wiosenne spotkania w Wiedniu”. Dzięki pięknej scenerii, przy dźwiękach fletu poprzecznego i okaryny uczestniczy koncertu poczuli się jak w wiosennym ogrodzie. Dodatkowo dzieci poznały sylwetki najwybitniejszych klasyków: J Haydna, W.A. Mozarta, L. van Beethovena i A. Dvoraka oraz najważniejsze dzieła z ich twórczości, np.: Oda do radości , Eine kleine Nachtmusik, Humoreska.

Zabawa w Internet.

17 maja 2018 roku Pszczółki uczestniczyły w zajęciach „Zabawa w internet” prowadzonych przez studentki Wydziału Nauk Społecznych KUL. Dzieci podczas zabaw poznały bliżej zasady działania Internetu oraz zagrożenia, które ze sobą niesie. Najstarsze przedszkolaki otrzymały od prowadzących regulamin korzystania z Internetu, który zobowiązały się przekazać rodzicom.

P5170505-Resizer-800
P5170444-Resizer-800
Międzyprzedszkolny przegląd piosenki „Mój ulubiony bohater z bajki lub z baśni”.

17 maja 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny przegląd piosenki „Mój ulubiony bohater z bajki lub z baśni”. W przeglądzie wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 5 w Lublinie i Prywatnego Dwujęzycznego Przedszkola Motylek w Lublinie oraz reprezentanci poszczególnych grup z naszego przedszkola. Wszystkie dzieci bardzo ładnie śpiewały prezentując różne piosenki związane z bajkami, np. „Byczek Fernando” „Pszczółka Maja”, „Taniec Mai”, „Nie bój się chcieć”, „Płynie czas – liczę dni”, „Dziwna chatka” oraz „Brzydkie kaczątko” wykonana w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Uroczystość uświetniła grupa Pszczółek prezentując barwne przedstawienie „Zamieszanie w krainie bajek”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w przeglądzie, dzieciom gratulujemy ciekawej prezentacji piosenek, a paniom nauczycielkom dziękujemy za rozwijanie talentów wokalnych.

Klub "Małego Odkrywcy".

16 maja 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach „Rozpraszanie światła” w ramach Klubu Małego Odkrywcy. Przedszkolaki obserwowały doświadczenia związane z rozpraszaniem wiązki światła w roztworze koloidalnym, odbijaniem światła od folii aluminiowej oraz doświadczenie z jajkiem obrazujące złudzenia optyczne.

Dzieci dowiedziały się także czym jest światło oraz jak reaguje na nie nasze oko.

P5160425-Resizer-800
P5160412-Resizer-800
Motylki z wizytą u stomatologa.

16 maja 2018 roku grupa Motylków była na wycieczce w poradni stomatologicznej. Dzieci obserwowały pokaz prawidłowego mycia zębów, wysłuchały pogadanki związanej z profilaktyką próchnicy. Nasi najmłodsi wiedzą teraz co należy robić, aby zachować zdrowe zęby. Chętne przedszkolaki miały możliwość usiąść na fotelu dentystycznym i poczuć się jak prawdziwy pacjent. Dzieci oglądały także sprzęt znajdujący się w gabinecie dentystycznym. Na pamiątkę otrzymały naklejki i obiecały, że nie będą się bać wizyty u stomatologa.

Zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu.

15 maja 2018 roku kandydaci na przedszkolaków gościli w naszym przedszkolu. Dzieci brały udział w zabawach z misiem, próbowały śpiewać piosenkę o misiu oraz z zaangażowaniem, nieraz pomocą mamusi lub tatusia przyklejały misiowi oczy, nos, uszy, ręce i nogi z papierowych kółek.

Zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się także zabawy w przedszkolnym ogródku.

P5150391-Resizer-800
P5140377-Resizer-800
Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

14 maja 2018 roku dzieci z grupy Motylków i Słoneczek były w Miejskiej Bibliotece im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały książki, bawiły się w kącikach zainteresowań oraz słuchały bajki „O samotnym krasnoludku”.

Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

11 maja 2018 roku w ramach akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” w grupie Motyków gościł Tata Antosia. Do czytania przyniósł dzieciom książkę pt. „Ciekawska krówka”. Nasze najmłodsze przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały bajki o krówce, która bardzo chciała dowiedzieć się co jedzą inne zwierzęta. Tata Antosia przeczytał także wiesz „Lokomotywa”.

Pani Monika wraz z Motylkami dziękuje Tatusiowi Antosia za poświęcony czas i artystyczne zaprezentowanie bajki oraz wiersza.

P5110317-Resizer-800
P5110172-Resizer-800
Warsztaty przyrodniczo-kulinarne w naszym przedszkolu.

11 maja 2018 roku w przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Motylem jestem”

Nasze przedszkolaki wysłuchały bajki „ O żarłocznej gąsienicy”, poznały etapy rozwoju owadów oraz proces powstawania jedwabiu. Obserwowały także modliszkę, szarańczę oraz największego motyla świata (Attacus atlas).

Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały owocowego kwiatka i motylka. Kolorowy, smaczny deser został przez dzieci ze smakiem skonsumowany.

Udział w konkursie Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski w Lublinie

10 maja 2018 roku reprezentanci dwóch najstarszych grup Tygrysków i Pszczółek przygotowali prace plastyczne na konkurs „ Świętujemy 100-lecie Niepodległości Polski w Lublinie” organizowany przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin.

Naszym małym artystom życzymy powodzenia w konkursie.

P5090111-Resizer-800
P5080108-Resizer-800
Zajęcia adaptacyjne w naszym przedszkolu.

8 maja 2018 roku po raz kolejny odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września 2018 roku będą uczęszczać do naszego przedszkola. Pani Monika proponowała dzieciom ciekawe zabawy, w których część z nich brało aktywny udział, niektóre zaś dzieci tylko obserwowały z boku swoich kolegów. Przyszłe przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w malowaniu farbami za pomocą gąbki oraz zabawach dowolnych.

Zapraszamy na kolejne zajęcia adaptacyjne, które odbędą się w dniu 15 maja 2018 roku o godz 10.00-11.00.

Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

27 kwietnia 2018 roku w grupie Motylków gościła Mama Hani, która w ramach akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” przeczytała naszym maluchom bajkę „Uparta kózka”. Dzieci poznały bliżej zwierzęta, które razem z kózką spotkały na wiejskim podwórku.

Pani Ewelinka wraz z Motylkami dziękuje Mamie Hani za stworzenie miłej atmosfery i ciekawą bajkę.

P4270060-Resizer-800
P4270052-Resizer-800
Warsztaty matematyczne.

27 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek brały udział w warsztatach matematycznych „W świecie rymów”. Nasze najstarsze przedszkolaki bawiąc się darami Froebla układały rytmy oraz uczyły się je kodować.

Pszczółki na wycieczce w firmie DEXPO.

26 kwietnia 2018 roku grupa Pszczółek była na wycieczce w firmie Taty Helenki DEXPO w Lublinie. Dzieci obserwowały proces przetwarzania nakrętek, które przywiozły z przedszkola, na surowiec, z którego zostały wyprodukowane odbojniki do drzwi. Dowiedziały się także co można zrobić z surowców wtórnych, np. plastikowych butelek. Dzieci zostały zaproszone na bardzo smaczny poczęstunek przygotowany przez Mamę Helenki oraz otrzymały drobne prezenty.

Pszczółki bardzo dziękują Rodzicom Helenki za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

P4262288-Resizer-800
P4252267-Resizer-800
Motylki oglądają Calineczkę w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”.

25 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy Motylków były w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” na przedstawieniu Calineczka w wykonaniu aktorów Teatru Neon z Wrocławia. Nasi najmłodsi widzowie łatwo dali się wprowadzić w zaczarowany świat bajki i z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Dzieci były zauroczone kolorową scenografią i pięknymi kostiumami. Najbardziej podobała im się Calineczka, książę elfów, elfy i niesamowita jaskółka.

Wycieczka do Specjalistycznego Centrum Weterynaryjnego VetHOUSE w Lubinie.

