AKTUALNOŚCI

Warsztaty "Świeca bożonarodzeniowa"

14 grudnia 2018 roku wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach „Świeca bożonarodzeniowa”, które prowadzili animatorzy Fundacji Rozwiń Skrzydła w Lublinie. Przedszkolaki poznały staropolski zwyczaj kolędowania z gwiazdą kolędniczą oraz tradycyjne przebrania, w które przebierali się kolędnicy. Zwijały także świecę z wosku pszczelego, dekorowały ją brokatem i umieszczały na gałązce świerku.

Koncert Dzwoneczki wigilijnej gwiazdeczki.

13 grudnia 2018 roku wszystkie dzieci brały udział w koncercie muzyczno-wokalnym „Dzwoneczki wigilijnej gwiazdeczki” w wykonaniu artystów Muz-Art z Lublina. Nasze przedszkole rozbrzmiewało kolędami, pastorałkami i piosenkami zwiastującymi zbliżające się święta. Dzieci w pięknym wykonaniu słuchały kolęd „W żłobie leży”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”oraz „Aniołek maleńki”, „Świeć gwiazdeczko mała świeć”, „Białe Boże Narodzenie” i „Skrzypi wóz”.

Motylki ubierają choinkę.

11 grudnia 2018 roku nasze maluchy po raz pierwszy w przedszkolu ubierały wspólnie choinkę. Każde dziecko zawiesiło na choince swoją bombkę, niektóre z nich robiły to kilkakrotnie. Wszystkim naszym przedszkolakom bardzo podobała się choinka Motylków.

Wodna edukacja.

7 grudnia 2018 roku dzieci uczestniczyły w zajęciach z cyklu „Wodna edukacja dla najmłodszych” prowadzonych przez specjalistów z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Dzieci poznały zjawisko krążenia wody w przyrodzie, a także dowiedziały się dlaczego należy pić wodę i komu jest ona potrzebna do życia. Prowadząca zajęcie pani Anna opowiedziała dzieciom w jaki sposób woda dostaje się do kranu w ich domu oraz w jak się ją oczyszcza.

Każdy przedszkolak otrzymał w prezencie książkę „Wodna edukacja”.

Warsztaty konstrukcyjne w Tygryskach i Pszczółkach.

6 i 7 grudnia 2018 roku Tygryski i Pszczółki uczestniczyły w warsztatach konstrukcyjnych „Pojazd Mikołaja” podczas których dzieci zbudowały: samochód i sanie Mikołaja, zgniatacz śniegu, samochód trzykołowiec, samochód podwodny, tratwę z katapultą oraz tor przeszkód.

Mikołaj w naszym przedszkolu.

6 grudnia 2018 roku w przedszkolu gościliśmy Mikołaja oraz Śnieżynkę. Podczas spotkania dzieci popisywały się przed Mikołajem piosenkami i wierszami, brały też udział we wspólnych zabawach oraz otrzymały prezenty, na które tak bardzo czekały.

Spotkanie z Mikołajem przyniosło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Szczególne wrażenie Mikołaj zrobił na naszych maluchach, bardziej odważne zaczepiały naszego gościa, zaś niektóre z nich wolały obserwować go z daleka.

Urodziny Hani.

4 grudnia 2018 roku trzecie urodziny obchodziła Hania z grupy Słoneczek. Z okazji urodzin dzieci życzyły Hani „zdrowia, dużo prezentów, kolorowych baloników i dobrej gumy do żucia”.

Andrzejki w przedszkolu.

30 listopada 2018 roku dzieci ze wszystkich grup bawiły się na dyskotece andrzejkowej. Biorąc udział we wróżbach nasze przedszkolaki dowiedziały się co ich czeka w najbliższej przyszłości. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one dzieciom wiele radości, były też okazją do wspólnej zabawy.

Mikołajkowa niespodzianka od Stasia.

30 listopada 2018 roku Staś z grupy Pszczółek zrobił swoim kolegom i koleżankom słodką niespodziankę. Postanowił, że za swoje oszczędności kupi dla wszystkich czekoladowe Mikołaje.

Pszczółki dziękują bardzo Stasiowi za sprawienie im słodkiej przyjemności.

