AKTUALNOŚCI

P2160439-Resizer-800
Wycieczka na Cavalidę

16 lutego 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek,Tygrysków i Pszczółek zwiedzały ekspozycję Cavalida Lublin w Regionalnym Centrum Wystawienniczym w Lubinie. Nasze przedszkolaki z wycieczki wróciły pełne emocji i pozytywnych wrażeń. Dzieci zwiedzały wystawę sprzętu jeździeckiego, karmy dla koni oraz obserwowały zawody w pokonywaniu toru przeszkód. Sensację wśród chłopców wzbudziła towarzysząca Cavaliadzie Lublin prezentacja BMW hybrydowego.

Gry i zabawy na magicznym dywanie

15 lutego 2018 roku - nasze przedszkolaki bardzo lubią zabawy na magicznym dywanie, dlatego też do przedszkola został zakupiony dodatkowy zestaw, który składa się z 48 gier i zabaw interaktywnych. Pakiet ten zawiera gry i zabawy edukacyjne oraz rozwijające sprawność i koordynację ruchowo-wzrokową. Wszystkie gry cieszą się powodzeniem, ale dzieci szczególnie upodobały sobie gry: podwodne zwierzęta, spacer w chmurach, lot na Marsa, cztery planety, głodny dinozaur i uwolnij baloniki. Zabawy te wyzwalają w dzieciach wiele radości i dążenie do osiągania coraz to lepszych wyników w rywalizacji grupowej.

P2150346-Resizer-800
P2090230-Resizer-800
Ferie na sportowo

9 lutego 2018 roku wszystkie dzieci wzięły udział w przedszkolnych zawodach sportowych. Nasi mali sportowcy zmagali się zakresie kilku sprawności np. biegu, rzutu woreczkiem, skoku, równowagi podczas pokonywania toru przeszkód, chodzenia na czworakach tyłem oraz wspinania się po drabinkach. Współzawodnictwo sprawiło dzieciom wiele radości i było okazją do uczenia godzenia się z przegraną. Po zawodach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.

Tłusty czwartek w naszym przedszkolu
P2080153-Resizer-800
P2080134-Resizer-800
Teatr "Niesforne księżniczki"

8 lutego 2018 roku dzieci obejrzały przedstawienie teatralne „Niesforne księżniczki” w wykonaniu artystów Teatru Jana Brzechwy w Lublinie. Dziewczynki z powodzeniem grały rolę niesfornych księżniczek: Alicji, Antoniny i Katarzyny, chłopcy zaś Medyceuszy i żołnierzy.

Przedstawieniu towarzyszyły okrzyki radości i śmiech.

Warsztaty konstrukcyjne Mammutico

7 lutego 2018 roku nasze przedszkolaki otrzymały do dyspozycji nowe klocki Smart 440 "Wielka wyprawa". Ten niesamowity zestaw składa się z 444 klocków Mammutico, w tym 151 klocków typu wafle, koła, półkola i rozdzielacze, 143 różnych makaronów i 150 kostek.

Dzięki takiej ilości klocków cała grupa dzieci może z powodzeniem wznosić budowle. Klocki te, dają możliwość wspaniałej zabawy, rozwijają wyobraźnię i kreatywność, pozwalają na swobodne łączenie ich w proste lub skomplikowane konstrukcje. Dzieci mogą budować swój własny świat, szukać nowych rozwiązań i uczyć się samodzielności.

Podczas warsztatów konstrukcyjnych dzieci indywidualnie lub w zespołach wznosiły różnorodne budowle, które przybierały ciekawe i niepowtarzalne kształty.

 

P2070097-Resizer-800
P2070114-Resizer-800
Nasze przedszkolaki w bibliotece

7 lutego 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały książki oraz bawiły się w kącikach zainteresowań. Pomimo rumieńców na policzkach namalowanych przez mróz, dzieci wróciły radosne i zadowolone z pieszej wycieczki.

Klub małego odkrywcy

5 lutego 2018 roku w grupie Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek odbyły się zajęcia w ramach Klubu Małego Odkrywcy „Wanna z cytryną” prowadzone przez instruktora Centrum Twórczego Rozwoju „Artystyka” w Lublinie. Dzieci obserwowały oraz brały aktywny udział w doświadczeniach z sokiem z cytryny, kwaskiem cytrynowym, octem, mlekiem, barwnikami, płynem do mycia naczyń, a także formułowały wnioski na podstawie obserwowanych zjawisk.