20 kwietnia 2018 roku przedstawiciele dzieci z grupy Pszczółek wzięli udział w 8 Przeglądzie Piosenki Angielskiej, który odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Nasze przedszkolaki śpiewały piosenkę The Shake Shake Song. W przeglądzie uczestniczyło 25 przedszkoli. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i dumne z siebie. Za udział każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek, a także jako zespół prezent dla całej grupy.

P4232188-Resizer-800
P4202155-Resizer-800
Poczytaj mi mamo.

20 kwietnia 2018 roku w ramach akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” w grupie Motyków gościła Mama Jędrusia. Do czytania przyniosła dzieciom bajkę „Przygody dzielnego strażaka Sama i jego przyjaciół z Pontypandy”. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły odważne poczynania strażaka Sama i jego dzielnych przyjaciół wspólnie gaszących pożar.

Pani Monika wraz z Motylkami dziękuje Mamie Jędrusia za miłą atmosferę i ciekawą rozmowę związaną z przeczytaną bajką.

Przegląd "Piosenki Angielskiej".

20 kwietnia 2018 roku przedstawiciele dzieci z grupy Pszczółek wzięli udział w 8 Przeglądzie Piosenki Angielskiej, który odbył się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Nasze przedszkolaki śpiewały piosenkę The Shake Shake Song. W przeglądzie uczestniczyło 25 przedszkoli. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i dumne z siebie. Za udział każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz drobny upominek, a także jako zespół prezent dla całej grupy.

P4202141-Resizer-800
P4192110-Resizer-800
Zajęcia otwarte dla raodziców w grupie Pszczółek.

19 kwietnia 2018 roku w grupie Pszczółek odbyły się warsztaty teatralne „Tworzymy scenografię teatralną”, w których uczestniczyli rodzice. Dzieci w ramach rozgrzewki wykonywały ćwiczenia języka, warg i policzków w celu usprawniania narządów mowy i przygotowania do właściwej wymowy. Ćwiczenia te, wykonywane przed lustrem, dzieci bardzo lubią, przysparzają im wiele radości. Chętnie też, za pomocą mimiki wyrażały różne emocje. Razem z rodzicami dzieci tworzyły z folii i szarego papieru scenografię do sztuki „Wyspa skarbów” oraz odgrywały scenki według własnych pomysłów. Dzieci i rodzice wykazali się dużą inwencją twórczą, dzięki której powstała fantastyczna i niepowtarzalna scenografia.

Klub "Małego Odkrywcy".

18 kwietnia 2018 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek odbyły się warsztaty w ramach Klubu Małego Odkrywcy „Konstruujemy transporter wodny”. Dzieci poznały znaczenie wody dla człowieka i sposoby jej transportu. Wspólnie z instruktorem zbudowały transporter wodny i obserwowały przepływ wody oraz pomagały w wykonaniu doświadczenia nurek Kartezjusza.

P4182088-Resizer-800
P4172067-Resizer-800
Słoneczka przygotowują wiosenny podwieczorek.

17 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek przygotowały pastę z białego sera, rzodkiewki i szczypiorku, który wyhodowały w kąciku przyrody. Samodzielnie przygotowany podwieczorek dzieciom bardzo smakował, wszyscy jedli z apetytem i nikt nie grymasił.

Mamo tato poczytaj mi w przedszkolu.

13 kwietnia 2018 roku w grupie Motylków w ramach akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” gościła mama Wiktorii. Do czytania dzieciom wybrała bajkę „O trzech małych świnkach”. Nasze najmłodsze przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły przygody świnek oraz poczynania złego wilka.

Motylki dziękują Mamie Wiktorii za miłą atmosferę i przeczytanie bardzo ciekawej bajki.

P4132035-Resizer-800
P4131913-Resizer-800
Warsztaty "Bądź Eko".

13 kwietnia 2018 roku dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach ekologicznych „Bądź Eko”. Przedszkolaki obejrzały prezentację przedstawiająca w jaki sposób należy segregować śmieci i do jakich pojemników je wrzucać. Dowiedziały się także co to jest recykling. Dzieci wykonały z puszek kolorowe pudełko ma kredki, wykorzystując różnorodne materiały.

Warsztaty teatralne w Słoneczkach.

11 kwietnia 2018 roku w grupie Słoneczek odbyły się warsztaty teatralne „Gra edukacyjna – mały teatr”, w których uczestniczyli rodzice. Dzieci w ramach rozgrzewki wykonywały ćwiczenia języka, warg i policzków w celu usprawniania narządów mowy i przygotowania się do właściwej wymowy. Ćwiczenia te, wykonywane przed lustrem, dzieci bardzo lubią, przysparzają im wiele radości. Chętnie też, za pomocą mimiki wyrażały różne emocje. Razem z rodzicami dzieci tworzyły bajkę wykorzystując wybrane przez siebie postacie oraz scenografię. Warsztaty teatralne zakończyły się wspólnym zdjęciem.

P4111878-Resizer-800
P4101795-Resizer-800
Tygryski w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie.

10 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków były w Szkole Podstawowej nr 38 im Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Nasze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego, podczas których uczyły się piosenki „Co lubi miś?” grały w grę "Momo" oraz poznały słówka dotyczące przysmaków misia. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały naklejki i pieczątki. Do przedszkola wróciły bardzo zadowolone, stwierdziły, że podobała im się szkoła oraz jazda autobusem MPK.

Zajęcia otwarte z religii.

9 kwietnia 2018 roku w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte z religii „Zmartwychwstały Pan Jezus jest wśród nas”, w których uczestniczyli rodzice. Dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą zmartwychwstania Chrystusa oraz znajomością pieśni religijnych i modlitwy ojcze nasz. Popisywały się także znajomością liter, a Mateuszkowi udało się nawet przeczytać składające się z 4 wyrazów zdanie.

P4091718-Resizer-800
P4061715-Resizer-800
Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

6 kwietnia 2018 roku w akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” po raz pierwszy wziął udział tata. Do czytania dla dzieci Tata Kai przyniósł „Bajeczki 3 latka”, które pozwoliły dzieciom

przeżyć niezapomniane wspólne chwile i wziąć udział w radosnej zabawie bohaterów bajek.

Dziękujemy Tatusiowi Kai za zaprezentowanie w sposób bardzo interesujący bajek i stworzenie radosnej atmosfery.

Zapraszamy tatusiów naszych najmłodszych przedszkolaków do udziału w naszej czytelniczej akcji.

Warsztaty przyrodniczo kulinarne.

6 kwietnia 2018 roku wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-kulinarnych „Uciekła mi przepióreczka”. Dzieci poznały wiosenne zwyczaje ptaków i dowiedziały się z czego zbudowane jest jajko oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych przy piosence „Uciekła mi przepióreczka”. Duże zainteresowanie wzbudziły goszczące w przedszkolu zwinne przepiórki japońskie. Dzieci miały także okazję wypróbować różne sposoby obierania jajek przepiórczych, aby później przygotować z nich wiosenną kanapkę. Niestety nie wszystkie nasze najmłodsze przedszkolaki zjadły to co było na kanapce, ale za to z chęcią skonsumowały kolorowe, słodkie gniazdka, które samodzielnie ozdobiły.

P4061691-Resizer-800
P4041445-Resizer-800
Wizyta w bibliotece,

4 kwietnia 2018 roku dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały książki, bawiły się w kącikach zainteresowań oraz oglądały ekspozycję prac plastycznych przygotowanych na konkurs „Chcesz mieć słoneczko przez cały rok, nie pal śmieci bo będzie smog”. Za udział w konkursie dzieci otrzymały drobne upominki.

Przedszkolaki ozdabiały także tekturowe pudełka materiałami z odpadów. Z wycieczki do biblioteki

wróciły troszkę zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe.

Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

30 marca 2018 roku w ramach akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” mama Gabrysi czytała dzieciom książkę A. Cholewińskiej - Szkalik „Misia i jej mali pacjenci”. Motylki poznały

Misię, sympatyczną siedmiolatkę, która prowadzi klinikę weterynaryjną i potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Dzięki temu wie dokładnie, co dolega jej pacjentom. Dzieci poznały także niezwykłych pacjentów z Lipowej Kliniki.

Dziękujemy mamie Gabrysi za poświęcenie czasu naszym najmłodszym przedszkolakom i stworzenie ciepłej i miłej atmosfery.

P3301399-Resizer-800
P3271315-Resizer-800
Zajęcia otwarte w Motylkach.