Warsztaty matematyczne w Tygryskach "W krainie Figurolandii"

30 listopada 2018 roku grupa Tygrysków wzięła udział w warsztatach matematycznych „W krainie Figurolandii”, podczas których dzieci utrwalił nazwy figur oraz układały z nich różne kompozycje. Zadaniem każdego Tygryska było też ułożenie z figur, według własnego pomysłu, mieszkańca Figurolandii.

Warsztaty matematyczne w Pszczółkach.

30 listopada 2018 roku grupa Pszczółek brała udział w warsztatach matematycznych „Umiem liczyć”. Dzieci podczas zabaw i manipulowania różnymi przedmiotami oraz klockami Numicon uczyły się liczenia, określania liczby elementów, porównywania dwóch zbiorów, dodawania i odejmowania oraz podejmowały próby rozwiązywania prostych zadań.

PB290914-Resizer-800
Zajęcie otwarte w Słoneczkach.

29 listopada 2018 roku w grupie Słoneczek odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „Jak należy dbać o zdrowie?”. Dzieci podczas zabaw i rozmów wykazały się wiedzą dotyczącą zachowań, które służą lub nie służą zdrowiu. Przedszkolaki wspólnie opracowały receptę na zdrowie.

Przy pomocy mamy Kajtusia i pani Moniki udało im się zrobić sok z marchwi i jabłek, który ze smakiem degustowały.

Dziękujemy Rodzicom za udział w zajęciach i wspólnych zabawach.

Zajęcia otwarte w Tygryskach.

28 listopada 2018 roku w grupie Tygrysków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców „O tym jak dzieci z rodzicami dżunglę odwiedziły i co tam ciekawego zobaczyły..?”. Podczas zajęć dzieci wybrały się samolotem na wycieczkę do dżungli, podczas której spotkały znane oraz nieznane im zwierzęta i rośliny

Przedszkolaki, w pełnej tajemniczości atmosferze, słuchając odgłosów wydawanych przez dzikie zwierzęta, np małpy, tygrysy, słonie papugi przedzierały się dzielnie przez dżunglę pokonując różne przeszkody. Wspólnie z rodzicami, wybraną techniką plastyczną wykonały fantastyczne podobizny tygrysa.

Dziękujemy Rodzicom za udział w zajęciach.

PB280856-Resizer-800
PB270834-Resizer-800
Urodziny Jeremiego.

27 listopada 2018 roku Jeremi z grupy Motylków skończył 3 lata. Z okazji urodzin wszystkie dzieci z naszego przedszkola złożyły małemu „Solenizantowi” najserdeczniejsze życzenia. Jeremi bardzo cieszył się i siedział dumny z koroną na głowie.

Przedszkolaki w klubie Luz Blus.

26 listopada 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek zostały zaproszone przez Mamę i Tatę Kai do klubu muzycznego Luz Blus. Przedszkolaki zwiedziły mieszczący się na trzech poziomach klub oraz wzięły udział w andrzejkowej dyskotece. Zostały też poczęstowane przekąskami i bardzo smacznymi sokami. Do przedszkola wróciły radosne i bardzo zadowolone.

Dzieci dziękują Rodzicom Kai za zorganizowanie wspaniałej zabawy.

PB260757-Resizer-800
PB230714-Resizer-800
Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu.

23 listopada 2018 roku w przedszkolu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje misie, które towarzyszyły im w zabawach. Podczas zajęć plastycznych namalowały fantastyczne kolorowe misie. Natomiast na warsztatach krawieckich przedszkolaki z grupy Tygrysków i Pszczółek szyły misie z gotowych elementów zaś Słoneczka i Motylki malowały na kolorowo drewniane sylwety misiów, które zabrały ze sobą do domu. Na pamiątkę dzieci z młodszych grup robiły sobie zdjęcia w fotobudce.

Warsztaty konstrukcyjne w Słoneczkach.

Grupa Słoneczek uczestniczyła w warsztatach konstrukcyjnych, podczas których dzieci budowały zamki dla księżniczek z klocków magnetycznych Jolly Heap. Dziewczynki dodatkowo jeszcze zbudowały łóżka dla księżniczek.

PB220576-Resizer-800
Pasowanie na przedszkolaka.

22 listopada 2018 roku w grupie Motylków odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami zdobyte w przedszkolu umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszystkie nasze maluchy bardzo się starały, były dzielne i radosne, chociaż było też trochę łez, które pojawiły się na widok rodziców. Z okazji pasowania dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim naszym Milusińskim życzymy, aby każdy dzień w przedszkolu był radosny, wypełniony zabawą i śmiechem.