P2050045-Resizer-800
P2020014-Resizer-800
Dzień babci i dziadka w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie

2 lutego 2018 roku przedszkolaki z grupy Słoneczek i Tygrysków gościły w Domu Opieki i Rehabilitacji Comfort Place w Jastkowie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyły pensjonariuszom symboliczny bukiet róż. W podziękowaniu za udział w uroczystości dzieci otrzymały słodkie upominki.

Dzieci były bardzo zadowolone ze swoich występów oraz wizyty.

Ferie z filmem w naszym przedszkolu

1 lutego 2018 roku przedszkolaki uczestniczyły w seansie filmowym. Dzieci poprzez głosowanie wybrały dwa filmy i zażyczyły sobie popcorn. Dziewczynki oglądały film „Balerina”, zaś chłopcy „Lego Ninjago”.

P2010002-Resizer-800
P1310871-Resizer-800
Zumba w Naszym Przedszkolu

31 stycznia 2018 roku wszystkie dzieci uczestniczyły w zajęciach Zumby prowadzonych przez instruktora tańca. Nasze przedszkolaki dowiodły, że że taniec jest dla nich wielką przyjemnością oraz, że nawet tak szybki jak Zumba nie jest w stanie obniżyć poziomu ich energii.

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Uczta u wodza Inków”

26 stycznia 2018 roku w przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Uczta u wodza Inków”, podczas których dzieci poznały historię odkryć geograficznych oraz rośliny, które przywędrowały do nas z Ameryki.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały płaza ogoniastego – aksolotla meksykańskiego oraz robiły szaszłyki owocowe i polewały je sosem czekoladowym z fontanny.

P1260790-Resizer-800
20180126_105358-Resizer-800
Turniej wiedzy o ojczyźnie Spacer po Polsce.

26 stycznia 2018 roku dwoje dzieci z grupy Pszczółek Leon W. i Karol Ś. wzięło udział w wojewódzkim turnieju wiedzy o ojczyźnie „Spacer po Polsce”, który odbył się w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Podczas turnieju dzieci w zespołach dwuosobowych, na kartach pracy, udzielały odpowiedzi na 12 pytań, które dotyczyły, np.: znajomości tańców narodowych, rzek polskich, hymnu, godła i flagi Polski, obiektów charakterystycznych dla Warszawy oraz znajomości legend.

Dziękujemy Leonowi i Karolowi za reprezentowanie naszego przedszkola.

Dzień Babci i Dziadka 2018

24 i 25 stycznia 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji wyjątkowego święta w roku jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły oraz bawiły się wspólnie z Babciami i Dziadkami.

Przedszkolaki na uroczystość przygotowały także upominki, które wręczyły swoim Babciom i Dziadkom jako wyraz wdzięczności za okazywaną miłość.

Serdecznie dziękujemy Babciom i Dziadkom za wspólnie spędzone chwile i życzymy aby radość, zdrowie i pomyślność towarzyszyły Państwu każdego dnia.

Babciu, Dziadku wnuki mówią wam w sekrecie,

że kochają Was najmocniej na świecie”.

P1250684-Resizer-800
Konkurs bożonarodzeniowy " Anioły są wśród nas"

25 stycznia 2018 roku w Przedszkolu Król Maciuś I w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji podsumowania VI Międzyprzedszkolnego Konkursu Bożonarodze- niowego „Anioły są wśród nas”, w którym brały udział dzieci z naszego przedszkola. Gratulujemy Ronisiowi A. zdobycia tytuł „Anioła Facebook'a” w kategorii wiekowej 3-4 latki, gratulujemy także Antosiowi B. i Martynce K. za to, że ich prace zostały wyróżnione.

Rekrutacja na rok szkolny 2018-2019

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z Procedurą rekrutacji dzieci do Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia w Lublinie, Rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola Kartę zgłoszenia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2018/2019 składają do 10 lutego 2018 roku.

P1190333-Resizer-800
Warsztaty matematyczne

19 stycznia 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Na placu budowy”. Celem warsztatów było poznanie brył geometrycznych (walca, kuli prostopadłościanu i sześcianu) poprzez manipulowanie i zabawy darami F. Froebla.