27 marca 2018 roku w grupie Motylków odbyły się zajęcia otwarte w których uczestniczyli rodzice. Dzieci popisywały się umiejętnościami z zakresu liczenia, rozwiązywania zagadek, udzielania odpowiedzi na pytania nauczyciela oraz wspólną zabawą. Przedszkolaki razem z rodzicami z kreatywnej masy styropianowej i drucików oraz piórek robiły kurczaki, które umieściły we wcześniej, wspólnie z paniami przygotowanych koszyczkach.

Nasze najmłodsze przedszkolaki udowodniły, że są już przygotowane do Świąt Wielkanocnych.

Podczas zajęć z języka angielskiego dzieci śpiewały piosenki, przedstawiały się w języku angielskim oraz uczyły się nowych słówek.

Wizyta "Brzuchomówcy" w przedszkolu.

26 marca 2018 roku w przedszkolu gościł brzuchomówca i jego futrzany przyjaciel z ulicy Sezamkowej – Oskar. Opowiedział dzieciom dwie bajki: „Tadek Niejadek” i „Czerwony Kapturek”. Nasze przedszkolaki były zdziwione, że potrafi on mówić i odpowiadać na ich pytania.

Na zakończenie każde dziecko uściskało Oskara oraz przybiło piątkę.

P3261300-Resizer-800
P3261276-Resizer-800
Spotkanie Wielkanocne.

26 marca 2018 roku zgodnie z tradycją Świat Wielkanocnych w przedszkolu odbyło się spotkanie podczas, którego dzieci i pracownicy przedszkola dzielili się jajkiem i składali sobie życzenia.

Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych życzą Państwu pracownicy Przedszkola Bajkolandia.

Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

23 marca 2018 roku w związku akcją „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” mama Kajtusia czytała dzieciom książkę A. Głowińskiej „Kicia Kocia mówi dzień dobry” i „ Kicia Kocia nie może zasnąć. Nasze najmłodsze Motylki poznały jaką moc ma uśmiech i radosne słowa pozdrowienia oraz jak Kici Koci udało się pokonać strach przed ciemnością. Dziękujemy mamie Kajtusia za wybór ciekawych książek i stworzenie ciepłej i miłej atmosfery sprzyjającej zainteresowaniu dzieci.

P3231271-Resizer-800
P3231239-Resizer-800
Przedszkolaki robią palmy wielkanocne.

23 marca 2018 roku w przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonały palmy wielkanocne z suszonych traw i kwiatów. Nasze przedszkolaki były bardzo dumne, że udało im się zrobić ładne i kolorowe palmy.

Animatorzy Fundacji Rozwiń Skrzydła wyjaśnili dzieciom skąd wzięła się tradycja robienia palm. Dzieci oglądały palmy kurpiowskie, góralskie, wileńskie i lubelskie oraz materiały, które są potrzebne do ich wykonania. Dowiedziały się także, jakie zwyczaje i wierzenia ludowe związane są z palmami wielkanocnymi. Animatorzy prowadzący warsztaty ubrani byli w lubelskie stroje ludowe, które bardzo podobały się dzieciom.

Warsztaty "Smok Bartek u dentysty".

22 marca 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy „Smok Bartek u dentysty”, które były okazją do poznania się jak wygląda wizyta u dentysty i z jakich narzędzi korzysta stomatolog.

Panie higienistki zapoznały dzieci z zasadami zdrowego żywienia i sposobami dbania o zęby. Podczas rozmowy nasze najstarsze przedszkolaki popisały się znajomością witamin i warzyw, w których one znajdują. Dzieci uczyły się prawidłowego szczotkowania zębów. Dowiedziały się także jak zakłada się plombę i same próbowały ją wykonać. Szczególnie podobało się korzystanie z lampy termoutwardzalnej i lakierowanie zębów.

P3221178-Resizer-800
P3211079-Resizer-800
Przedszkolaki żegnają zimę.

21 marca 2018 roku Aby wiosna przyszła szybko, trzeba należycie pożegnać zimę. Zgodnie z tradycją nasze przedszkolaki zrobiły kolorowe marzanny i uroczyście żegnały się z zima, ale ona nadal pozostała - leży śnieg i jest zimno. Wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, bo zima wcześniej czy później odejdzie, a przyjdzie oczekiwana przez wszystkich wiosna.

Teatr baniek mydlanych.

21 marca 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w widowisku „Niesamowite Przygody Mistrza Bulbulasa”. Głównymi bohaterami spektaklu były olbrzymie bańki mydlane, które zrobiły na dzieciach niesamowite wrażenie. Wróżka Czarodziejówna pokazywała magiczne sztuczki i zdradzała poufne sekrety tworzenia kolorowych baniek. Dzięki niej, bańki – ku wielkiemu zachwytowi małych widzów ożywały w rękach bohaterów.

Spektakl zawierał wiele humorystycznych scen. a także część edukacyjną dotyczącą historii powstania mydła i znaczenia higieny.

Przedszkolaki wróciły pełne zachwytu i radości z pobytu w teatrze baniek mydlanych.

20180321_114713_HDR-Resizer-800
P3201071-Resizer-800
Pszczółki poznają zawód farmaceuty.

20 marca 2018 roku grupa Pszczółek gościła mamę Adasia K., która przybliżyła dzieciom zawód farmaceuty i miejsce jego pracy. Nasze najstarsze przedszkolaki dowiedziały się w jakich postaciach występują leki oraz w jaki sposób przygotowuje się je w aptece, a także poszerzyły swoją wiedzę o witaminach. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w quizie. Za odpowiedzi na pytania wszystkie Pszczółki otrzymały nagrody - kolorowanki „Akwarium 3D – ocean”, łamigłówki „Trenuj z Mollinkiem”, książeczki „Twój słoneczny elementarz” oraz naklejki.

Dzieci z grupy Pszczółek dziękują mamie Adasia za ciekawe spotkanie i prezenty.

Turniej tańca towarzyskiego.

18 marca 2018 roku chętne dzieci z grupy Pszczółek, Tygrysków i Słoneczek uczestniczyły w I Turnieju Tańca Towarzyskiego dla Par Początkujących oraz Formacji Tanecznych, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Świdniku. Pięć naszych par zajęło I miejsce oraz dwie pary drugie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Gratulujemy sukcesu naszym dzielnym tancerzom.

P3191056-Resizer-800
P3161044-Resizer-800
Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu.

16 marca 2018 roku w związku akcją „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu” mama Kai S. czytała dzieciom książkę S. Gefen, E. Keret „Noc bez księżyca”. Nasze najmłodsze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki, a Kaja była bardzo dumna ze swojej mamy.

Dziękujemy mamie Kai za wybór ciekawej bajki i zainaugurowanie naszej akcji.

Prosimy rodziców z Motylków o udział akcji „Mamo, tato poczytaj mi w przedszkolu”. Zapraszamy w piątki.

Słoneczka zakładają kącik przyrody.

16 marca 2018 roku pani z grupy Słoneczek przyniosła wiele różnorodnych nasion i cebulek. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały je, opisywały wygląd oraz porównywały ich kształt i wielkość. Starały się nawet odgadnąć jaka roślina z nich wyrośnie. Słoneczka sadziły cebulki frezji, mieczyków, irysów, tulipanów oraz cebuli Posiały także maciejkę, astry, cebulkę, pietruszkę, rzeżuchę oraz zioła – majeranek i miętę. Nasi mali ogrodnicy ustalili dyżury związane z pielęgnacją roślin w kąciku przyrody.

IMG_20180316_105423-Resizer-800
P3161040-Resizer-800
Udział w konkursie matematycznym

16 marca 2018 roku dwoje dzieci z grupy Pszczółek wzięło udział w IX edycji konkursu matematycznego „Poznajemy świat matematyki”, który odbył się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Podczas konkursu dzieci w zespołach dwuosobowych miały do rozwiązania 7 zadań, które dotyczyły dodawania i odejmowania, segregowania figur, układania rytmów według wzoru, kodowania, była także łamigłówka Sudoku.

Dziękujemy Leonowi i Karolowi za reprezentowanie naszego przedszkola.