Tygryski i Pszczółki w Radiu Lublin.

22 listopada 2018 roku Tygryski i Pszczółki były w Radiu Lublin. Dzieci wzięły udział w tańcobajce „Smoki, damy i rycerze”. Podczas widowiska dzielni rycerze i piękne księżniczki walczyły ze strasznym smokiem. Dzieciom bardzo podobały się energetyczne tańce, teatr lalek, kolorowe kostiumy i scenografia oraz różnorodne zabawy, w których dzieci aktywnie brały udział.

PB220564-Resizer-800
PB210486-Resizer-800
Urodziny Alicji.

21 listopada 2018 roku w grupie Pszczółek panował radosny nastrój, bo Alicja obchodziła 5 urodziny. Dzieci złożyły Solenizantce” najserdeczniejsze życzenia.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Aluniu mamy
również wiele całusów
bo Cię Kochamy!”

Urodziny Tymonka.

21 listopada 2018 roku Tymonek z grupy Tygrysków skończył 5 lat. „Dostojnemu Solenizantowi” koleżanki i koledzy z grupy składali serdeczne życzenia.

Tymonku dziś wielki dzień Twojego święta
każdy Tygrysek o Tobie pamięta
więc z okazji urodzin
składamy ci moc życzeń:
uśmiechu, zdrowia, radości,
mnóstwa prezentów i gości.

PB210504-Resizer-800
PB190482-Resizer-800
Urodziny Kacperka.

19 listopada 2018 roku w grupie Motylków było bardzo wesoło, bo Kacperek właśnie dzisiaj skończył 3 lata. Maluchy zaśpiewały koledze 100 lat i złożyły życzenia.

Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

16 listopada 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Kolorowe rytmy”, podczas których w trakcie zabaw muzyczno-ruchowych, nawlekania koralików, układania klocków ćwiczyły kontynuowanie danych rytmów. Słuchając wiersza „Tydzień” Jana Brzechwy utrwaliły sobie kolejność dni tygodnia.

Maluchy budują.

15 listopada 2018 roku Motylki otrzymały nowe magnetyczne klocki Jolly Heap. Nasze maluszki od razu z zapałem zabrały się do budowania. Trzeba przyznać, że udało im się wznieść bardzo ciekawe konstrukcje. Tak samo jak budowanie, wielką przyjemność dzieciom sprawiało burzenie ich.

Warsztaty konstrukcyjne w Pszczółkach.

14 listopada 2018 roku grupa Pszczółek uczestniczyła w warsztatach konstrukcyjnych „Śmieszne stworki”. Dzieci projektowały różne, śmieszne według nich stworki, np.: „dziwny dinozaur”, „wirus”, „drzewo”, „stworek plażowy”, „baletnice”, „bałwany”. Należy podkreślić kreatywność dzieci i umiejętność pracy w grupie.

Przegląd Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna.

14 listopada 2018 roku przedstawiciele grupy Tygrysków i Pszczółek wzięli udział w VII edycji przeglądu wierszy i piosenek patriotycznych „Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna”zorganizowanego przez Przedszkole nr 5 w Lublinie oraz Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie.

Nasi uczestnicy konkursu: Izabela M. zaśpiewała piosenkę „Biały krzyż”, zaś Daniel K. i Stanisław Z. pieśń „Szara Piechota”. Za piękne wykonanie utworów otrzymali gromkie brawa oraz nagrody książkowe i dyplomy.

Gratulujemy naszym małym artystom oraz dziękujemy nauczycielom grupy Tygrysków i Pszczółek za przygotowanie dzieci do przeglądu.

Urodziny Filipka i Julcia.

13 listopada 2018 roku w grupie Tygrysków było bardzo wesoło, bo dwóch kolegów obchodziło swoje 5 urodziny. Julcio i Filipek otrzymali od koleżanek i kolegów wiele serdecznych życzeń.

Słoneczka w zakładzie fryzjerskim.

13 listopada 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek odwiedziły zakład fryzjerski.

Przedszkolaki obserwowały strzyżenie i modelowanie włosów oraz poznały akcesoria fryzjerskie.

Dziękujemy Mamie Michasia za zaproszenie i przybliżenie pracy fryzjera.