Bal karnawałowy 2018

16 stycznia 2018 roku w przedszkolu odbył się bal karnawałowy, który prowadził Tata Kai proponując dzieciom różnorodne tańce i pląsy. Dzieci przebrane były za postacie ze znanych bajek. Na balu między innymi można było spotkać wróżki, księżniczki, śnieżynki, Królową Śniegu, krakowiankę, wampira, policjantów, Spajder-Mana, Batmana, Ninję, Zorro, strażaka Sama, Boba Budowniczego, Lorda Wadera, Piotrusia Pana, Kubusia Puchatka, Elzę, Sobellę oraz wiele innych kolorowych postaci. Nasze przedszkolaki zachwycone były proponowanymi zabawami i tańcami oraz efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Podczas balu najstarsze przedszkolaki, zamiast utworów dla dzieci, prosiły o Despacito oraz inne przeboje dyskotekowe.

Serdecznie dziękujemy Tacie Kai za wspaniałą zabawę.

P1160122-Resizer-800
P1100046-Resizer-800
Przegląd zespołów kolędniczych

10 stycznia 2018 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w przeglądzie zespołów kolędniczych „Szczodraki 2017/2018”, który odbył się w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie. Podczas przeglądu przedszkolaki zaprezentowały piosenki „Leć kolędo w świat”, „Znak pokoju”, pastorałkę „Betlejem” oraz kolędę „Wesoła nowina”.

Przygotowanie do święta Trzech Króli

5 stycznia 2018 roku do naszego przedszkola przybyli Trzej Królowie i każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Wszystkie Słoneczka wspólnie z paniami przygotowały złote korony, które wezmą ze sobą do domu.

P1050027-Resizer-800
IMG_20171220_121645-Resizer-800
SŁONECZKA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT.

21 grudnia 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek w ramach przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia wykonały okolicznościowy plakat, piękne bombki oraz łańcuchy, które zawieszą na swoje choinki. Każde z dzieci starało się aby jego łańcuch był kolorowy i jak najdłuższy.

SPOTKANIE OPŁATKOWE W PRZEDSZKOLU

21 grudnia 2017 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe dla dzieci i pracowników przedszkola. Wszyscy nawzajem składali sobie życzenia i dzielili się opłatkiem.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski

PC200129-Resizer-800
PC200200-Resizer-800
Jasełka u Motylków

20 grudnia 2017 roku w Motylkach odbyły się jasełka, w których uczestniczyli rodzice i dziadkowie dzieci. Nasze najmłodsze przedszkolaki – aniołki, pasterze, a także „psotny” diabełek wyglądały fantastycznie w pięknych strojach na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów naszych maluchów. Dzieci prezentowały inscenizację „Idziemy do szopki”, śpiewały kolędy oraz tańczyły.

Koncert „Zimowa opowieść”

20 grudnia 2017 roku dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w koncercie „Zimowa opowieść” w wykonaniu muzyków Muz Art w Lublinie. Przedszkolaki wspólnie z muzykami wybrały się do Stanów Zjednoczonych Ameryki, aby zobaczyć jak tam obchodzone są Święta Bożego Narodzenia. Podczas koncertu prezentowane były gwiazdkowe przeboje oraz było wiele okazji do wspólnego śpiewania kolęd.

PC200114-Resizer-800
PC190071-Resizer-800
Jasełka w Domu Kultury LSM

19 grudnia 2017 roku w Domu Kultury LSM w Lublinie odbyły się jasełka, które przygotowały dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek. Nasze przedszkolaki zaprezentowały trzy inscenizacje „Aniołkowo”, „Przygotowania świąteczne” oraz „W stajence Betlejemskiej”, tańczyły walce świąteczne oraz śpiewały kolędy i pastorałki. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role.

Dziękujemy dzieciom za przypomnienie biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem Jezusa na świat oraz za stworzenie ciepłej, świątecznej atmosfery. Dziękujemy także rodzicom za liczne przybycie i spędzenie razem z nami tych miłych chwil.

Zajęcie otwarte w grupie Pszczółek "W świątecznym nastroju"

14 grudnia 2017 roku w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców

W świątecznym nastroju”. Nasze najstarsze przedszkolaki rozwiązywały zagadki, które czytali rodzice oraz przy pomocy pani czytały fragmenty opowiadania A. Galicy „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?”. Na zakończenie zajęcia dzieci wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne stroiki, który zabrały ze sobą do domu. W sali zapanowała ciepła i radosna świąteczna atmosfera. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie i aktywny udział w zajęciach.