Zabawy ciastoliną

15 marca 2018 roku dzieci z grupy Motylków bardzo lubią malować, rysować, wydzierać i przyklejać różne elementy z papieru oraz wycinać. Dzisiaj poznały nowe tworzywo jakim jest ciastolina. Bardzo szybko zauważyły, że jest kolorowa, miękka, że można ją ugniatać i formułować z niej różne kształty. Podczas eksperymentowania i zabawy dzieciom udało się ulepić ludziki, warzywa, zwierzątka, a nawet pizzę. Jako niespodziankę panie dały dzieciom foremki, które sprawiły im wiele radości, bowiem dzięki nim udało się wyczarować różne zwierzątka i pojazdy.

P3151003-Resizer-800
P3140974-Resizer-800
Pszczółki zakładają kącik przyrody.

14 marca 2018 roku Pszczółki zakładały wiosenny kącik przyrody. Każde dziecko posadziło swoją cebulę, którą będzie samodzielnie pielęgnować. Nasze najstarsze przedszkolaki bardzo cieszyły się, że będą miały możliwość opiekowania się swoją cebulką, zastanawiały się komu uda się wyhodować największy szczypiorek.

Szczepienia dzieci (z roczników 2013-2016) przeciwko pneumokokom – komunikat do rodziców i opiekunów

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. będziecie mogli bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom.

Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Kto może zostać zaszczepiony

Dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016)

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.

Co należy wiedzieć

  • Szczepienie jest dobrowolne i nieodpłatne!

  • Jeśli jesteś zainteresowany zaszczepieniem dziecka – zgłoś się w tej sprawie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej!

  • Szczepienia obejmują dzieci, które – po wcześniejszym umówieniu na wizytę szczepienną – zgłoszą się do lekarza do  20 kwietnia 2018 r.

  • Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki Synflorix zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy.

  • Pełen, dwudawkowy schemat szczepienia będzie realizowany od 20 marca 2018 r. do 29 czerwca 2018 r. przez przychodnie, które mają podpisany kontrakt z NFZ.

Jeśli chcesz zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, skontaktuj się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia.

Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne.

Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.

P3140966-Resizer-800
Zajęcia Klubu Małego Odkrywcy

14 marca 2018 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek odbyły się pokazy chemiczne w ramach Klubu Małego Odkrywcy „Żegnaj zimo-topimy bałwana”. Dzieci obserwowały i brały udział w doświadczeniach z rozpuszczalnikiem. Dowiedziały się co to są substancje toksyczne i jakie środki ostrożności należy zachować podczas kontaktu z takimi substancjami. Poznały także właściwości cieczy i zastosowanie styropianu.

Teatrzyk sportowy "Drużyna Kangura"

9 marca 2018 roku w naszym przedszkolu gościł teatrzyk sportowy „Drużyna Kangura”. Dzieci ze wszystkich grup i nawet najmłodsze Motylki razem z kangurem i jego przyjaciółmi wybrały się w podróż dookoła świata.

Podczas pobytu na poszczególnych kontynentach w towarzystwie cioci Pinguadeli i EL Małpino dzieci naśladowały sposoby poruszania się żyjących tam zwierząt. Drużyna kangura wykonywała także ćwiczenia z elementami gry w piłkę nożną. Zabawy i ćwiczenia wyzwoliły w dzieciach spontaniczną radość i przyniosły wiele satysfakcji. Na zakończenie zabaw sportowych wszystkie dzieci otrzymały od Kangura naklejki oraz pieczątki za zaangażowanie podczas wykonywania ćwiczeń.

P3090922-Resizer-800
P3080780-Resizer-800
Dzień Kobiet w Motylkach

8 marca 2018 roku grupa Motylków uroczyście obchodziła Dzień Kobiet. Dzieci zrobiły kwiatki dla swojej mamy i wszystkich pań w przedszkolu. Nasi najmłodsi panowie z pomocą swoich pań przygotowali uroczysty poczęstunek dla dziewczynek.

Przedstawienie „Kot Psot i przyjaciele”.

6 marca 2018 roku w przedszkolu gościł Teatru Pierwszego Kontaktu z Lublina, który wystawił bajkę „Kot Psot i przyjaciele”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody sympatycznego urwisa kota Psota, który w poszukiwaniu przygód odkrył, że strach ma wielkie oczy. Nasze przedszkolaki utożsamiały się z bohaterami bajki: kurką Trzypiórką, pieskiem Budkiem, borsukiem, myszką i tajemniczym Grochotem, którzy uświadomili dzieciom, że należy przełamywać swoje lęki, być posłusznym i cenić przyjaciół. Spektaklowi towarzyszyły radosne okrzyki i wybuchy śmiechu małych widzów.

P3060762-Resizer-800
Konkurs „W wiejskiej zagrodzie” organizowany przez Targi Lublin

5 marca 2018 roku chętne dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek przygotowały prace plastyczne na konkurs „W wiejskiej zagrodzie” organizowany przez Targi Lublin. Do konkursu z naszego przedszkola zostało zgłoszonych 20 prac plastycznych. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród nastąpi 11 marca 2018 r. o godz. 12.00 w Targach Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11, Lublin) podczas Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK 2018. Prace będzie można oglądać na wystawie w hali targów lubelskich.

Motylki zakładają kącik przyrody.

5 marca 2018 roku grupa Motylków zakładała kącik przyrody. Dzieci siały rzeżuchę i owies, sadziły cebulę oraz przesadzały żonkile i hiacynta. Nasze najmłodsze przedszkolaki doskonale radziły sobie z nasypywaniem ziemi do doniczek, sadzeniem i podlewaniem. Z zapałem i przejęciem mali ogrodnicy wykonywali wszystkie kolejne czynności. Wszystkie dzieci obserwować będą wzrost roślin oraz pielęgnować je.

P3060720-Resizer-800
IMG_20180226_111248-Resizer-800
Inscenizacja wiersza J. Tuwima "Rzepka"

26 lutego 2018 roku w związku z realizacją tematu „Co to znaczy pomagać?” mali artyści z grupy Słoneczek postanowili przygotować inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. Dzieci bardzo poważnie potraktowały swoje role i starały się z całych sił pomagać dziadkowi w wyciągnięciu rzepki. Inscenizacja wiersza zakończyła się wybuchem śmiechu i radości z faktu, że wspólnymi siłami udało się wyrwać rzepkę.

Finał wojewódzkiego turnieju wiedzy o ojczyźnie "Spacer po Polsce"

23 lutego 2018 roku dwoje dzieci z grupy Pszczółek wzięło udział w finale wojewódzkiego turnieju wiedzy o ojczyźnie „Spacer po Polsce”, który odbył się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. W finale uczestniczy musieli udzielić odpowiedzi na 12 pytań, które były dość trudne, dotyczyły np.: tradycji i zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, wskazania flag państw graniczących z Polską, ułożenia z puzzli mapy Polski, na podstawie podpisanych portretów wskazania urzędującego prezydenta miasta Lublina, dopasowania brakującego elementu do banknotu 50 złotowego. Nasi reprezentanci Karol. Ś. i Leon W. opowiadali wylosowaną legendę „Rycerze śpiący pod Giewontem”.

Nasi reprezentanci po zakończeniu finału zdobyli ax aequo I miejsce. W związku z tym była dogrywka, w wyniku której ostatecznie Leon i Karol zdobyli II miejsce.

Gratulujemy sukcesu.

20180223_115901-Resizer-800
P2230543-Resizer-800
Warsztaty przyrodniczo-kulinarne "Kuchnie świata"

23 lutego 2018 roku wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczo-kulinarnych „Kuchnie świata”. Dzieci słuchały opowiadania „O zmarzniętej szynszyli” oraz obserwowały parę szynszyli. Poznały przysmaki kuchni amerykańskiej oraz przygotowywały tosty z masłem orzechowym i hamburgery z żelek. Obserwowały także prażenie popcornu.

Warsztaty matematyczne "Potrafię mierzyć"

22 lutego 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Potrafię mierzyć”.

Celem warsztatów było poznanie prostych sposobów mierzenia długości – krokami, stopą, sznurkiem, centymetrem krawieckim, taśmą mierniczą, miarą stolarską i linijką.

Podczas warsztatów dzieci korzystały także z darów F. Froebla - patyczków oraz wiatraka matematycznego.