Świętujemy 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

9 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość związana z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez najstarszą grupę.

W uroczystości udział wzięli rodzice dzieci z grupy Pszczółek oraz wszystkie przedszkolaki. Piękne wiersze w wykonaniu dzieci, przeplatane pieśniami patriotycznymi przybliżyły wszystkim zgromadzonym uczucia towarzyszące Polakom, którzy różnymi drogami szkli ku niepodległości. Symbolika radości z odradzającego się państwa Polskiego została wyrażona w pięknym Polonezie w wykonaniu grupy Pszczółek. Całość dopełniło wspólne śpiewanie hymnu.

Dzieci jako podziękowanie za piękne występy otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe książki „Kto Ty jesteś i inne wiersze?” Władysława Bełzy.

Uroczystość wpisała się w realizowany w najstarszej grupie projekt edukacyjno-patriotyczny

W kraju Orła Białego”.

Kolorowe jeże.

Dzieci z grupy Pszczółek są bardzo zdolne. Wszystkie dokładnie nawijały włóczkę na drewnianą sylwetę jeża, bo przecież przed zapadnięciem w sen zimowy musi mieć ciepłe ubranko.

Pszczółki przygotowują się do Narodowego Święta Niepodległości.

5 listopada 2018 roku Pszczółki w ramach realizacji projektu patriotycznego „100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” kolorowały kotyliony oraz malowały plakaty na temat „Z czym kojarzy mi się Polska?”

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

5 listopada 2018 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w zabawach, grach dydaktycznych związanych z przyporządkowywaniem postaciami do odpowiednich bajek, które pomieszała zła czarownica Bambaryca. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz podczas zabaw muzyczno-ruchowych naśladowały bohaterów z ulubionych bajek. Dzieci brały też udział w różnych konkurencjach, np. oddzielanie grochu od fasoli oraz celowanie papierowymi kulkami do postaci Baby Jagi.

Warsztaty-doświadczenia fizyczne.

31 października 2018 roku grupa Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek wzięła udział w doświadczeniach fizycznych „Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale wodę, prąd i dbamy o czystość powietrza”. Dzieci prowadziły doświadczenia z wodą, rozpraszały światło za pomocą lasera i konstruowały obwód elektryczny. Poznały także źródła energii, właściwości powietrza, dowiedziały się czym różni się topnienie od rozpuszczania.

Koncert Jesienna Orkiestra.

26 października 2018 roku w przedszkolu odbył się koncert muzyczno-wokalny „Jesienna orkiestra” w wykonaniu artystów Muz-Art z Lublina. Za oknem było mokro i szaro, a w przedszkolu rozbrzmiewały piękne i radosne utwory J. Straussa -Nad pięknym modrym Dunajem, Marsz Radeckiego i polka Tritsch Tratsch oraz Marsz turecki W. A. Mozarta. Dzieciom koncert bardzo podobał.

Fantastyczne konstrukcje Tygrysków.

25 października 2018 roku grupa Tygrysków otrzymała nowy zestaw klocków magnetycznych „Tactoids” składający się ze 173 elementów, z których można budować postacie, pojazdy, zwierzęta. Różnorodność barw oraz kształtów pobudziły wyobraźnię naszych przedszkolaków i powstały różnorodne figury oraz konstrukcje.

Urodziny Kacperka.

24 października 2018 roku Kacperek z grupy Tygrysków obchodził swoje 4 urodziny. Było wesoło i wszystkie dzieci składały młodszemu koledze w dniu jego święta serdeczne życzenia.

Warsztaty matematyczne w Pszczółkach.

25 października 2018 roku dzieci z grupy Pszczółek uczestniczyły w warsztatach matematycznych „ Rytmiczne ogrody”, podczas których w trakcie różnych zabaw uczyły się odwzorowywania, odczytywania i kontynuowania rytmu. Ćwiczyły także konstruowanie różnych rytmów.

Wizyta w bibliotece

19 października 2018 roku wszystkie grupy były w bibliotece. Dzieci wypożyczały książki, starszaki ozdabiały w grupach kolorowymi liśćmi sylwetę drzewa oraz ramki, natomiast maluchy z masy solnej i tworzywa przyrodniczego robiły jesienny las. Było także rozstrzygnięcie konkursu „W stumilowym lesie”, za udział w którym dzieci otrzymały nagrody.