PC140248-Resizer-800
PC120210-Resizer-800
Zajęcia otwarte w grupie Słoneczek „Niech każdy zapamięta wyjątkowe święta”

12 grudnia 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek gościły rodziców na zajęciach otwartych „Niech każdy zapamięta wyjątkowe święta”, które rozpoczęły się wspólną z rodzicami gimnastyką przy muzyce. Z okazji zbliżających się świąt Słoneczka w prezencie otrzymały kolejny dar. Manipulując nim, starały się odgadnąć co jest w środku, każdy przedszkolak miał inny ciekawy pomysł na zawartość pudełka. Dzieci i rodzice obejrzeli także teatrzyk stolikowy „Dawno temu w Betlejem” oraz pracowali razem z dziećmi w zespołach zabawowo – zadaniowych. Na zakończenie w miłej, świątecznej atmosferze odbyła się degustacja pierniczków udekorowanych przez grupę artystyczną.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i wspólną zabawę.

Wizyta Mikołaja

6 grudnia 2017 roku przedszkole odwiedził św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem - piękną  śnieżynką. Podczas spotkania dzieci popisywały się przed Mikołajem piosenkami i wierszami, brały udział we wspólnych zabawach oraz otrzymały prezenty. Spotkanie z Mikołajem przyniosło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

PC060081-Resizer-800
PC011075-Resizer-800
Wycieczka do Regionalnego Centrum Wystawienniczego w Lubinie

1.12.2017 r. Słoneczka, Tygryski i Pszczółki były na wycieczce w Regionalnym Centrum Wystawienniczym w Lubinie. Dzieci oglądały ogromne mobilne akwarium z rybami z polskich rzek i jezior. Przewodnik demonstrował dzieciom sprzęt wędkarski oraz opowiadał o rybach pływających w akwarium.

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Świąteczne pierniki”

1.12.2017 r. w przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarnych „Świąteczne pierniki”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały popielice afrykańskie, ozdabiały pierniczki w kształcie wiewiórki oraz słuchały bajkę edukacyjną o zapominalskiej wiewiórce.

PC011022-Resizer-800
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Andzrzejki w naszym przedszkolu

30 listopada 2017 r. z okazji andrzejek w przedszkolu gościły dwie wróżki, które zaprosiły dzieci do świata czarów i wróżb. Nasze przedszkolaki dowiedziały się co ich czeka w najbliższej przyszłości. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były też okazją do wspólnej zabawy.

Ten magiczny dzień wróżb i czarów urozmaicony był wspólnymi tańcami przy dźwiękach wesołej muzyki. Był także przewidziany czas na wykonanie kolorowych świeczników, które dzieci zabrały ze sobą do domu.

Międzyprzedszkolny przegląd Koszyk Zdrowia

28 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie międzyprzedszkolnego przeglądu plastycznego „Koszyk zdrowia”, w którym brały udział dzieci z  dwóch sąsiednich przedszkoli oraz reprezentanci wszystkich grup z naszego przedszkola.

Uczestnicy konkursu obejrzeli inscenizację wiersza przygotowaną przez panią Monikę i panią Ewelinkę „Rzecz wydaje się wątpliwa, by kłóciły się warzywa”. Za udział w przeglądzie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody oraz zostały zaproszone na zdrowy owocowy poczęstunek. Po uroczystości nasi goście chętnie bawili się w kącikach zainteresowań, dzieci próbowały też inscenizować wiersz. korzystając z sylwet warzyw.

PB280734-Resizer-800
PB240592-Resizer-800
Wizyta w Miejskiej Bibliotece

24 listopada 2017 roku po raz kolejny w tym roku szkolnym dzieci ze wszystkich grup były w Miejskiej Bibliotece im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały wybrane przez siebie książki, które w domu przeczytają razem z rodzicami. Podczas pobytu w bibliotece dzieci bawiły się w kącikach zainteresowań oraz wykonywały prace plastyczne. 

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem misiem. Każdy z nich był piękny i kolorowy. Dzieci bawiły się, śpiewały, recytowały wierszyki, a panie czytały opowiadania. Wszystkie były o misiach. Pani Ewelinka wykonała misiową fotobudkę i wszystkie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie, a także namalowały portret swojego misia.