Proponowane zadania dzieci wykonywały bardzo starannie i z zaangażowaniem. Mierzenie sprawiało dzieciom wiele radości i dawało satysfakcję.

P2220501-Resizer-800
P2160439-Resizer-800
Wycieczka na Cavalidę

16 lutego 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek,Tygrysków i Pszczółek zwiedzały ekspozycję Cavalida Lublin w Regionalnym Centrum Wystawienniczym w Lubinie. Nasze przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Dzieci zwiedzały wystawę sprzętu jeździeckiego, karmy dla koni oraz obserwowały zawody w pokonywaniu toru przeszkód. Sensację wśród chłopców wzbudziła towarzysząca Cavaliadzie Lublin prezentacja BMW hybrydowego.

Gry i zabawy na magicznym dywanie

15 lutego 2018 roku - nasze przedszkolaki bardzo lubią zabawy na magicznym dywanie, dlatego też do przedszkola został zakupiony dodatkowy zestaw, który składa się z 48 gier i zabaw interaktywnych. Pakiet ten zawiera gry i zabawy edukacyjne oraz rozwijające sprawność i koordynację ruchowo-wzrokową. Wszystkie gry cieszą się powodzeniem, ale dzieci szczególnie upodobały sobie gry: podwodne zwierzęta, spacer w chmurach, lot na Marsa, cztery planety, głodny dinozaur i uwolnij baloniki. Zabawy te wyzwalają w dzieciach wiele radości i dążenie do osiągania coraz to lepszych wyników w rywalizacji grupowej.

P2150346-Resizer-800
P2090230-Resizer-800
Ferie na sportowo

9 lutego 2018 roku wszystkie dzieci wzięły udział w przedszkolnych zawodach sportowych. Nasi mali sportowcy zmagali się zakresie kilku sprawności np. biegu, rzutu woreczkiem, skoku, równowagi podczas pokonywania toru przeszkód, chodzenia na czworakach tyłem oraz wspinania się po drabinkach. Współzawodnictwo sprawiło dzieciom wiele radości i było okazją do uczenia godzenia się z przegraną. Po zawodach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu
P2080153-Resizer-800
P2080134-Resizer-800
Teatr "Niesforne księżniczki"

8 lutego 2018 roku dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Niesforne księżniczki” w wykonaniu artystów Teatru Jana Brzechwy w Lublinie. Dziewczynki z powodzeniem grały rolę niesfornych księżniczek: Alicji, Antoniny i Katarzyny, chłopcy zaś Medyceuszy i żołnierzy.

Przedstawieniu towarzyszyły okrzyki radości i śmiech.

Warsztaty konstrukcyjne Mammutico

7 lutego 2018 roku nasze przedszkolaki otrzymały do dyspozycji nowe klocki Smart 440 "Wielka wyprawa". Ten niesamowity zestaw składa się z 444 klocków Mammutico, w tym 151 klocków typu wafle, koła, półkola i rozdzielacze, 143 różnych makaronów i 150 kostek.

Dzięki takiej ilości klocków cała grupa dzieci może z powodzeniem wznosić budowle. Klocki te, dają możliwość wspaniałej zabawy, rozwijają wyobraźnię i kreatywność, pozwalają na swobodne łączenie ich w proste lub skomplikowane konstrukcje. Dzieci mogą budować swój własny świat, szukać nowych rozwiązań i uczyć się samodzielności.

Podczas warsztatów konstrukcyjnych dzieci indywidualnie lub w zespołach wznosiły różnorodne budowle, które przybierały ciekawe i niepowtarzalne kształty.

 

P2070097-Resizer-800
P2070114-Resizer-800
Nasze przedszkolaki w bibliotece

7 lutego 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały książki oraz bawiły się w kącikach zainteresowań. Pomimo rumieńców na policzkach namalowanych przez mróz, dzieci wróciły radosne i zadowolone z pieszej wycieczki.

Klub małego odkrywcy

5 lutego 2018 roku w grupie Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek odbyły się zajęcia w ramach Klubu Małego Odkrywcy „Wanna z cytryną” prowadzone przez instruktora Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” w Lublinie. Dzieci obserwowały oraz brały aktywny udział w doświadczeniach z sokiem z cytryny, kwaskiem cytrynowym, octem, mlekiem, barwnikami, płynem do mycia naczyń, a także formułowały wnioski na podstawie obserwowanych zjawisk.

P2050045-Resizer-800
P2020014-Resizer-800
Dzień babci i dziadka w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie

2 lutego 2018 roku przedszkolaki z grupy Słoneczek i Tygrysków gościły w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyły pensjonariuszom symboliczny bukiet róż. W podziękowaniu za udział w uroczystości dzieci otrzymały słodkie upominki.

Dzieci były bardzo zadowolone ze swoich występów oraz wizyty.

Ferie z filmem w naszym przedszkolu

1 lutego 2018 roku przedszkolaki uczestniczyły w seansie filmowym. Dzieci poprzez głosowanie wybrały dwa filmy i zażyczyły sobie popcorn. Dziewczynki oglądały film „Balerina”, zaś chłopcy „Lego Ninjago”.

P2010002-Resizer-800
P1310871-Resizer-800
Zumba w Naszym Przedszkolu

31 stycznia 2018 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach Zumby prowadzonych przez instruktora tańca. Nasze przedszkolaki dowiodły, że że taniec jest dla nich wielką przyjemnością oraz, że nawet tak szybki jak Zumba nie jest w stanie obniżyć poziomu ich energii.

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Uczta u wodza Inków”

26 stycznia 2018 roku w przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Uczta u wodza Inków”, podczas których dzieci poznały historię odkryć geograficznych oraz rośliny, które przywędrowały do nas z Ameryki.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały płaza ogoniastego – aksolotla meksykańskiego oraz robiły szaszłyki owocowe i polewały je sosem czekoladowym z fontanny.

P1260790-Resizer-800
20180126_105358-Resizer-800
Turniej wiedzy o ojczyźnie Spacer po Polsce.

26 stycznia 2018 roku dwoje dzieci z grupy Pszczółek Leon W. i Karol Ś. wzięło udział w wojewódzkim turnieju wiedzy o ojczyźnie „Spacer po Polsce”, który odbył się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Podczas turnieju dzieci w zespołach dwuosobowych, na kartach pracy, udzielały odpowiedzi na 12 pytań, które dotyczyły, np.: znajomości tańców narodowych, rzek polskich, hymnu, godła i flagi Polski, obiektów charakterystycznych dla Warszawy oraz znajomości legend.

Dziękujemy Leonowi i Karolowi za reprezentowanie naszego przedszkola.

Dzień Babci i Dziadka 2018

24 i 25 stycznia 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji wyjątkowego święta w roku jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły oraz bawiły się wspólnie z Babciami i Dziadkami.

Przedszkolaki na uroczystość przygotowały także upominki, które wręczyły swoim Babciom i Dziadkom jako wyraz wdzięczności za okazywaną miłość.

Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzone chwile i życzymy aby radość, zdrowie i pomyślność towarzyszyły Państwu każdego dnia.

Babciu, Dziadku wnuki mówią wam w sekrecie,

że kochają Was najmocniej na świecie”.

P1250684-Resizer-800
Konkurs bożonarodzeniowy " Anioły są wśród nas"

25 stycznia 2018 roku w Przedszkolu Król Maciuś I w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji podsumowania VI Międzyprzedszkolnego Konkursu Bożonarodze- niowego „Anioły są wśród nas”, w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola. Gratulujemy Ronisiowi A. zdobycia tytuł „Anioła Facebook'a” w kategorii wiekowej 3-4 latki, gratulujemy także Antosiowi B. i Martynce K. za to, że ich prace zostały wyróżnione.

Rekrutacja na rok szkolny 2018-2019

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z Procedurą rekrutacji dzieci do Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia w Lublinie, Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 składają do 10 lutego 2018 roku.

P1190333-Resizer-800
Warsztaty matematyczne

19 stycznia 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Na placu budowy”. Celem warsztatów było poznanie brył geometrycznych (walca, kuli prostopadłościanu i sześcianu) poprzez manipulowanie i zabawy darami F. Froebla.