Wycieczka na pocztę.

18 października 2018 roku dzieci ze wszystkich grup były na wycieczce na poczcie. Przedszkolaki poznały prace listonosza oraz drogę listu, paczki i innych przesyłek. Oglądały także różnorodne przekazy pocztowe i zwiedziły pomieszczenia urzędu pocztowego.

Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Tygryski przygotowują się do wycieczki.

18 października 2018 roku grupa Tygrysków bardzo dokładnie przygotowywała się do wycieczki na pocztę. Dzieci poznały pracę urzędu pocztowego, a także drogę listu i paczki oraz rodzaje tych przesyłek. Brały także udział w zabawie tematycznej „Na poczcie” oraz kolorowały logo Poczty Polskiej.

Kaja obchodzi urodziny.

Dzisiaj grupie Słoneczek panował radosny nastrój, bo Kaja obchodziła 4 urodziny. Dzieci życzyły „Solenizantce” wiele radości, dużo prezentów, kolorowej tęczy i dużo balonów, aby było jej wesoło.

Nie tylko życzenia
dla Ciebie Kaju mamy
również tysiąc całusów
bo Cię Kochamy!”

Warsztaty matematyczne w Tygryskach.

12 października 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków uczestniczyły w warsztatach matematycznych „Odkrywam siebie i otoczenie”. Podczas zabaw ruchowych i dydaktycznych, zabaw z wiatrakiem matematycznym oraz ćwiczeń na planszy z zestawu Numicon dzieci nabywały umiejętność orientacji w przestrzeni.

Urodziny Milenki.

Milenka z grupy Pszczółek obchodziła dzisiaj 6 urodziny. Było bardzo wesoło i wszystkie dzieci składały „dostojnej Solenizantce” życzenia.

Urodzinki, urodzinki,
wszyscy robią słodkie minki
żyj nam Milenko długo i szczęśliwie,
pomyśl czasem o wszystkich „Pszczółkach” mile.

Tygryski poznają bakterie i wirusy.

11 października 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków poznawały bakterie i wirusy oglądając zdjęcia na tablicy interaktywnej. Słuchały także opowiadania pt. „Zarazki” oraz rozmawiały o tym jak ustrzec się przez bakteriami i wirusami. Przedszkolaki rysowały bakterie i wirusy. Poznały zastosowanie mikroskopu i oglądały pod mikroskopem preparaty jabłka, cebuli i bawełny.

Doświadczenia z jabłkami u Pszczółek.

10 października 2018 roku grupa Pszczółek prowadziła doświadczenia z jabłkami. Dzieci umieściły także ćwiartki jabłek w pojemnikach z powietrzem, wodą, octem i olejem i przez tydzień będą obserwować co dzieje się z jabłkami.

Goście z biblioteki w Motylkach.

10 października 2018 roku grupa Pszczółek prowadziła doświadczenia z jabłkami. Dzieci umieściły także ćwiartki jabłek w pojemnikach z powietrzem, wodą, octem i olejem i przez tydzień będą obserwować co dzieje się z jabłkami.

Słoneczka w sklepie warzywniczym.

5 października 2018 roku Słoneczka były na wycieczce w sklepie warzywniczym. Dzieci oglądały i nazywały warzywa, poznały pracę ekspedientki oraz dowiedziały się do czego służy waga. Bardzo podobała im się ogromna kapusta i postanowiły sprawdzić czy jest ciężka. Było wiele radości i śmiechu, gdy wspólnymi siłami udało się ją podnieść.

Warsztaty przyrodniczo-kulinarne.

5 października 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-kulinarne „Świętujemy Międzynarodowy Dzień Zwierząt”, podczas których przedszkolaki poznały ciekawostki z życia skunksa i podskoczka mułowego. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały zwierzątka, i każde bardzo chciało pogłaskać skunksa.

Wszystkim dzieciom udało się wykonać z warzyw figurki podskoczka, które później ze smakiem skonsumowały.

Słoneczka robią szaszłyki.

4 października 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek przyniosły dzisiaj do przedszkola owoce. Przedszkolaki dokładnie umyły ręce i owoce, założyły fartuszki i samodzielnie komponowały kolorowe owocowe szaszłyki. Wszystkim przedszkolakom bardzo smakowało witaminkowe drugie śniadanie.