PB240723-Resizer-800
Teatrzyk Calineczka

21 listopada 2017 roku dzieci obejrzały teatrzyk „Calineczka” w wykonaniu artystów firmy Magnus Grybów. Po spektaklu odbyła się sesja zdjęciowa, w której uczestniczyły wszystkie dzieci, chętnie pozując do zdjęć.

Pokaz iluzji

21 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu gościliśmy iluzjonistę, który za pomocą magicznej różdżki przeniósł małych widzów we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej zabawy. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnym czarowaniu, a niektóre z nich miały możliwość asystowania iluzjoniście podczas wykonywania sztuczek. Pokaz dzieci oglądały z wielkim zdziwieniem, często zadając pytania „jak to się stało?”, „jak pan to robi?”. Każda wykonana sztuczka nagradzana była gromkimi brawami, a cały pokaz przysporzył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. Szczególnie podobały się triki z butelkami, sznurkiem, łamiącą się różdżką i czarodziejskim workiem.

Wizyta lekarza w naszym przedszkolu

20 listopada 2017 roku grupa Pszczółek gościła mamę Jasia S., która przybliżyła dzieciom zawód lekarza i miejsce jego pracy. Nasze najstarsze przedszkolaki dowiedziały się także jakie podstawowe badania wykonywane są w gabinecie lekarskim oraz uczestniczyły w tych badaniach, np. słuchając bicia serca kolegi, osłuchując sobie nawzajem płuca oraz badając puls.

Teatrzyk sportowy

17 listopada 2017 roku w naszym przedszkolu gościł teatrzyk sportowy „Drużyna kangura”. Dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek razem z kangurem i jego przyjaciółmi wybrały się w podróż dookoła świata. Podczas pobytu na poszczególnych kontynentach dzieci naśladowały sposoby poruszania się żyjących tam zwierząt. Drużyna kangura grała w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę i koszykówkę strzelając gole i zdobywając punkty. Zabawy i rywalizacja sportowa wyzwoliły w dzieciach spontaniczną radość, co chwilę rozlegały się okrzyki „hura drużyna kangura”. Na zakończenie zmagań sportowych wszystkie drużyny otrzymały od kangura naklejki oraz pieczątki za sportową postawę.

Wizyta w filharmonii " Czas mazurka"

13 listopada 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek były w Filharmonii Lubelskiej na koncercie patriotycznym „Czas mazurka”. Podczas koncertu prezentowane były tańce narodowe: mazurek, oberek, polka, krakowiak, kujawiak i polonez. Wszystkie uczestniczące w koncercie dzieci miały możliwość zatańczenia na dużej scenie jednego z wybranych tańców, z czego były bardzo dumne. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Bawimy się "darami Froebla"

10 listopada 2017 roku proces dydaktyczno-wychowawczy realizowany jest w oparciu o program Dar zabawy, który uwzględnia założenia koncepcji Friedricha Froebla. Szczególny nacisk położony jest na aktywność zabawową w procesie poznawania przez dziecko świata. Dzieci pracują w grupach zabawowo-zadaniowych, np. w grupie badawczej, gospodarczej, twórczej. W celu umożliwienia realizacji koncepcji sala grupy Słoneczek została wyposażona w zestaw „darów Froebla”, który składa się z wełnianych piłeczek, drewnianych klocków w kształcie sześcianów, walców, graniastosłupów, mozaiki, patyczków i pierścieni ułożonych w zestawy umieszczone w drewnianych pudełkach. Nasze przedszkolaki bardzo chętnie korzystają z „darów” podczas zajęć proponowanych przez nauczyciela, jak też podczas zabaw swobodnych. Ponadto do podejmowania aktywności zabawowej inspirują dzieci zorganizowane w sali kąciki: darów, twórczych prac ręcznych, badawczy i gospodarczy.

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2017 roku grupa Pszczółek przygotowała montaż słowno -muzyczny z okazji Święta Niepodległości. Nasze najstarsze przedszkolaki bardzo ładnie prezentowały się w odświętnych strojach oraz przypiętych do piersi kotylionach. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski przez dzieci i licznie zgromadzonych rodziców. Nasze przedszkolaki pamiętały o zachowaniu należytej postawy.