Bal karnawałowy 2018

16 stycznia 2018 roku w przedszkolu odbył się bal karnawałowy, który prowadził Tata Kai proponując dzieciom różnorodne tańce i pląsy. Dzieci przebrane były za postacie ze znanych bajek. Na balu między innymi można było spotkać wróżki, księżniczki, śnieżynki, Królową Śniegu, krakowiankę, wampira, policjantów, Spajder-Mana, Batmana, Ninję, Zorro, strażaka Sama, Boba Budowniczego, Lorda Wadera, Piotrusia Pana, Kubusia Puchatka, Elzę, Sobellę oraz wiele innych kolorowych postaci. Nasze przedszkolaki zachwycone były proponowanymi zabawami i tańcami oraz efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Podczas balu najstarsze przedszkolaki, zamiast utworów dla dzieci, prosiły o Despacito oraz inne przeboje dyskotekowe.

Serdecznie dziękujemy Tacie Kai za wspaniałą zabawę.

P1160122-Resizer-800
P1100046-Resizer-800
Przegląd zespołów kolędniczych

10 stycznia 2018 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w przeglądzie zespołów kolędniczych „Szczodraki 2017/2018”, który odbył się w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie. Podczas przeglądu przedszkolaki zaprezentowały piosenki „Leć kolędo w świat”, „Znak pokoju”, pastorałkę „Betlejem” oraz kolędę „Wesoła nowina”.

Przygotowanie do święta Trzech Króli

5 stycznia 2018 roku do naszego przedszkola przybyli Trzej Królowie i każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie Słoneczka wspólnie z paniami przygotowały złote korony, które wezmą ze sobą do domu.

P1050027-Resizer-800
IMG_20171220_121645-Resizer-800
SŁONECZKA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT.

21 grudnia 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wykonały okolicznościowy plakat, piękne bombki oraz łańcuchy, które zawieszą na swoje choinki. Każde z dzieci starało się aby jego łańcuch był kolorowy i jak najdłuższy.

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PRZEDSZKOLU

21 grudnia 2017 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci i pracowników przedszkola. Wszyscy nawzajem składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski

PC200129-Resizer-800
PC200200-Resizer-800
Jasełka u Motylków

20 grudnia 2017 roku w Motylkach odbyły się jasełka, w których uczestniczyli rodzice i dziadkowie dzieci. Nasze najmłodsze przedszkolaki – aniołki, pasterze, a także „psotny” diabełek wyglądały fantastycznie w pięknych strojach na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów naszych maluchów. Dzieci prezentowały inscenizację „Idziemy do szopki”, śpiewały kolędy oraz tańczyły.

Koncert „Zimowa opowieść”

20 grudnia 2017 roku dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w koncercie „Zimowa opowieść” w wykonaniu muzyków Muz Art w Lublinie. Przedszkolaki wspólnie z muzykami wybrały się do Stanów Zjednoczonych Ameryki, aby zobaczyć jak tam obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Podczas koncertu prezentowane były gwiazdkowe przeboje oraz było wiele okazji do wspólnego śpiewania kolęd.

PC200114-Resizer-800
PC190071-Resizer-800
Jasełka w Domu Kultury LSM

19 grudnia 2017 roku w Domu Kultury LSM w Lublinie odbyły się jasełka, które przygotowały dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek. Nasze przedszkolaki zaprezentowały trzy inscenizacje „Aniołkowo”, „Przygotowania świąteczne” oraz „W stajence Betlejemskiej”, tańczyły walce świąteczne oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Dziękujemy dzieciom za przypomnienie biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem Jezusa na świat oraz za stworzenie ciepłej, świątecznej atmosfery. Dziękujemy także rodzicom za liczne przybycie i spędzenie razem z nami tych miłych chwil.

Zajęcie otwarte w grupie Pszczółek "W świątecznym nastroju"

14 grudnia 2017 roku w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców

W świątecznym nastroju”. Nasze najstarsze przedszkolaki rozwiązywały zagadki, które czytali rodzice oraz przy pomocy pani czytały fragmenty opowiadania A. Galicy „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?”. Na zakończenie zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne stroiki, który zabrały ze sobą do domu. W sali zapanowała ciepła i radosna świąteczna atmosfera. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i aktywny udział w zajęciach.

PC140248-Resizer-800
PC120210-Resizer-800
Zajęcia otwarte w grupie Słoneczek „Niech każdy zapamięta wyjątkowe święta”

12 grudnia 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek gościły rodziców na zajęciach otwartych „Niech każdy zapamięta wyjątkowe święta”, które rozpoczęły się wspólną z rodzicami gimnastyką przy muzyce. Z okazji zbliżających się świąt Słoneczka w prezencie otrzymały kolejny dar. Manipulując nim, starały się odgadnąć co jest w środku, każdy przedszkolak miał inny ciekawy pomysł na zawartość pudełka. Dzieci i rodzice obejrzeli także teatrzyk stolikowy „Dawno temu w Betlejem” oraz pracowali razem z dziećmi w zespołach zabawowo – zadaniowych. Na zakończenie w miłej, świątecznej atmosferze odbyła się degustacja pierniczków udekorowanych przez grupę artystyczną.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

Wizyta Mikołaja

6 grudnia 2017 roku przedszkole odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem - piękną  śnieżynką. Podczas spotkania dzieci popisywały się przed Mikołajem piosenkami i wierszami, brały udział we wspólnych zabawach oraz otrzymały prezenty. Spotkanie z Mikołajem przyniosło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

PC060081-Resizer-800
PC011075-Resizer-800
Wycieczka do Regionalnego Centrum Wystawienniczego w Lubinie

1.12.2017 r. Słoneczka, Tygryski i Pszczółki były na wycieczce w Regionalnym Centrum Wystawienniczym w Lubinie. Dzieci oglądały ogromne mobilne akwarium z rybami z polskich rzek i jezior. Przewodnik demonstrował dzieciom sprzęt wędkarski oraz opowiadał o rybach pływających w akwarium.

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Świąteczne pierniki”

1.12.2017 r. w przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarnych „Świąteczne pierniki”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały popielice afrykańskie, ozdabiały pierniczki w kształcie wiewiórki oraz słuchały bajkę edukacyjną o zapominalskiej wiewiórce.

PC011022-Resizer-800
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Andzrzejki w naszym przedszkolu

30 listopada 2017 r. z okazji andrzejek w przedszkolu gościły dwie wróżki, które zaprosiły dzieci do świata czarów i wróżb. Nasze przedszkolaki dowiedziały się co ich czeka w najbliższej przyszłości. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były też okazją do wspólnej zabawy.

Ten magiczny dzień wróżb i czarów urozmaicony był wspólnymi tańcami przy dźwiękach wesołej muzyki. Był także przewidziany czas na wykonanie kolorowych świeczników, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

Międzyprzedszkolny przegląd Koszyk Zdrowia

28 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie międzyprzedszkolnego przeglądu plastycznego „Koszyk zdrowia”, w którym brały udział dzieci z  dwóch sąsiednich przedszkoli oraz reprezentanci wszystkich grup z naszego przedszkola.

Uczestnicy konkursu obejrzeli inscenizację wiersza przygotowaną przez panią Monikę i panią Ewelinkę „Rzecz wydaje się wątpliwa, by kłóciły się warzywa”. Za udział w przeglądzie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody oraz zostały zaproszone na zdrowy owocowy poczęstunek. Po uroczystości nasi goście chętnie bawili się w kącikach zainteresowań, dzieci próbowały też inscenizować wiersz. korzystając z sylwet warzyw.

PB280734-Resizer-800
PB240592-Resizer-800
Wizyta w Miejskiej Bibliotece

24 listopada 2017 roku po raz kolejny w tym roku szkolnym dzieci ze wszystkich grup były w Miejskiej Bibliotece im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały wybrane przez siebie książki, które w domu przeczytają razem z rodzicami. Podczas pobytu w bibliotece dzieci bawiły się w kącikach zainteresowań oraz wykonywały prace plastyczne. 

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Każdy z nich był piękny i kolorowy. Dzieci bawiły się, śpiewały, recytowały wierszyki, a panie czytały opowiadania. Wszystkie były o misiach. Pani Ewelinka wykonała misiową fotobudkę i wszystkie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, a także namalowały portret swojego misia.