Warsztaty konstrukcyjne.

3 października 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków i Pszczółek po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym wzięły udział w warsztatach „Świat wokół nas”, podczas których budowały domy, zamki, siłownie, chaty lub całe osiedle.

Zabawy badawcze w Pszczółkach.

2 października 2018 roku dzieci z grupy Pszczółek przyniosły do przedszkola różne owoce, które posłużyły do zabaw badawczych. Przedszkolaki na zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej „ Od pestki do jabłuszka” zapoznały się z cyklem rozwojowym owoców oraz ich budową.

Lekcja ciepła.

28 września 2018 roku grupa Słoneczek, Tygrysków i Pszczółek uczestniczyła w „Lekcji ciepła” prowadzonej przez specjalistów LPEC w Lublinie w ramach realizacji projektu edukacyjno-ekologicznego. Dzieci dowiedziały się jak racjonalnie korzystać z ciepła, jak też poznały proces produkcji ciepłej wody oraz rozwiązywały zagadki. Słuchały także dopisanego dalszego ciągu opowiadania o „Czerwonym Kapturku”, w którym przedstawione były perypetie Czerwonego Kapturka, który z babcią przeprowadził się do miasta. Każde każde dziecko otrzymało na pamiątkę dyplom oraz książeczki do malowania - „Czerwony Kapturek”.

Każda zaś z grup otrzymała zestaw, składający się z trzech książek w których poruszany jest problem smogu, ogrzewania mieszkań oraz dostarczania ciepłej wody.

Zajęcia matematyczne w Pszczółkach.

27 września 2018 roku dzieci z grupy Pszczółek po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym wzięły udział w warsztatach matematycznych „Wesołe zabawy – orientuję się w przestrzeni”.

Pierwszy jesienny spacer.

26 września 2018 roku Motylki wspólnie ze Słoneczkami, które opiekowały się młodszymi kolegami i koleżankami, były na pierwszym wspólnym jesiennym spacerze.

W Galerii Labirynt.

25 września 2018 roku Tygryski i Pszczółki odwiedziły Galerię Labirynt w Lublinie. Dzieci zwiedzały wystawę zatytułowaną „Stan rzeczy”, na której znajdowały się rzeźby, obrazy i fotografie. Frajdą dla wszystkich było przejście przez „czarną salę”. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach „Labirynt wyobraźni”, podczas których brały udział w zabawie twórczej wcielając się w artystów tworzących własne prace plastyczne polegające na dokończeniu danego fragmenty obrazu lub rzeźby.

Zajęcia sportowe.

25 września 2018 roku najstarsze przedszkolaki z grupy Tygrysków i Pszczółek po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym wzięły udział w zajęciach sportowych z elementami karate, które prowadzi wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy oraz były mistrz świata. Podczas zajęć dzieci ćwiczą koordynację ruchową i koncentrację uwagi, uczą się szybkiej reakcji na polecenia instruktora.

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki z entuzjazmem i zaangażowaniem biorą udział w zajęciach.

Przedszkolaki witają jesień.

24 września 2018 roku dzieci ze wszystkich grup powitały jesień podczas zabaw w salach, bo za oknem hulał wiatr, było zimno i mokro.

Przedszkolaki robiły jesienne drzewa i jesienne kwiaty oraz jesienne opaski na głowę. Śpiewały także piosenki, słuchały opowiadań o jesieni i wznosiły kasztanowe budowle. Jesień na dobre zagościła w naszym przedszkolu.

Udział w akcji "WyRaźni na drodze".

21 września 2018 roku w grupie Tygrysków w ramach akcji „WyRaźni na drodze” realizowanej we współpracy z Disney Junior i Fundacją Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznały i utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nasze przedszkolaki otrzymały do domu zeszyt aktywności, który zawiera kolorowanki i zadania do wykonania z zakresu ruchu drogowego. Za aktywność oraz wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci otrzymały „Honorową odznakę” - odblask.

Nasze dzielne Motylki.