Dzieci z wielkim przejęciem recytowały piękne wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne, nie mogło wśród nich zabraknąć „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy oraz pieśni Legionów „My Pierwsza Brygada”, podczas słuchania której u wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Miłym akcentem na zakończenie akademii było zatańczenie polskiego tańca ludowego krakowiaka. Uroczystość była jedną z pierwszych lekcji historii w życiu przedszkolaków, którą na pewno zapamiętają. Jesteśmy dumni z postawy patriotycznej naszych przedszkolaków.

Zabawy i gry na dywanie interaktywnym

9 listopada 2017 roku nasze przedszkolaki, podobnie jak w inne dni bardzo chętnie korzystały z magicznego dywanu. Ta multimedialna pomoc rozwija u dzieci zdolność skupienia uwagi, motorykę dużą, orientację przestrzenną, umiejętność wyrażania pozytywnych emocji i szybkiej reakcji na sygnał. Dodatkowo magiczny dywan pełni funkcję odprężająco-relaksującą i uczy zasad zdrowej rywalizacji. Szczególnym powodzeniem u dzieci cieszą się gry: wyścigi, piłka nożna, piłka wodna, pogromca balonów, tropiciele śladów, kamyczki.

Przegląd wierszy i piosenek patriotycznych

9 listopada 2017 roku dwoje dzieci z naszego przedszkola - Helena Ś. i Leon W. z Pszczółek wzięło udział w VI Przeglądzie wierszy i piosenek patriotycznych „Bo to nasz kraj, nasza ojczyzna” zorganizowanym przez Przedszkole nr 5 w Lubinie, który odbył się w Domu Opieki Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Dzieci za udział w konkursie otrzymały dyplomy i nagrody dla siebie oraz dla swojej grupy. Gratulujemy Helence i Leonowi oraz dziękujemy za bardzo dobre zaprezentowanie naszego przedszkola.

Spektakl "Stoliczku nakryj się"

7 listopada 2017 roku w przedszkolu gościł Teatr Jana Brzechwy z Lublina prezentując spektakl oparty na motywach baśni braci Grimm „Stoliczku nakryj się”. Dominującym tematem w przedstawienia było pokazanie dzieciom, w jakie „tarapaty” można popaść przywłaszczając sobie cudzą rzecz. Nasze przedszkolaki brały aktywny udział w przedstawieniu poprzez wspólne wygłaszanie określonych kwestii oraz wcielając się w różne role, np. w baranka, kije samobije, które dały nauczkę karczmarce. Podczas spektaklu nasze przedszkolaki doskonale się bawiły, były gromkie brawa, wiele radości i spontaniczne wybuchy śmiechu.

Klub Małego Odkrywcy

31 października 2017 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek rozpoczęły się zajęcia Klubu Małego Odkrywcy. Będą one okazją do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata chemii i fizyki poprzez uczestnictwo dzieci w doświadczeniach i eksperymentach. Naszym najstarszym przedszkolakom bez użycia ust i pompki udało się nadmuchać balon wykorzystując sodę i ocet. Dzieci budowały także balonowy odrzutowiec oraz spowodowały wybuch wulkanu.

Pasowanie na przedszkolaka

27 października 2017 roku w grupie Motylków odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami zdobyte w przedszkolu umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wszystkie nasze maluchy bardzo się starały, były dzielne i radosne. Z okazji swojego święta otrzymały od rodziców słodką niespodziankę.

Wszystkim naszym Milusińskim życzymy, aby każdy dzień w przedszkolu był radosny, wypełniony zabawą i śmiechem.

Warsztaty przyrodniczo - kulinarne

27 października 2017 roku we wszystkich grupach odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Ile nóg ma stonoga?”. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały wija afrykańskiego oraz wykonały stonogę z masy czekoladowej, która bardzo im smakowała. Uczestniczyły także w zabawach inspirowanych treścią wiersza o stonodze.

Zabawy naszych przedszkolaków

24 października 2017 roku nasze przedszkolaki, podobnie jak każdego dnia chętnie podejmowały różnego rodzaju zabawy. Dziewczynki bawiły się lalkami odtwarzając wiernie treść swoich doświadczeń związanych z pielęgnacją  młodszego rodzeństwa. Chłopcy natomiast wykorzystując różnego rodzaju klocki, łącząc ze sobą elementy zestawów do konstruowania wznosili bardzo pomysłowe budowle. Fascynujące dla najstarszych dzieci jest także układanie puzzli, czym więcej elementów tym chętniej podejmują wyzwanie łącząc się w zespoły kilkuosobowe. Podziwiać należy wytrwałość, współpracę oraz spostrzegawczość przedszkolaków.