PB240723-Resizer-800
Teatrzyk Calineczka

21 listopada 2017 roku dzieci obejrzały teatrzyk „Calineczka” w wykonaniu artystów firmy Magnus Grybów. Po spektaklu odbyła się sesja zdjęciowa, w której uczestniczyły wszystkie dzieci, chętnie pozując do zdjęć.

Pokaz iluzji

21 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu gościliśmy iluzjonistę, który za pomocą magicznej różdżki przeniósł małych widzów we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej zabawy. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnym czarowaniu, a niektóre z nich miały możliwość asystowania iluzjoniście podczas wykonywania sztuczek. Pokaz dzieci oglądały z wielkim zdziwieniem, często zadając pytania „jak to się stało?”, „jak pan to robi?”. Każda wykonana sztuczka nagradzana była gromkimi brawami, a cały pokaz przysporzył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Szczególnie podobały się triki z butelkami, sznurkiem, łamiącą się różdżką i czarodziejskim workiem.

Wizyta lekarza w naszym przedszkolu

20 listopada 2017 roku grupa Pszczółek gościła mamę Jasia S., która przybliżyła dzieciom zawód lekarza i miejsce jego pracy. Nasze najstarsze przedszkolaki dowiedziały się także jakie podstawowe badania wykonywane są w gabinecie lekarskim oraz uczestniczyły w tych badaniach, np. słuchając bicia serca kolegi, osłuchując sobie nawzajem płuca oraz badając puls.

Teatrzyk sportowy

17 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu gościł teatrzyk sportowy „Drużyna kangura”. Dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek razem z kangurem i jego przyjaciółmi wybrały się w podróż dookoła świata. Podczas pobytu na poszczególnych kontynentach dzieci naśladowały sposoby poruszania się żyjących tam zwierząt. Drużyna kangura grała w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę strzelając gole i zdobywając punkty. Zabawy i rywalizacja sportowa wyzwoliły w dzieciach spontaniczną radość, co chwilę rozlegały się okrzyki „hura drużyna kangura”. Na zakończenie zmagań sportowych wszystkie drużyny otrzymały od kangura naklejki oraz pieczątki za sportową postawę.

Wizyta w filharmonii " Czas mazurka"

13 listopada 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek były w Filharmonii Lubelskiej na koncercie patriotycznym „Czas mazurka”. Podczas koncertu prezentowane były tańce narodowe: mazurek, oberek, polka, krakowiak, kujawiak i polonez. Wszystkie uczestniczące w koncercie dzieci miały możliwość zatańczenia na dużej scenie jednego z wybranych tańców, z czego były bardzo dumne. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Bawimy się "darami Froebla"

10 listopada 2017 roku proces dydaktyczno-wychowawczy realizowany jest w oparciu o program Dar zabawy, który uwzględnia założenia koncepcji Friedricha Froebla. Szczególny nacisk położony jest na aktywność zabawową w procesie poznawania przez dziecko świata. Dzieci pracują w grupach zabawowo-zadaniowych, np. w grupie badawczej, gospodarczej, twórczej. W celu umożliwienia realizacji koncepcji sala grupy Słoneczek została wyposażona w zestaw „darów Froebla”, który składa się z wełnianych piłeczek, drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, mozaiki, patyczków i pierścieni ułożonych w zestawy umieszczone w drewnianych pudełkach. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z „darów” podczas zajęć proponowanych przez nauczyciela, jak też podczas zabaw swobodnych. Ponadto do podejmowania aktywności zabawowej inspirują dzieci zorganizowane w sali kąciki: darów, twórczych prac ręcznych, badawczy i gospodarczy.

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2017 roku grupa Pszczółek przygotowała montaż słowno -muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Nasze najstarsze przedszkolaki bardzo ładnie prezentowały się w odświętnych strojach oraz przypiętych do piersi kotylionach. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski przez dzieci i licznie zgromadzonych rodziców. Nasze przedszkolaki pamiętały o zachowaniu należytej postawy.

Dzieci z wielkim przejęciem recytowały piękne wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, nie mogło wśród nich zabraknąć „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz pieśni Legionów „My Pierwsza Brygada”, podczas słuchania której u wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Miłym akcentem na zakończenie akademii było zatańczenie polskiego tańca ludowego krakowiaka. Uroczystość była jedną z pierwszych lekcji historii w życiu przedszkolaków, którą na pewno zapamiętają. Jesteśmy dumni z postawy patriotycznej naszych przedszkolaków.

Zabawy i gry na dywanie interaktywnym

9 listopada 2017 roku nasze przedszkolaki, podobnie jak w inne dni bardzo chętnie korzystały z magicznego dywanu. Ta multimedialna pomoc rozwija u dzieci zdolność skupienia uwagi, motorykę dużą, orientację przestrzenną, umiejętność wyrażania pozytywnych emocji i szybkiej reakcji na sygnał. Dodatkowo magiczny dywan pełni funkcję odprężająco-relaksującą i uczy zasad zdrowej rywalizacji. Szczególnym powodzeniem u dzieci cieszą się gry: wyścigi, piłka nożna, piłka wodna, pogromca balonów, tropiciele śladów, kamyczki.

Przegląd wierszy i piosenek patriotycznych

9 listopada 2017 roku dwoje dzieci z naszego przedszkola - Helena Ś. i Leon W. z Pszczółek wzięło udział w VI Przeglądzie wierszy i piosenek patriotycznych „Bo to nasz kraj, nasza ojczyzna” zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 w Lubinie, który odbył się w Domu Opieki Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Dzieci za udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody dla siebie oraz dla swojej grupy. Gratulujemy Helence i Leonowi oraz dziękujemy za bardzo dobre zaprezentowanie naszego przedszkola.

Spektakl "Stoliczku nakryj się"

7 listopada 2017 roku w przedszkolu gościł Teatr Jana Brzechwy z Lublina prezentując spektakl oparty na motywach baśni braci Grimm „Stoliczku nakryj się”. Dominującym tematem w przedstawienia było pokazanie dzieciom, w jakie „tarapaty” można popaść przywłaszczając sobie cudzą rzecz. Nasze przedszkolaki brały aktywny udział w przedstawieniu poprzez wspólne wygłaszanie określonych kwestii oraz wcielając się w różne role, np. w baranka, kije samobije, które dały nauczkę karczmarce. Podczas spektaklu nasze przedszkolaki doskonale się bawiły, były gromkie brawa, wiele radości i spontaniczne wybuchy śmiechu.

Klub Małego Odkrywcy

31 października 2017 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek rozpoczęły się zajęcia Klubu Małego Odkrywcy. Będą one okazją do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata chemii i fizyki poprzez uczestnictwo dzieci w doświadczeniach i eksperymentach. Naszym najstarszym przedszkolakom bez użycia ust i pompki udało się nadmuchać balon wykorzystując sodę i ocet. Dzieci budowały także balonowy odrzutowiec oraz spowodowały wybuch wulkanu.

Pasowanie na przedszkolaka

27 października 2017 roku w grupie Motylków odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami zdobyte w przedszkolu umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wszystkie nasze maluchy bardzo się starały, były dzielne i radosne. Z okazji swojego święta otrzymały od rodziców słodką niespodziankę.

Wszystkim naszym Milusińskim życzymy, aby każdy dzień w przedszkolu był radosny, wypełniony zabawą i śmiechem.

Warsztaty przyrodniczo - kulinarne

27 października 2017 roku we wszystkich grupach odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Ile nóg ma stonoga?”. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały wija afrykańskiego oraz wykonały stonogę z masy czekoladowej, która bardzo im smakowała. Uczestniczyły także w zabawach inspirowanych treścią wiersza o stonodze.

Zabawy naszych przedszkolaków

24 października 2017 roku nasze przedszkolaki, podobnie jak każdego dnia chętnie podejmowały różnego rodzaju zabawy. Dziewczynki bawiły się lalkami odtwarzając wiernie treść swoich doświadczeń związanych z pielęgnacją  młodszego rodzeństwa. Chłopcy natomiast wykorzystując różnego rodzaju klocki, łącząc ze sobą elementy zestawów do konstruowania wznosili bardzo pomysłowe budowle. Fascynujące dla najstarszych dzieci jest także układanie puzzli, czym więcej elementów tym chętniej podejmują wyzwanie łącząc się w zespoły kilkuosobowe. Podziwiać należy wytrwałość, współpracę oraz spostrzegawczość przedszkolaków.