21 września 2018 roku - minęły już trzy tygodnie września, a nasze maluszki są coraz bardziej samodzielne i śmiałe. Dzieci biorą udział w proponowanych zajęciach i zabawach w sali oraz na placu zabaw. Chętnie malują, wyklejają uczą się piosenek oraz krótkich rymowanek. Biorą także udział w ćwiczeniach gimnastycznych, do których z pomocą pań przebierają się w stroje. Choć jeszcze w oczach niektórych maluchów pojawiają się łzy tęsknoty za mamą, to już często na ślicznych malutkich buźkach gości uśmiech i radość z drobnych sukcesów, które panie na każdym kroku starają się nagradzać.

Przedszkolaki na KUL.

20 września2018 roku Tygryski i Pszczółki wzięły udział w zajęciach „W świecie wielu zmysłów”, które prowadzone były w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dzieci zwiedziły salę sensoryczną, gdzie doświadczały wszystkimi zmysłami różnych bodźców. Bardzo podobała im się kolorowa sala wyposażona w różnorodny sprzęt do integracji sensorycznej. Obejrzały film animowany „Dziewczynka z zaczarowaną różdżką”. Dzieci miały okazję doświadczyć tego jak czuje się ich niewidomy kolega lub koleżanka oraz z jakimi problemami borykają się oni w codziennym życiu. Poznały też rolę psa przewodnika w życiu osoby niepełnosprawnej.

Przedszkolna dyskoteka.

20 września 2017 roku z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wszystkie dzieci, nawet te najmłodsze bawiły się w przedszkolnej dyskotece. Z tej okazji dziewczynki włożyły kolorowe sukienki oraz spódniczki. Każda z nich pięknie wyglądała.

Było wiele radości i nasi mali tancerze popisywali się umiejętnościami tanecznymi, dzieci tańczyły różne tance, np. sambę, Despacito, kaczuchy. Naszym przedszkolakom szczególnie podobały się zabawy przy piosenkach o Smerfach oraz przy piosence Sofia.

Bezpieczni na drodze.

18 września 2018 roku dzieci z grupy Słoneczek i Motylków w ramach realizacji tematu „Uliczne sygnały” uczestniczyły w zabawach związanych z ruchem drogowym, malowały farbami i rysowały kredkami znaki drogowe. Słoneczka uczyły się bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych usytuowane w sąsiedztwie przedszkola. Nauczyły się także piosenki „Będę kierowcą”, która szczególnie podobała się chłopakom i zainspirowała ich do zabawy w kierowcę.

Wizyta w muzeum drukarstwa.

17 września 2018 roku grupa Pszczółek była na wycieczce w Domu Słów Muzeum Drukarstwa w Lublinie. Dzieci poznały metody i narzędzia pracy drukarza oraz nieistniejącego już zawodu zecera, a także proces przygotowania druku w drukarni typograficznej: przygotowanie matrycy, druk, rozebranie matrycy.

Przedszkolaki obserwowały proces ręcznego czerpania papieru. Dużą ciekawość wśród dzieci w zbudziła dawna maszyna drukarska oraz aparat fotograficzny sprzed 100 lat.

Ćwiczenia na sali gimnasytycznej.

13 września 2018 roku wszystkie nasze przedszkolaki chcą być sprawne i zdrowe, dlatego chętnie biorą udział w ćwiczeniach gimnastycznych, na które w każdy piątek zaprasza pani Edytka.

Wizyta przedszkolaków w bibliotece.

11 i 13 września 2018 roku dzieci z grupy Tygrysków, Pszczółek i Słoneczek odwiedziły Miejską Bibliotekę im. H. Łopacińskiego Filia nr 8 w Lublinie. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach czytelniczych, podczas których słuchały opowiadania o cyfrze zero i legendy o smoku wawelskim oraz techniką origami wykonały kolorowego smoka. Bawiły się także w kącikach zainteresowań. Przedszkolaki po raz pierwszy w tym roku szkolnym wypożyczyły książki, które same sobie wybrały. 

Pszczółki rozpoczynają przygotowanie do szkoły.

10 września 2018 roku dzieci z najstarszej grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z nowymi podręcznikami. Pracowite Pszczółki już od początku roku przedszkolnego rozpoczęły przygotowania do podjęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Nasze najstarsze przedszkolaki korzystać będą z pakietu edukacyjnego Kolorowy start plus, który składa się z książki, 3 zestawów kart pracy (jesień, zima, wiosna), wyprawki plastycznej oraz dwóch części ćwiczeń: Czytam, piszę i liczę.

Archiwum

Tutaj możesz zobaczyć aktualności z lat poprzednich.
to top button