PA200108-Resizer-800
Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

20 października 2017 roku dzieci odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym w bibliotece były nasze najmłodsze przedszkolaki z grupy Motylków. Dzieci oglądały wystawę prac zgłoszonych na konkurs „ Kubuś Puchatek”oraz słuchały legendy „Jak Lublin został Lublinem”, malowały, wyklejały sylwety zabytków Lublina oraz wypożyczały książki. Za udział w konkursie plastycznym wszystkie dzieci otrzymały drobne nagrody, którymi chwaliły się po powrocie do przedszkola.

Zajęcia otwarte w grupie Tygrysków

19 października 2017 roku rodzice dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyli w zajęciach otwartych

Matematyka to zabawa, ale rywalizacja to nie łatwa sprawa”. Dzieci rywalizując ze sobą w dwóch zespołach popisywały się przed rodzicami umiejętnościami z zakresu liczenia, segregowania, rozpoznawania cyfr oraz kształtów figur. Za poprawnie wykonane zadania wszystkie dzieci otrzymały nagrody.

PA190102-Resizer-800
PA130056-Resizer-800
Warsztaty matematyczne.

13 października 2017 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek brały udział w warsztatach matematycznych „Sekrety pani jesieni”. Nasze przedszkolaki uczyły się dodawać i odejmować rozwiązując zagadki matematyczne, uczestnicząc w grach i zabawach ruchowych z chustą animacyjną oraz podczas wykonywania zadań z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.

Owocowe szaszłyki

12 października 2107 roku w związku z realizacją tematyki „Dary sadu” nasze najstarsze przedszkolaki z grupy Pszczółek zaproponowały przygotowanie owocowych szaszłyków. Dzieci do przedszkola przyniosły przeróżne owoce. Od rana czekały kiedy włożą fartuszki i zabiorą się do pracy. Nasze Pszczółki z zaangażowaniem kroiły owoce i samodzielnie robiły szaszłyki. Nikogo nie trzeba było namawiać do ich degustacji. Wszystkie szaszłyki były bardzo pyszne i zostały bardzo szybko zjedzone. Umiejętność robienia szaszłyków przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą.

PA120009-Resizer-800
PA100002-Resizer-800
Karate

10 października 2017 roku najstarsze przedszkolaki z grupy Tygrysków i Pszczółek po raz kolejny wzięły udział w zajęciach karate, które prowadzi wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy oraz były mistrz świata. Podczas zajęć dzieci poznają tajniki karate tradycyjnego, ćwiczą koordynację ruchową i koncentrację uwagi, uczą się szybkiej reakcji na polecenia instruktora.

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z entuzjazmem i zaangażowaniem biorą udział w zajęciach.

Motylki uczą się języka angielskiego.

5 października 2017 roku nasze najmłodsze przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego. Dzieci uwielbiają proponowane przez lektora zabawy muzyczne, które wywołują radość i uśmiech na twarzach dzieci. Razem z lektorem języka angielskiego uczą kolorowe pacynki, które wzbudzają emocje i zainteresowanie oraz tworzą tajemniczą atmosferę, która wywołuje zainteresowanie dzieci.

PA050004-Resizer-800
PA040013-Resizer-800
Motylki na wycieczce

4 października 2017 roku w związku z realizacją tematyki „Jesienią, jesienią sady się rumienią” nasze najmłodsze przedszkolaki wybrały się na pierwszą w tym roku przedszkolnym wycieczkę do sklepu warzywniczego. Dzieci samodzielnie kupiły wybrane przez siebie owoce, które po powrocie do przedszkola chętnie degustowały.

Baśń o zaklętym kaczorze

3 października 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek były w Centrum Spotkania Kultur w Lubinie na spektaklu teatralnym „Baśń o zaklętym kaczorze” w wykonaniu artystów Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Nasze przedszkolaki z teatru wróciły pełne wrażeń. Bardzo podobała się im główna bohaterka Weronika oraz piosenka, którą śpiewała. Oglądając sztukę dzieci w myślach wspomagały główną bohaterkę w pokonaniu złej czarownicy. Przedszkolaki zachwycały się niesamowitymi efektami specjalnymi oraz przyznały się do tego, że niektóre z nich trochę bały się czarownicy.