PA200108-Resizer-800
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

20 października 2017 roku dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym w bibliotece były nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy Motylków. Dzieci oglądały wystawę prac zgłoszonych na konkurs „ Kubuś Puchatek”oraz słuchały legendy „Jak Lublin został Lublinem”, malowały, wyklejały sylwety zabytków Lublina oraz wypożyczały książki. Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały drobne nagrody, którymi chwaliły się po powrocie do przedszkola.

Zajęcia otwarte w grupie Tygrysków

19 października 2017 roku rodzice dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyli w zajęciach otwartych

Matematyka to zabawa, ale rywalizacja to nie łatwa sprawa”. Dzieci rywalizując ze sobą w dwóch zespołach popisywały się przed rodzicami umiejętnościami z zakresu liczenia, segregowania, rozpoznawania cyfr oraz kształtów figur. Za poprawnie wykonane zadania wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

PA190102-Resizer-800
PA130056-Resizer-800
Warsztaty matematyczne.

13 października 2017 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek brały udział w warsztatach matematycznych „Sekrety pani jesieni”. Nasze przedszkolaki uczyły się dodawać i odejmować rozwiązując zagadki matematyczne, uczestnicząc w grach i zabawach ruchowych z chustą animacyjną oraz podczas wykonywania zadań z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.

Owocowe szaszłyki

12 października 2107 roku w związku z realizacją tematyki „Dary sadu” nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Pszczółek zaproponowały przygotowanie owocowych szaszłyków. Dzieci do przedszkola przyniosły przeróżne owoce. Od rana czekały kiedy włożą fartuszki i zabiorą się do pracy. Nasze Pszczółki z zaangażowaniem kroiły owoce i samodzielnie robiły szaszłyki. Nikogo nie trzeba było namawiać do ich degustacji. Wszystkie szaszłyki były bardzo pyszne i zostały bardzo szybko zjedzone. Umiejętność robienia szaszłyków przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.

PA120009-Resizer-800
PA100002-Resizer-800
Karate

10 października 2017 roku najstarsze przedszkolaki z grupy Tygrysków i Pszczółek po raz kolejny wzięły udział w zajęciach karate, które prowadzi wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy oraz były mistrz świata. Podczas zajęć dzieci poznają tajniki karate tradycyjnego, ćwiczą koordynację ruchową i koncentrację uwagi, uczą się szybkiej reakcji na polecenia instruktora.

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z entuzjazmem i zaangażowaniem biorą udział w zajęciach.

Motylki uczą się języka angielskiego.

5 października 2017 roku nasze najmłodsze przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego. Dzieci uwielbiają proponowane przez lektora zabawy muzyczne, które wywołują radość i uśmiech na twarzach dzieci. Razem z lektorem języka angielskiego uczą kolorowe pacynki, które wzbudzają emocje i zainteresowanie oraz tworzą tajemniczą atmosferę, która wywołuje zainteresowanie dzieci.

PA050004-Resizer-800
PA040013-Resizer-800
Motylki na wycieczce

4 października 2017 roku w związku z realizacją tematyki „Jesienią, jesienią sady się rumienią” nasze najmłodsze przedszkolaki wybrały się na pierwszą w tym roku przedszkolnym wycieczkę do sklepu warzywniczego. Dzieci samodzielnie kupiły wybrane przez siebie owoce, które po powrocie do przedszkola chętnie degustowały.

Baśń o zaklętym kaczorze

3 października 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek były w Centrum Spotkania Kultur w Lubinie na spektaklu teatralnym „Baśń o zaklętym kaczorze” w wykonaniu artystów Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Nasze przedszkolaki z teatru wróciły pełne wrażeń. Bardzo podobała się im główna bohaterka Weronika oraz piosenka, którą śpiewała. Oglądając sztukę dzieci w myślach wspomagały główną bohaterkę w pokonaniu złej czarownicy. Przedszkolaki zachwycały się niesamowitymi efektami specjalnymi oraz przyznały się do tego, że niektóre z nich trochę bały się czarownicy.

PA030009-Resizer-800
P9290325-Resizer-800
Warsztaty matematyczne

29 września 2017 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek odbyły się warsztaty matematyczne ”Wesołe zabawy-orientuję się w przestrzeni”. Dzieci poprzez różnorodne gry, zabawy i ćwiczenia nabywały umiejętność orientacji w przestrzeni.

Warsztaty teatralne 28.09.2017

Dzisiaj dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek po raz pierwszy uczestniczyły w warsztatach teatralnych, podczas których poznały niektóre tajniki sztuki aktorskiej. Celem warsztatów jest stworzenie dzieciom możliwości wspaniałej zabawy, podczas której będą uczyć się ruchów, gestów scenicznych, ćwiczyć poprawną wymowę oraz wyobraźnię sceniczną. Nasze przedszkolaki będą bawić się w teatr oraz samodzielnie tworzyć zakończenie bajek oraz scenek dramowych. Występy przed publicznością będą okazją do autoprezentacji i eliminowania nieśmiałości.

P9280275-Resizer-800
P9250272-Resizer-800
Nasze podręczniki

25 września 2017 roku dzieci z najstarszej grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z nowymi podręcznikami. Pracowite Pszczółki już od początku roku przedszkolnego rozpoczęły przygotowania do podjęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Nasze najstarsze przedszkolaki korzystać będą z pakietu edukacyjnego Trampolina, który składa się z trzech części: Karty pracy, Dobrze piszę, czytam i liczę oraz Emocje. Obok ćwiczeń ogólnorozwojowych w pakiecie znajdują się zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia.

Ślimak, ślimak pokaż rogi.

22 września 2017 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Ślimak, ślimak pokaż rogi”, podczas których dzieci uczyły się wiersza o ślimaku oraz dowiedziały się w jaki sposób powstają perły. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały afrykańskie ślimaki giganty, bez obawy degustowały małże. Wszystkim dzieciom udało się wykonać z warzyw figurki ślimaka, które później ze smakiem skonsumowały.

P9220231-Resizer-800
P9220257-Resizer-800
Jesienny Korowód

22 września 2017 roku dzieci ze wszystkich grup wyruszyły na spacer w jesiennym korowodzie. Przedszkolaki witały jesień przyozdobione kolorowymi kotylionami, jesiennymi wiankami oraz kwiatami. Pomimo chłodu i jesiennych chmur było wesoło i kolorowo.

Dzień Przedszkolaka 2017

20 września 2016 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze bawiły się w przedszkolnej dyskotece. Z radością tańczyły różne tance, np. makarenę, zorbę, zumbę, mucholota oraz brały udział w muzycznych zabawach. Przedszkolaki z okazji ich święta otrzymały drobne upominki.

P9200119-Resizer-800
IMG_20170915_114047
Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

15 września 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek robiły sałatkę owocową. Nasze przedszkolaki samodzielnie myły i kroiły owoce oraz komponowały zdrowe sałatki, które bardzo im smakowały. Do degustacji zaprosiły także dzieci z innych grup oraz panie.

Koncert „Muzyczne podróże”

13 września 2017 roku w przedszkolu odbył się koncert „Muzyczne podróże”w wykonaniu artystów Centrum Rozwoju Dziecka w Lublinie. Podczas koncertu dzieci rozwiązywały zagadki oraz odbyły podróż muzyczną po wielu państwach, np. Włochy, Portugalia, Stany Zjednoczone, Czechy, Francja, Rosja, Argentyna słuchając piosenek charakterystycznych dla tych krajów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
f08_003
Wizyta w Miejskiej Bibliotece

11 września 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały książki, które w domu przeczytają im rodzice. Podczas pobytu w bibliotece dzieci bawiły w różnych kącikach zainteresowań. 

Święto patronalne w Domu Pomocy Społecznej Im. Matki Teresy z Kalkuty

5 września 2017 roku dzieci reprezentujące grupę Słoneczek i Pszczółek przedstawiły część artystyczną z okazji święta patrona Domu Pomocy Społecznej w Lublinie Matki Teresy z Kalkuty. Pensjonariuszom domu występy dzieci bardzo się podobały, sprawiły wiele radości i wzruszeń.

20170905_133229
separator
to top button