PA030009-Resizer-800
P9290325-Resizer-800
Warsztaty matematyczne

29 września 2017 roku w grupie Tygrysków i Pszczółek odbyły się warsztaty matematyczne ”Wesołe zabawy-orientuję się w przestrzeni”. Dzieci poprzez różnorodne gry, zabawy i ćwiczenia nabywały umiejętność orientacji w przestrzeni.

Warsztaty teatralne 28.09.2017

Dzisiaj dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek po raz pierwszy uczestniczyły w warsztatach teatralnych, podczas których poznały niektóre tajniki sztuki aktorskiej. Celem warsztatów jest stworzenie dzieciom możliwości wspaniałej zabawy, podczas której będą uczyć się ruchów, gestów scenicznych, ćwiczyć poprawną wymowę oraz wyobraźnię sceniczną. Nasze przedszkolaki będą bawić się w teatr oraz samodzielnie tworzyć zakończenie bajek oraz scenek dramowych. Występy przed publicznością będą okazją do autoprezentacji i eliminowania nieśmiałości.

P9280275-Resizer-800
P9250272-Resizer-800
Nasze podręczniki

25 września 2017 roku dzieci z najstarszej grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z nowymi podręcznikami. Pracowite Pszczółki już od początku roku przedszkolnego rozpoczęły przygotowania do podjęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Nasze najstarsze przedszkolaki korzystać będą z pakietu edukacyjnego Trampolina, który składa się z trzech części: Karty pracy, Dobrze piszę, czytam i liczę oraz Emocje. Obok ćwiczeń ogólnorozwojowych w pakiecie znajdują się zadania przygotowujące do pisania, czytania i liczenia.

Ślimak, ślimak pokaż rogi.

22 września 2017 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Ślimak, ślimak pokaż rogi”, podczas których dzieci uczyły się wiersza o ślimaku oraz dowiedziały się w jaki sposób powstają perły. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały afrykańskie ślimaki giganty, bez obawy degustowały małże. Wszystkim dzieciom udało się wykonać z warzyw figurki ślimaka, które później ze smakiem skonsumowały.

P9220231-Resizer-800
P9220257-Resizer-800
Jesienny Korowód

22 września 2017 roku dzieci ze wszystkich grup wyruszyły na spacer w jesiennym korowodzie. Przedszkolaki witały jesień przyozdobione kolorowymi kotylionami, jesiennymi wiankami oraz kwiatami. Pomimo chłodu i jesiennych chmur było wesoło i kolorowo.

Dzień Przedszkolaka 2017

20 września 2016 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze bawiły się w przedszkolnej dyskotece. Z radością tańczyły różne tance, np. makarenę, zorbę, zumbę, mucholota oraz brały udział w muzycznych zabawach. Przedszkolaki z okazji ich święta otrzymały drobne upominki.

P9200119-Resizer-800
IMG_20170915_114047
Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

15 września 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek robiły sałatkę owocową. Nasze przedszkolaki samodzielnie myły i kroiły owoce oraz komponowały zdrowe sałatki, które bardzo im smakowały. Do degustacji zaprosiły także dzieci z innych grup oraz panie.

Koncert „Muzyczne podróże”

13 września 2017 roku w przedszkolu odbył się koncert „Muzyczne podróże”w wykonaniu artystów Centrum Rozwoju Dziecka w Lublinie. Podczas koncertu dzieci rozwiązywały zagadki oraz odbyły podróż muzyczną po wielu państwach, np. Włochy, Portugalia, Stany Zjednoczone, Czechy, Francja, Rosja, Argentyna słuchając piosenek charakterystycznych dla tych krajów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
f08_003
Wizyta w Miejskiej Bibliotece

11 września 2017 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki wypożyczały książki, które w domu przeczytają im rodzice. Podczas pobytu w bibliotece dzieci bawiły w różnych kącikach zainteresowań. 

Święto patronalne w Domu Pomocy Społecznej Im. Matki Teresy z Kalkuty

5 września 2017 roku dzieci reprezentujące grupę Słoneczek i Pszczółek przedstawiły część artystyczną z okazji święta patrona Domu Pomocy Społecznej w Lublinie Matki Teresy z Kalkuty. Pensjonariuszom domu występy dzieci bardzo się podobały, sprawiły wiele radości i wzruszeń.

20170905_133229
separator
to top button